اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت کنترل جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت کنترل جریان

با سلام من یک درایور موتور DC ساختم 40 امپر 40 ولت چه روش هایی رو برای کنترل جریان پیشنهاد می دهید؟(می خوام جریان که به 150 امپر رسید ورودی قطع بشه)
    روش های مختلفی رو امتحان کردم (با استفاده از ولتاژ سر منفیه موتور) ولی بقدری نویز داره که جواب نمیده
    ولتاژ سر منفی موتور رو به + اپ امپ و - اپ امپ رو به ولوم دادم و خروجی اپ امپ رو به بیس ترانزیستور دادم تا رله رو روشن کنه و ورودی PWM که از میکرو میاد قطع بشه ولی اصلا جواب نمیده به محضه اینکه موتور با امپر کم شروع به حرکت میکنه رله روشن میشه و موتور خاموش
    با ADC خود میکرو هم سعی کردم ولی اصلا جواب نداد
    ضمنا درایور مشکلی نداره به خوبی سرعتش کم و زیاد میشه
    درایور با ماسفت و IR2110 هست
    لطفا روشی بگید تا وقتی امپر به 150 رسید موتور خاموش بشه و نویز روش تاثیر نذاره

پاسخ : کمک در ساخت کنترل جریان

l[باسلام،مدارات زیرمدارساده ای برای ایجادپالس بر روی گیت تایرستور ویا تریاک است[/b]

محمدرضامکوندی
    WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
    MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

از سنسورهای اثر هال سری ACS استفاده کن. البته من تا 100 آمپرشو دیدم. نمیدونم بالای 100 هم دارن یا نه.
      یه راه حل دیگه هم استفاده از یک قطعه فلز به عنوان مقاومت شنت و نمونه گیری از جریانه. البته در هر دو روش باید عمل فیلتراسیون رو انجام بده بعد اونو به پ امپ یا میکرو بده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud85
        از سنسورهای اثر هال سری ACS استفاده کن. البته من تا 100 آمپرشو دیدم. نمیدونم بالای 100 هم دارن یا نه.
        یه راه حل دیگه هم استفاده از یک قطعه فلز به عنوان مقاومت شنت و نمونه گیری از جریانه. البته در هر دو روش باید عمل فیلتراسیون رو انجام بده بعد اونو به پ امپ یا میکرو بده.
        با نمونه گیری از جریان موافقم پردازش میکرو و اپ امپ رو هم بلدم فقط فیلتراسیون بلد نیستم میشه شماتیکشو برام بذاری دوست عزیز؟؟

دیدگاه

بعد از نمونه گیری یه فیلتر LC بذار که فرکانس تشدیدش خیلی کمتر از فرکانس PWM باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud85
            بعد از نمونه گیری یه فیلتر LC بذار که فرکانس تشدیدش خیلی کمتر از فرکانس PWM باشه
            با تشکر از دوست عزیز وتوضیحات مربوطه
            من رشتم مکانیکه ال سی که نمیدونم چیه ! اگر ممکنه شماتیک بذارید

دیدگاه

از دوستان خواهش میکنم من رو در این بحث فیلتر LC یاری فرمایند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X