اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طرز عایق کردن ترانس ولتاژ بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طرز عایق کردن ترانس ولتاژ بالا

سلام
    یه ترانس 15 کیلو ولت جریان حداقل 0.5&0.9 آمپر داریم... برای ساخت تسلا.... با مدار ZVS
    حالا چی کار کنم که وصلش کنم به برق نسوزه؟؟ بندازمش تو روغن؟؟ یا راه دیگه ای هم هست؟؟؟؟

پاسخ : طرز عایق کردن ترانس ولتاژ بالا

این ترانس رو از کجا پیدا کردی؟ از کجا میدونی 15 کیلو ولت و 0.5 امپر هست!؟ به هسته اش و به تعداد دورش نمیخوره اینقدر توان بده!
    رو دستگاهی که بوده چطور کار میکرده!؟ میتونی بندازی داخل روغن ولی فایده ای تقریبا نداره ! داخل هر روغنی نمیتونی بندازی باید روغن هایولتاژ باشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
      این ترانس رو از کجا پیدا کردی؟ از کجا میدونی 15 کیلو ولت و 0.5 امپر هست!؟ به هسته اش و به تعداد دورش نمیخوره اینقدر توان بده!
      رو دستگاهی که بوده چطور کار میکرده!؟ میتونی بندازی داخل روغن ولی فایده ای تقریبا نداره ! داخل هر روغنی نمیتونی بندازی باید روغن هایولتاژ باشه!
      اینو از یه تعمیرات تلوزیون...
      مطمعنم 15 کیلو هست ولی جریان رو نمیدونم.... ولی ورودی ما به مدار zvs حداقل 160 ولت 20 آمپر هست... شما چه پیشنهادی میدید؟؟ برای این جریان؟؟؟ البته ولتاژش 5 کلیو ولت هم باشه کافیه... جریان رو میدونم زیاده چون سیم پیچ ثانویه کلفتی داره.... من از های ولتاژ رنگی جریان 500 میلی آمپر گرفتم و به فنا رفت.... فک کنم این خیلی سگ جون تر از این حرف ها باشه... مال تلوزیون 40 این قدیمی هست....
      شما میگید ترانس رو خودم بپیچم؟؟ یا نه؟؟؟ برای این جریانی که من میخوام؟؟؟

دیدگاه

برای 5 کیلو ولت تا یک امپر هم میتونید ازش بگیرید ولی اینکه گرماش باعث ذوب شدند بشه یا نه امکانش هست!
        چون این ترانس قبلا عایق شده داخل روغن انداختنش هم فایده ای نداره! چون روغن اصلا به داخل سیم پیچ ها نفوذ نمیکنه!
        برای چی این ولتاژ و جریان میخوای؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
          برای 5 کیلو ولت تا یک امپر هم میتونید ازش بگیرید ولی اینکه گرماش باعث ذوب شدند بشه یا نه امکانش هست!
          چون این ترانس قبلا عایق شده داخل روغن انداختنش هم فایده ای نداره! چون روغن اصلا به داخل سیم پیچ ها نفوذ نمیکنه!
          برای چی این ولتاژ و جریان میخوای؟
          برای سیم پیچ تسلا... داخل روغن مایع معمولی میشه ریختش؟؟ روغن های ولتاژ رو کجا میفروشن؟؟

دیدگاه

گفتم که روغن به داخل این نفوذ نمیکنه! روغن مایع هم من چند جا دیدم استفاده کردن ولی نمیدونم جواب میده یا نه! چون ممکنه اتش سوزی بشه!
            ورغن هایولتاژ بیرون نمیدونم کجا بفروشن ولی حتما تهران پامنار یا لاله زار و پاساژ هایی که ترانس و سیم پیچ و این چیزا دارن میتونی پیدا کنی!
            یه لطفی کن و اهم و قطر سیم پیچ های خروجی و ورودیش رو اندازه بگیر و بگو!

دیدگاه

سلام
              هنوز دستم نیومده... :cry2: بهش سپردم اینو برام جور کنه.... هر قیمتی که داد اینو میخرم.... مال خودش نیست.... از رفیقش گرفته بود.... ولی بزرگ ترین ترانس TV بود که تا به حال دیدم.... شنبه یکشنبه دستم میاد... :nice:

دیدگاه

مثل اینکه خیلی حال میکنی داشته باشیش و نسوزه!
                اگر همینطوری که استفاده شده استفاده کنی نمیسوزه- ولتاژ رو هم زیاد بالا نبر خب! اگر بسوزه هم بعدا میتونی سیمپیچی کنی! ولی به این خوشگلی نمیشه!

دیدگاه

آقا پویا میشه بپرسم چقدر آب خورد این ترانس برای شما؟
                  این ترانس رو اگر نمیخوای با روغن کار خونک کردن سیمهارو انجام بدی دست کم یه لاک با غلمو روش بزن چند مرتبه و بگذار خوشک بشه هیف هست فنا بره کم گیر میاد این قطعات
                  تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

سلام
                    امروز رفتم مغازه اون ترانس رو میخواست :angry:
                    حالا باید یکی بپیچم....
                    جناب voyager2020 میتونید کنم کنید یه ترانسی مثل ترانس شما درست کنم؟؟؟ میشه مشخصات ترانستون رو بدید؟؟؟ با چه سیمی با چه سطح مقطعی پیچیدید؟؟ با چه هسته ای؟؟
                    ممنون میشم کمکم کنید...

دیدگاه

اون ترانس رو چقدر بهت میخواست بفروشه؟! هسته ی سایز U 60 برای همین ترانس هست که عکسش رو گذاشتی-از هسته ی فلایبک های عادی هم برای پیچیدن میتونی استفاده کنی! دقیقا همینطوری که از زیر لایه های عایق دیده میشه بپیچی!

دیدگاه

جواب سوال رو ندادبد
                        تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seeto
                          آقا پویا میشه بپرسم چقدر آب خورد این ترانس برای شما؟
                          این ترانس رو اگر نمیخوای با روغن کار خونک کردن سیمهارو انجام بدی دست کم یه لاک با غلمو روش بزن چند مرتبه و بگذار خوشک بشه هیف هست فنا بره کم گیر میاد این قطعات
                          گفتم که یارو نمیخواد اینو بفروشه.... میخوام یه دونه بپیچم...

دیدگاه

سلام
                            این ویدیو رو ببینید...
                            https://www.youtube.com/watch?v=qS3RhefBP08
                            با موتور یخچال هوای داخلش رو خالی کرد oo: این کار لازمه؟؟

دیدگاه

حتما لازمه -وگرنه روغن نفوذ نمیکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X