ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2010/01/19
    [img]http://s5.picofile.com/file/8106019826/sina.gif[/img]
    2,746
    355

موتور گیریبکسی مناسب برای ساخت بالابر 10 تا 20 کیلویی

سلام دوستان و اساتید گرامی
    مدتیست به فکر ساخت یک بالا بر ساده برای بالا کشیدن اجناس خرید روزانه
    مثل جعبه میوه - گونی برنج - خرید روزانه - کیف... افتادم تا از طبقه زیر همکف
    تا دو طبقه به بالا بکشم ,
    قسمت مکانیکی آن را بر روی کاغذ طراحی کردم و فقط میماند قسمت موتور و مدار کنترلی که دوستان باید من را راهنمایی کنند
    به یک موتور گیربکسی نصبتا آروم نیاز دارم که بتواند باری با وزن 20 کیلوگرم را به بالا بکشد
    چه مدل موتوری باید خریداری کنم ( اگر 12 ولت دی سی باشد که بهتر است )
    منتظر پیشنهاد دوستان هستم

در مورد برد کنتری دوستان پیشنهادی دارند؟
    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام:

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_
    2009/12/26
    1,730
    264

پاسخ : موتور گيريبکسي مناسب براي ساخت بالابر 10 تا 20 کيلويي

دوست گرامي شما اگر بتونيد يه وزنه به سمت ديگر تسمه يا ... ببنديد و در واقع بالانس کنيد مثل اسانسور ها توان لازم براي موتور خيلي کمتر ميشه و در واقع فقط براي غلبه بر اصطکاک و کمي هم براي بالا کشيدن نياز خواهد بود! و با موتور بسيار کوچکتري ميتونيد اين کار رو انجام بديد!
    موتور هاي 12 ولت که بتونه رو شفت 20 کيلو گشتاور توليد کنه تو روبواي کيو هست ميتونيد بريد ببينيد! قيمت انچناني هم ندارن! ولي اينکه واقعا بتونيد اين کار رو با اونها انجام بديد بستگي به خودتون داره!
    2010/01/19
    2,746
    355

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020
    دوست گرامي شما اگر بتونيد يه وزنه به سمت ديگر تسمه يا ... ببنديد و در واقع بالانس کنيد مثل اسانسور ها توان لازم براي موتور خيلي کمتر ميشه و در واقع فقط براي غلبه بر اصطکاک و کمي هم براي بالا کشيدن نياز خواهد بود! و با موتور بسيار کوچکتري ميتونيد اين کار رو انجام بديد!
    موتور هاي 12 ولت که بتونه رو شفت 20 کيلو گشتاور توليد کنه تو روبواي کيو هست ميتونيد بريد ببينيد! قيمت انچناني هم ندارن! ولي اينکه واقعا بتونيد اين کار رو با اونها انجام بديد بستگي به خودتون داره!
    سلام دوست عزیز
    فکر خیلی جالبی کردید که نیاز به موتور قوی برای بالا کشیدن نیست
    بله حالا که فکر میکنم در سیستمهای بالا بر صنعتی و آسانسور به همین صورت است که میفرمایید

ببخشید متوجه نشدم کجا را میفرمایید ؟ تو روبواي کيو
    ؟

------------------------------- اضافه شده:

البته یک مشکلی هست دوست عزیز
    این تعادل که میفرمایید فقط میتوان برای خود اتاقک آسانسور به وجود آورد و هر کالا یا نفری که به اتق اضافه شود
    این تعادل را به هم خواهد زد , این در صورتی است که به اتاقک چیزی اضافه نشود و تعادل برای آن بر قرار شود....

------------------------------- اضافه شده:

جهت اطلاع دوستان :
    یک وسیله به نام "وینچ برقی سیم یکسلی" پیدا کردم که بعضی از آنها با 12
    ولت نیز کار میکنند و معمولا بر روی ماشینهایی مثل جیپ نمونه هایی از آن را دیده اید , که میتواند
    تا 900 کیلو را بکشد :

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_
    2009/12/26
    1,730
    264

