اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب میکرو با توان مصرفی پایین برای فشرده سازی صوت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب میکرو با توان مصرفی پایین برای فشرده سازی صوت

سلام . من به دنبال انتخاب یه میکروی آرم برای پیاده سازی الگوریتم AMR-WB هستم.این الگوریتم طبق پیاده سازی هایی که موجود بودند تا کنون حدود 50MIPS نیاز داره. از طرفی بود من باید با باتری تغذیه بشه و میخوام تا حد ممکن کوچیک باشه. خودم به CORTEX-M4 فکر میکنم ولی نمیدونم برم سراغ چه سازنده ای.کسی پیشنهادی داره؟

پاسخ : انتخاب میکرو با توان مصرفی پایین برای فشرده سازی صوت

نوشته اصلی توسط pascal
    سلام . من به دنبال انتخاب یه میکروی آرم برای پیاده سازی الگوریتم AMR-WB هستم.این الگوریتم طبق پیاده سازی هایی که موجود بودند تا کنون حدود 50MIPS نیاز داره. از طرفی بود من باید با باتری تغذیه بشه و میخوام تا حد ممکن کوچیک باشه. خودم به CORTEX-M4 فکر میکنم ولی نمیدونم برم سراغ چه سازنده ای.کسی پیشنهادی داره؟
    شما می گی 50MIPS بعد پیشنهادِ یه سریِ میکرو با 5 برابر سرعتِ بیشتر رو میدی!
    به نظرم با یه M3 شروع کن. در حد 72MHz کارِ شما رو راه می ندازه...
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

اگه توانایی دو خانواده توی ایران توانمند هستن. ST و NXP ولی محصولات سخت اتمل هم توی ایران هست. من خودم با STM32 کار میکنم. شما توی فروشگاه ECA می تونی هدربردی که می خوای پیدا کنی و بخری:

headerboards

اگه هم کلا می خوایید یه میکرو بخرید به قسمت میکروهای ARM یه سری بزنید:

ARM

من فکر کنم یه STM32F103RET6 کافی باشه هر چند که با AMR-WB آشنایی ندارم. این میکرو یه DAC 12بیتی هم داره. حافظه هم 512کیلو هستش و فرکانس کاریش تا سقف 72مگاهرتز هستش.

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
      شما می گی 50MIPS بعد پیشنهادِ یه سریِ میکرو با 5 برابر سرعتِ بیشتر رو میدی!
      به نظرم با یه M3 شروع کن. در حد 72MHz کارِ شما رو راه می ندازه...
      شاید بخاطر اینکه Floating point دارن. چون به نظر میرسه AMR-WB یه سری کارای اعشاری هم انجام میده(انگار نیازش داره). البته مطمئن نیستم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin

شاید بخاطر اینکه Floating point دارن. چون به نظر میرسه AMR-WB یه سری کارای اعشاری هم انجام میده(انگار نیازش داره). البته مطمئن نیستم.
        روح الامین عزیز،
        من دیشب تو ویکی پدیا خوندم که این الگوریتمِ چی چی، با محاسبات Fixed-point انجام میشه و هنوز Floating-pointش در دستِ احداثه! البته راست و دروغش دیگه با ویکی پدیا، ما که سوادمون به این چیزا قد نمیده که.
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

سلام. دوستان منونم از پاسخ هاتون. این الگوریتم قراره fixed-point انجام بشه. در ضمن این mips که من گفتم تخمینیه و در حالت optimized شده هست. بنابراین ما باید پردازنده ای با mips بالاتر رو مد نظر بگیریم. من M4 رو پیشنهاد دادم به خاطر داشتن بلاک هایی برای DSP Processing .

دیدگاه

پیشنهاد من STM32F405RGT6 هستش.
            64 پایه هست و هم DSP داره و هم Cortex-M4
            اگه اشتباه نکنم پایا این میکرو رو داره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X