اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در انتخاب نرم افزار تست سلامت تمامی سکتور های هارد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در انتخاب نرم افزار تست سلامت تمامی سکتور های هارد

سلام.
    دوستان من یه هارد دسته دو 1 ترا گرفتم ، که 930 گیگ فضا داد بهم،
    میشه یه نرم افزار معرفی کنید که ببینم هارد سالم هست یا نه؟
    بیینه که آیا بدسکتور داره یا نه؟ راستش گوگل کردم ، دانلود کردم ، ولی انگار ربطی به سکتور و اینا نداشت.

راستی هارد لپ تاپ از 500 گیگ بهم 465 گیگ داد، این هارد 930 تا ، فلش 16 گیگ به من 14.7 گیگ داد، قضیه این گرفتن مقداری از ظرفیت چیه؟

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : راهنمایی در انتخاب نرم افزار تست سلامت تمامی سکتور های هارد

در بیان ظرفیت اسمی حافظه ها از ضریب 1000 به جای 1024 برای مقادیر کیلوبایت و مگابایت و گیگابایت و ترابایت استفاده می شود
    برای همین ظرفیت قابل استفاده کمتر از ظرفیت اسمی می باشد مثلاً هارد 500 گیگ یعنی هاردی که 500,000,000,000 بایت داشته باشد
    حال اگر این مقدار را به ترتیب به عدد 1024 تقسیم کنیم مقادیر کیلوبایت ، مگابایت و گیگابایت و ترابایت بدست می آید
    500000000000/1024=488281250 کیلوبایت
    500000000000/1024/1024=476837 مگابایت
    500000000000/1024/1024/1024=465 گیگابایت
    پس هارد 500 گیگ عملاً ظرفیت 465 گیگ دارد

در مورد برنامه تست و مونیتورینگ هارد هم برنامه HD Tune Pro را بنده سال هاست که استفاده میکنم
    در گوگل سرچ کرده و نسخه جدید و کرک شده را دانلود و نصب نمایید
    بعد از اجرای برنامه در تب Error Scan هم می توانید تست Read بگیرید و هم تست Write (در تست Write کلیه اطلاعات هارد از بین می رود)

دیدگاه

سلام .ممنون از توضیحتون واضح و مفید بود.

من این از قسمت health این warning رو دارم، آیا میتونیم بگیم مشکل جدی داره؟برای حلش چیکار میشه کرد؟
      منظور از data چیه؟

با تشکر.
      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

این هشدار مربوط به تعداد دفعات درخواست کالیبراسیون است که ناموفق بوده است (6 بار) و مبداء آن قسمت های مکانیکی هارد می باشد
        دقیق نمی شود گفت که آیا هارد مشکلی دارد یا خیر ، اگر هارد نو بود می گفتم تعویض کنید ولی هارد کارکرده است و می شود اغماض کرد
        در خرید هارد دست دوم دو عامل خیلی مهم است اول مدت زمان کارکرد هارد و دوم وجود بدسکتور در آن
        در مورد مدت زمان کارکرد هارد شما ردیف 09 یعنی Power On Hours Count که مقدار 1541 ساعت می باشد 1541/24=64 روز کامل یعنی 2 ماه کامل روشن بوده است
        حال این 2 ماه می تواند بصورت پیوسته و یک سره 2 ماه باشد یا بصورت تکه تکه و فرضاً در مدت یک سال که در هر حال زمان بسیار بسیار کمی برای یک هارد دست دوم و کارکرده محسوب می شود
        برای تست بدسکتور هم از تب Error Scan استفاده نمایید که باید تمامی بلوک ها سبز باشد ، بلوک قرمز به معنای وجود بدسکتور می باشد

این هارد را به چه قیمتی خریده اید ؟

دیدگاه

سلام.
          من این هارد رو 170 گرفتم،تا 6 ماه دیگه هم گارانتی سازگار داره.حالا نمیدونم گرون گرفتم یا نه، قیمت نوش 230 بود،

از قسمت error scan من با زدن quick scan ، دیدم که تمامی سکتورها سبز شده.
          این تیک و زدم که سریع بررسی کنه ، چون اونجوری خیلی زمان میبره و واقعا حوصله و وقتشو ندارم.نظرتون چیه؟
          پس مدت زمان زمان کارکردش خوب بود،نه؟
          به نظرتون قیمت هارد و کیفیت هارد در چه سطحی هست؟

راستی این اطلاعاتو از کجا گرفتین؟میخام مثل شما تمامی هارد رو آنالیز کنم.واقعا جالبه.

با تشکر.

(پيش به سوي هدف)

دیدگاه

خوب اگر هارد اینترنال می باشد نه اکسترنال به نظر بنده خیلی گران خریده اید
            هارد اینترنال یک ترابایت نو الان حدود 180 الی 190 می باشد
            هارد اینترنال دو ترابایت نو هم حدود 285 الی 295 می باشد
            قیمت در سایت رایان صبا (البته قیمت های اینترنت معمولاً از بازار گرانتر است)
            هارد دست دوم و کارکرده با توجه به ظرفیت و مدت کارکرد و سالم بودن و گارانتی و ... حداقل 30 درصد تا حداکثر 50 درصد کمتر از قیمت هارد نو می باشد (البته هاردی که کمتر از یک سال کارکرده باشد)

بله مدت زمان کارکردش خوب و کم است ، البته بهتر است Quick اسکن نکنید و اسکن کامل انجام شود

در مورد اطلاعات هم حاصل سال ها مطالعه و کار و تجربه می باشد که سورس اصلی آن هم اینترنت و وب سایت های سخت افزار می باشد.

دیدگاه

ان شاالله که موفق باشید با این تجربتون و علمتون.

هارد اکسترنال seagate backup plus هست.الان چند هفته ایی بود که قصد خرید هارد اکسترنال داشتم ، که تقریبا دسته دو 1 ترا تو همین رنج قیمت بود،باز شما بهتر میدونید،

حالا پس با این اطلاعاتی که شما لطف کردید گذاشتین ، میشه در نظر گرفت که هارد در سلامت به سر میبره،و سالمه!!؟
              حالا مثلا نمیشه اون وارنینگ رو درستش کرد با چیزی؟

در ضمن این دمای هاردی رو که میزنن واقعا درسته؟مگه هارد داخل خودش دماسنج داخلی داره؟

دوسته عزیز ببخشید اینقدر سوال میپرسم، شما هروقت که وقت داشتید پاسخ دهید، تا مزاحم نباشم.

با تشکر.

(پيش به سوي هدف)

دیدگاه

خواهش میکنم جناب ، شما لطف داردید ، انشاالله شما هم موفق و پیروز باشید
                بله اگر اکسترنال است قیمت مناسب است ، هارد هم سالم است مشکلی ندارد
                بله هاردها داخلشان سنسور دما دارند و دما صحیح است
                کلاً هاردها یک سیستم کنترل و مونیتورینگ داخلی دارند به نام SMART که مخفف Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology می باشد
                و نرم افزارهایی مثل HD Tune اطلاعات خودشان را از بخش SMART می خوانند و آن Warning را هم SMART اعلام میکند و نمیشود دستکاری کرد
                کلاً همیشه بهتر است برنامه HD Tune Pro بر روی سیستم شما نصب و در حال اجرا باشد (در استارت پ ویندوز قرار گیرد)
                در این حالت شما همیشه از وضعیت هارد خودتان باخبر هستید و اگر خدایی نکرده هارد مشکلی داشته باشد زودتر از آن که برای اطلاعاتتان مشکلی پیش بیاد باخبر می شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X