اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب سنسور در مکان دورانی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب سنسور در مکان دورانی

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
    من توی یکی باز پروژه هام با یک مشکل اساسی برخورد کردم به این صورت که برای تشخیص مکان مورد نظر روی یک دیسک در حال گردش یک سنسور لیزر نصب و برای عبور سیم مرکز دیسک و سوراخ کردیم حالا وقتی دیسک شروع به چرخیدن میکند سیم مربوط به سنسور دور خودش میچرخد و مسلما از ترمینال جدا میشود
    برای حل این مشکل تو اینترنت سرچکردم دیدم ترمینال چرخشی وجود دارد ولی قیمتش حدود 400 هزار تومنه اگه یک راه حل ابتکاری به من نشون بدید واقعا ممنون میشم
    از این که این سوال و اینجا پرسیدم واقعا عذر میخوام

پاسخ : نصب سنسور در مکان دورانی

سلام
    در نقطه اتصال از بدنه بلبرینگ برای اتصال یا چیزی شبیه اون استفاده کن

دیدگاه

عکسشو بزار ببینیم

دیدگاه

درود
        نمیشه از این روشی که تو موتور ها استفاده میشه استفاده کنی؟حلقه لغزان بذاری!!!
        در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

دیدگاه

از روشی استفاده کن که نوشتن تابلو روان در هوا استفاده کرده یعنی از کلکتور های موتور dc برقو بگیر و نویزگیری و یکسو سازیش کن و استفاده کن

دیدگاه

با سلام و تشکر از جوابهاتون
            از بلبلرینگ نمیشه استفاده کرد چون هم سنسور و هم سیم ارتباطی با هم میچرخن اول بلبرینگ گذاشتیم ولی جواب نگرفتیم
            از حلقه لغزان هم فکر نکنم بشه استفاده کرد چون پروژه صنعتی هست و از صبح تا شب کار میکنه فکر کنم زود حلقه ها خورده بشن

دیدگاه

وقت بخیر

اول پیشنهادم این هست که طرح رو طوری پیاده کنید که سنسور متحرک نداشته باشید !! مثلا سنسور اثر هال که ثابت نصل میشه و آهن ربا که روی دیسک نصب شده !!
              دوم در صورت تشدن حالت فوق پیشنهاد میکنم از کوپل ترانسفورمری شبیه کاری که توی هد چزخشی ویدئو انجام میشه استفاده کنید !! ( اولیه ثابت هست و ثانویه متحرک و چرخشی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soh3il
                با سلام و تشکر از جوابهاتون
                از بلبلرینگ نمیشه استفاده کرد چون هم سنسور و هم سیم ارتباطی با هم میچرخن اول بلبرینگ گذاشتیم ولی جواب نگرفتیم
                منظورتان کدوم سیم هستش؟ گفتم از بدنه بلبرینگ به جای سیم استفاده کن (اگر چنتا سیم داری از دو طرف بزار یا چند تا بلبرینگ با اندازه های مختلف ولی هم محور بزار )

البته از بدنه موتور های معمولی هم میتونی استفاده کنی یک سر سیم رو بدی به شافت و یک سر دیگر راز بدنه ثابت بگیری

دیدگاه

دوست عزیز تو صنعت حلقه لغزان با احتساب تعمیرات دوره ای قابل استفادست مثل هر 6ماه یک بار ذغال تعویض بشه
                  ضمنا دوستمون پیشنهاد بسیار زیبایی دارده تو میدان مغناطیسی ثابت اگه یک سیم پیچ حرکت کنه چی میشه؟ ولتاژ تو سیمپیچ القا میشه و از این روش هم با پذیرفتن تلفات اون میشه به راحتی استفاده کرد به شکلی که با یک سلف با هسته و دادن ولتاژ dc به اون میدان ثابت تولید کن و روی قسمت متحرک یک سیمپیچ بزار به طوری که دایما میدان مغناطیسو قطع کنه بعد تو سیم پیچ ولتاژ القا خواهد شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X