سلام
    من هم همين رو گفتم! البته درسته براي بالانس کردن وزن اتاقک يا ظرف هست ولي بالانسي که ايجاد ميکنه باعث ميشه نيروي روي شفت موتور کمتر بشه!
    مگر اينکه وسيله هاتون رو با قلاب و طناب بالا بکشيد!
    توي فروشگاه roboeq موتور گيربکسايي قبلا ديدم که فکر ميکنم تا 50-60 کيلو گشتاور داشتند! ولي تعداد دورشون پايينه!
    http://roboeq.ir/products/category/213/p_p/4/t_p/109/
    البته نميدونم دقيقا براي چه کاري و چه قيمتي ميخواهيد ولي اين جور موتور ها براي کارهاي جدي مناسب نيستند!
    2010/01/19
    2,746
    355

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020
    البته نميدونم دقيقا براي چه کاري و چه قيمتي ميخواهيد ولي اين جور موتور ها براي کارهاي جدي مناسب نيستند!
    سلام دوست عزیز
    ممنون برای توضیحات خوبتون
    من در کامت اول عرض کردم که برای چه کاری میخوام و ممکن است فقط هفته ای یک بار آن هم دو یا سه بار پشت سر هم
    برای بالا کشیدن مواد غذایی خریداری شده از پارکینگ تا طبقه دوم (برای مادر و پدرم میخوام چون حمل بار سنگین براشون
    از طرف پرشک ممنوع شده و خونشون متاسفانه آسانسور هم نداره و حتی جایی برای نصب اسانسور وجود نداره
    فقط یک نورگیر گوچک هست که من قراره براشون چنین وسیله ای بسازم تا حداقل بارهای سنگین را با آن به بالا ببرند..)

2007/05/02
    1,757
    96

پاسخ : موتور گیریبکسی مناسب برای ساخت بالابر 10 تا 20 کیلویی

سلام
    فکر کنم بتونین از موتور و گیربکس یک چرخ گوشت قدیمی استفاده کنین
    برای تغییر جهتش هم جای دو تا سیمی که به جاروبکش میره رو با یک رله دوبل عوض کنین
    اگه هم دورش برای این کار زیاده یک دیود با برق ورودی سری کنین .

موارد دیکه که میتونین روش فکر کنین موتور شیشه بالا بر ماشین و موتور برف پاک کن .
    البته فکر کنم موتور و گیر بکس چرخ گوشت بهتر باشه چون دیگه دردسر ساخت تغذیه با جریان بالا رو نداررین .
    پانوشت : برای موارد ایمنی حتما اصولی فکر کنین .
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    368

سلام آقا سيناي عزيز خوبيد؟ :biggrin:موتور گيربکس هايي که تو سايت ها ميفروشن اطمينان بالايي نداره چون ممکنه چرخ دنده اول موتور مخصوصا اگه برنجي باشه زود ساييده بشه. موتور گيربکس شيشه بالابر هم سيستمش خوبه چون موتور ميتونه دنده رو بچرخون ولي دنده نميتونه موتوررو بچرخونه(موتور با ديس متصل به چرخدنده ميچرخه) اما شايد زورش به بيست کيلو نرسه. يه سري موتورگيربکس چرخذنده فولادي با همون سيستم شيشه بالابر هست مربوط به در باز کن ميني بوس سيترا سي140s. که از لحاظ قدرت و اطمينان نظير نداره و مخصوص کار شماست ولي مصرف برقش زياده ولي خوب با توان پايين تر هم کار شمارو راه ميندازه چون بيش ازحد قويه!! ولي فکر کنم گرون باشه ولي اگه هزينه براتون مهم نيست بخريدش خيلي خوبه نمايندگي سيترا هم تو تهران هست گير مياد
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2010/01/19
    2,746
    355

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    سلام آقا سيناي عزيز خوبيد؟ :biggrin:موتور گيربکس هايي که تو سايت ها ميفروشن اطمينان بالايي نداره چون ممکنه چرخ دنده اول موتور مخصوصا اگه برنجي باشه زود ساييده بشه. موتور گيربکس شيشه بالابر هم سيستمش خوبه چون موتور ميتونه دنده رو بچرخون ولي دنده نميتونه موتوررو بچرخونه(موتور با ديس متصل به چرخدنده ميچرخه) اما شايد زورش به بيست کيلو نرسه. يه سري موتورگيربکس چرخذنده فولادي با همون سيستم شيشه بالابر هست مربوط به در باز کن ميني بوس سيترا سي140s. که از لحاظ قدرت و اطمينان نظير نداره و مخصوص کار شماست ولي مصرف برقش زياده ولي خوب با توان پايين تر هم کار شمارو راه ميندازه چون بيش ازحد قويه!! ولي فکر کنم گرون باشه ولي اگه هزينه براتون مهم نيست بخريدش خيلي خوبه نمايندگي سيترا هم تو تهران هست گير مياد
    سلام محسن خان
    با زحمتای ما؟....

