اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مکانیک روبات مسیر یاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مکانیک روبات مسیر یاب

سلام ببخشید من دارم یه ربات مسیر یاب میسازم که به یک مشکلی برخوردم. در قوانین مسابقات نوشته شده بود :
    (ممکن است در مسیر ربات ، سراشیب و یا سرازیری هایی با زاویه حداکثر 30 درجه باشد)

خوب ربات من وقتی میخاد از سرازیری بره بالا ، برد شنسورش گیر میکنه و در این حیرت میندم اون ربات ها چجوری میرن پایین؟

اگه شما می دونید لطفا بگید

http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

پاسخ : سوال در مکانیک روبات مسیر یاب

سلام دوست عزیز
    به نظر من فقط کافیه یکی از همین اتصالات رو مثلا اونی که خمیدست رو جلوتر از بردت جوری که اگر رباتت به شیب 30 درجه وارد شد بیاد روی زمین و نزاره بردت زمین بخوره کافیه. مخصوصه اگر نوکش گرد باشه . برای این کار هم بهتره یه سطح 30 درجه درست کنی و اون رو روی رباتت تنظیم کنی .
    با این کار هم بالانس رباتت توی شیب حقظ میشه و هم نمیزاره بورد آسیب ببینه.اگر بتونی نوکش بلبرینگ بزاری به عنوان چرخ که خیلی بهتر هم میشه.

دیدگاه

سلام

ببینید شما می تونید در پشت برد سنسورتون یک چرخ هرز گرد توی فاصله ای از چرخ عقبتون قرار بدید که تاقبل ازرد شدن برد سنسور و قسمت جلوی روبات ازسرا شیبی یا سر بالایی برد سنسور به زمین برخورد نکنه

موفق باشید :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
        سلام ببخشید من دارم یه ربات مسیر یاب میسازم که به یک مشکلی برخوردم. در قوانین مسابقات نوشته شده بود :
        (ممکن است در مسیر ربات ، سراشیب و یا سرازیری هایی با زاویه حداکثر 30 درجه باشد)

خوب ربات من وقتی میخاد از سرازیری بره بالا ، برد شنسورش گیر میکنه و در این حیرت میندم اون ربات ها چجوری میرن پایین؟

اگه شما می دونید لطفا بگید
        سلام
        از اسکی استفده کن , اگر ربات های مسیریاب تقریبا حرفه ای رو ببینی , میان دو طرف برد سنسور ( ک تقریبا به زمین میچسبونن یا خیلی نزدیک زمین میزارن ) دو عدد لوله ی فلزی که سر هاش ( در جلوی ربات ) به سمت بالا خمیدگی داره , قرار میدن ! در اصطلاح میگن اسکی , مثل اسکت روی برف یا اسیکت های معمولی که سر و تهشون یک خمیدگی رو به بالا داره که با عث میشه مانع و شیب رو بالا بره !
        به جای لوله میتونی از پلکسی کج شده یا پلکسی معمولی که با گرما خمیدگی رو شایجد کنی و ... استفاده کنی .

نمیدونم منظورمو متوجه شده یا نه .
        موفق باشی

« با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
        این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X