ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2013/03/04
    149
    3

چند تا ال ای دی مادون قرمز در کنار هم

با عرض سلام
    بنده نیاز دارم 3جفت ال ای دی مادون قرمز گیرنده و فرستنده یکسان را که فاصله بین گیرنده وفرستنده 2 متر است را با فاصله 0.5 سانتی متر کنار هم بگذارم طوری که هر فرستنده فقط روی گیرنده مربوط به خودش اثر بگذارد و در کار گیرنده های دیگر تداخل ایجاد نکند از چه نوع گیرنده و فرستنده ای برای دستیابی به این دقت میتوانم استفاده کنم ایا فرستنده های بدون فرکانس کاری معمولی 3میل جواب میدهند. :job:
    2014/06/10
    بوشهر
    106
    19

پاسخ : چند تا ال ای دی مادون قرمز در کنار هم

شما يا بايد با استفاده از ميكرو اونا رو كدگذاري كني و فركنس كاري براشون تعريف كني يا از ماژول هاي آماده فرستنده گيرنده آماده مادون قرمز استفاده كني

موفق باشي :bye
    2013/03/04
    149
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط mb2101
    شما يا بايد با استفاده از ميكرو اونا رو كدگذاري كني و فركنس كاري براشون تعريف كني يا از ماژول هاي آماده فرستنده گيرنده آماده مادون قرمز استفاده كني

متاسفانه فقط باید از یک نوع گیرنده و فرستنده استفاده کنم میتونم با میکرو فرکانس مورد نظر رو براشون تولیدکنم و خروجی گیرنده ها رو ببینم فقط میخام فرستنده های مادون قرمز روی گیرنده رو بروی خودش تاثیر داشته باشه و گیرنده های دیگران رو تحریک نکنه

حدود ده تا فرستنده با فاصله 0.5 سانتی کنار هم هستند وگیرنده ها 2 متر جلوتر روبروشونند

اگه یک جفت سنسور مادون قرمز خاص این دقت رو داره یا راهکار بهتری دارین لطفا منو در جریان بگذارین ممنونم :angry:
    2014/06/10
    بوشهر
    106
    19

سلام :bye

ابتدا در مورد فرستنده گيرنده ها كه بايد با شيلد حرارتي روكششون كني تا جايي كه فقط قسمت نيم كره ي جلوي فرستنده مادون قرمزت بدون روكش بمونه بعد از اون هم كه با ميكرو به روش هاي مختلف مي توني ديتا ها رو جدا سازي كني

بلفرض مثال مي توني يك كد آدرس 4بيتي براي هر كودومش تعريف كني كه در ابتدا و قبل از ارسال , بيت كد رو ارسال كني در صورت صحيح بودن بيت كد براي فرستنده a, a شروع به خوندن ديتا كنه و با اشتباه بودن بيت كد براي b منتظر ارسال بيت كد بعدي بمونه

2014/10/15
    8
    1

پاسخ : چند تا ال اي دي مادون قرمز در کنار هم

در واقع شما اگه بخاي به صورت فيزيکي هر گيرنده فقط نور فرستنده خودش رو ببينه اونم با اين فاصله کم بين r/tها و فاصله زياد بين فرستنده و گيرنده به يه زاويه ديد خيلي ديق و کوچک نياز دار که بعيده تو بازار نين چيزي باشه بس دو راه داري 1- بياي جلوي گيرنده ها با يه ماده که مادون قرمزو رد نميکنه تو دو مرحله يا بيشتر ديوار سوراخدار درست کني که اشعه هاي جانبي به گيرندت نرسه
    2-راهي که دوستان گفتن يعني همه گيرنده ها فارغ از اينکه روي فرستنده هاي کناري ديد دارن يا نه از طريق ميکرو ديتاشون فيلتر بشه تا فقط ديتاي فرستنده مخصوص به خودش رو از خروجي ميکرو داشته باشي
    2010/10/10
    389
    9

سلام دوست عزيز يك روش همين الان به ذهنم رسيد كه نه نياز به پوشوندن دور فرستنده گيرنده داره و نه كد گذاري ونه...
    و با فاصله 1 ميليمتر هم جواب ميده
    به اين صورت كه اولا تغذيه تمام سنسور ها رو بده به ترانزيستور و تو برنامه نويسي اول مياي سنسور فرستنده و گيرنده شماره يك رو فعال ميكني و مقدارشو بررسي ميكني(در اين حالت فرستنده گيرنده شماره 2 تا n خاموش مي باشند) سپس شماره يك رو خاموش ميكني بعد شماره 2 رو فعال ميكني(در اين حالت سنسور شماره يك خاموش شماره دو روشن و شماره 3 تا n خاموش ميباشد)
    و به همين ترتيب كه به سنسور n رسيدي دوباره از سنسور 1 شروع ميكني
    اين عمليات وقتي كه بصورت سريع انجام بشه(مثلا جفت سنسور 1 بيست ميلي ثانيه روشن سپس خاموش و جفت سنسور 2 بيست ميلي ثانيه روشن)مثل اين مي مونه كه كل سنسورها همگي با هم در حال كارن
    مثال عمليش رو اگه بخوام بزنم ميتونم به سون سگمنت هاي چند تايي اشاره كنم با اينكه هيچكدوم همزمان روشن نيستند ولي چون سرعت خاموش روشن شدن ان ها بالاس بنظر ميرسه همه با هم روشنن در حالي كه در يك لحظه فقط يكي از اون ها روشنه

فك كنم متوجه شده باشي و برنامشم خيلي سادس
    2013/03/04
    149
    3

سلام دوستان
    تعداد فرستنده های من زیاد شد یعنی 100 تا فرستنده میخوام هر 10 میلی ثانیه یکیشون رو فعال کنم و باقی خاموش باشه
    کار با قسمت گیرنده دیگه اصلا مشکل نیست
    چون میکرو 100 تا پورت خروجی نداره ومنم نمیتونم از تعداد زیادی میکرو استفاده کنم نیاز به یه مدار دارم که عدد اینتیجر (مثلا 56 ) را بگیره و ال ای دی فرستنده همون شماره رو روشن کنه سپس ال ایدی بعدی رو چک کنم و...
    ایا راهکاری برای طراحی همچین مداری دارین؟؟؟
    بی صبرانه منتظر جواب های شما عزیزان هستم
    2014/06/10
    بوشهر
    106
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ghenaati_amir
    با عرض سلام
    بنده نیاز دارم 3جفت ال ای دی مادون قرمز گیرنده و فرستنده یکسان را که فاصله بین گیرنده وفرستنده 2 متر است را با فاصله 0.5 سانتی متر کنار هم بگذارم طوری که هر فرستنده فقط روی گیرنده مربوط به خودش اثر بگذارد و در کار گیرنده های دیگر تداخل ایجاد نکند از چه نوع گیرنده و فرستنده ای برای دستیابی به این دقت میتوانم استفاده کنم ایا فرستنده های بدون فرکانس کاری معمولی 3میل جواب میدهند. :job:
    سلام دوست عزيز خوب شما مي گو ييد كه فاصله هر كدام با يك ديگر 5ميل است پس چرا خود را اذيت مي كنيد به جاي همه آنها از يك فرستنده گيرنده ليزر مادون قرمز كه توي سايت هم براي فروش هست استفاده كنيد تمامي ديتا ها را را به ميكرو فرستاده وبه ليزر دهيد و در سمت ديگر ديتاها را جدا سازي كنيد

موفق باشي
    يا حق :bye
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8