میتونید یک عکس از این موتور گیربکسی شیشه بالابر مینیبوسی قرار بدید؟
    قیمتش چند هست دوست عزیز؟

اضافه شده در تاریخ :
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen++
    سلام
    فکر کنم بتونین از موتور و گیربکس یک چرخ گوشت قدیمی استفاده کنین
    برای تغییر جهتش هم جای دو تا سیمی که به جاروبکش میره رو با یک رله دوبل عوض کنین
    اگه هم دورش برای این کار زیاده یک دیود با برق ورودی سری کنین .

موارد دیکه که میتونین روش فکر کنین موتور شیشه بالا بر ماشین و موتور برف پاک کن .
    البته فکر کنم موتور و گیر بکس چرخ گوشت بهتر باشه چون دیگه دردسر ساخت تغذیه با جریان بالا رو نداررین .
    پانوشت : برای موارد ایمنی حتما اصولی فکر کنین .
    سلام محسن جان
    خوب هستید دوست عزیز

به نظر شما موتور چرخ گوشت دورش بالا نیست؟
    فکر کنم همان شیشه بالا بر ماشین بهتر باشه , نظر شما چیه؟

2010/10/10
    389
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1359
    سلام دوستان و اساتید گرامی
    مدتیست به فکر ساخت یک بالا بر ساده برای بالا کشیدن اجناس خرید روزانه
    مثل جعبه میوه - گونی برنج - خرید روزانه - کیف... افتادم تا از طبقه زیر همکف
    تا دو طبقه به بالا بکشم ,
    قسمت مکانیکی آن را بر روی کاغذ طراحی کردم و فقط میماند قسمت موتور و مدار کنترلی که دوستان باید من را راهنمایی کنند
    به یک موتور گیربکسی نصبتا آروم نیاز دارم که بتواند باری با وزن 20 کیلوگرم را به بالا بکشد
    چه مدل موتوری باید خریداری کنم ( اگر 12 ولت دی سی باشد که بهتر است )
    منتظر پیشنهاد دوستان هستم

در مورد برد کنتری دوستان پیشنهادی دارند؟
    خب تو طرح بالا الان موتور بچرخه وسايلات كله پا ميشن كه !!!

بنظر منم از موتور چرخ گوشت استفاده كن و با گذاشتن گير بكس مناسب دورشو بيار پايين
    اگر بخواي موتور 12 ولت بذاري يه هزينه تغذيه 12 ولت حداقل 30 امپر نياز داري كه قيمتش بالاس و فردا پس فردا هم ميسوزه و بايد موتورت هم 12 ولت گيربكس حلزوني باشه تا اگه وسطاي راه برق رفت وسايلات نيفتن كف پاركينگ

از موتور چرخ گوشت استفاده كن و بجاي هزينه هاي درايور و تغذيه يه گيربكس حلزوني بخر كه هم احتمال خرابيش صفره و هم مطمئنه (باقطع برق گيربكس قفل ميكنه)
    راستي براي اينكه اين گيربكسا خود قفل بشن تبديل دورشون بايد حداق 10 باشه . ولي شما براي موتور چرخ گوشت حداقل 20 يا 30 نياز داري . اول موتورو بخر ببين دورش چقدره
    2007/05/02
    1,757
    96

سلام محسن جان
    خوب هستید دوست عزیز

به نظر شما موتور چرخ گوشت دورش بالا نیست؟
    سلام از ماست
    اگه دورش بالاست یه دیود باهاش سری کنین در ضمن میتونین قطر قرقره ای که کابل دورش پیچیده میشه رو کوچیک بگیریمن تا سرعت بالابردن سبد کم بشه

فکر کنم همان شیشه بالا بر ماشین بهتر باشه , نظر شما چیه؟
    موتور شیشه بالا بر جریان زیادی میخواد و دردسر برای تغذیه اون خواهید داشت البته دستتون برای باتری بک پ برای زمان قطع برق باز میشه .

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14