ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 46
    2008/05/06
    54
    0

پاسخ : ايده هايي براي انجام پروژه باAVR

پس من با طرح چند ايده براي انجام پروژه شروع مي كنم . اگه مديران سايت تاپيك ويژه اي براش در نظر گرفتند همرو انتقال مي ديم .
    ايده1: هشدار دهنده غريق در استخر
    توضيح: اين وسيله كه مثلا يه مچبنده داراي سنسوريه كه پس از يه زمان معين در عمق 4متر گيرنده اي را در داخل يا خارج آب گاه ميكنه و نجات غريق ها رو فراميخونه.
    ايده2: هشدار دهنده برق گرفتگي افراد
    توضيح: اين وسيله يه مچبند پا است كه به محض عبور جريان از بدن فرد گيرنده اي را فعال كرده و برق اصلي كارگاهو قطع مي كنه.
    انگشت مكن رنجه به در كوفتن كس تا كس نكند رنجه به در كوفتنت مشت
    2008/05/06
    54
    0

ايده3: تنضيم نور اتاق
    توضيح: اين وسيله بايد بتونه نور اتاق يا هر جاي ديگرو توسط كنار زدن پرده كنترل كنه . مثلا پرده هاي لوردراپر عمودي. براي اين كار دو چيز ميخايم. يه موتور سروو يا استپ و يه سنسور. اين وسيله همچنين مي تونه براي تنضيم و جهت دهي به باد در دريچه هاي كولر يا اير كانديشن به كار بره.
    2008/05/06
    54
    0

بازم من بگم: پياده سازي نرم افزاري پروتوكل هاي SPI وI2C
    توضيح: فكر كنم اين مورد توضيح نخواد.
    ايده 5: كوليس ديجيتال
    توضيح: ميتونه با ايده هاي بسياري ساخته بشه مثل استفاده از مقاومت مولتي ترن و چرخدنده شانه اي يا انكدر با شيارهاي زياد
    2008/05/21
    تهران
    15
    0

سلام
    فواد ممنونم كه استارت كارو زدي همين اول كارم خيلي خوب بود .منهم چند تا ايده ميدم براي شروع دوستاي ديگه هم همكاري منن.
    ايده6:
    عنوان: روبات دوچرخ
    اين روبات داراي دو چرخه كه محور چرخ ها روبروي همه يعني مثل دوچرخه نيست. روبات بدون اينكه كه بيافته حركت ميكنه وتعادل خودشو حفظ ميكنه. من چند تا فيلم از اين روبات ها دارم كه اگه بشه ميذارم. يه نوع از اونا از سطح صاف زمين براي تعادل استفاده ميكنه و يه نوع ديگش از سنسورهاي افق سنج.
    2008/05/06
    54
    0

عالي بود LYRA . من خودم دربهدر دنبال يه همچين چيزي هستم . رو اين موضوع مي تونيم خليل بحث كنيم. بازهم 2 تا ايده من ميذارم تا دوستان ديگه هم همكاري كنن.
    ايده7: كشش سنج نخ
    توضيح: اين وسيله رو وقتي تو يه كارخونه نساجي كار مي كردم خواستم طراحي كنم كه يه خارجيه گرون قيمتش خرياري شد ومن هم بي خيال طرح شدم. دستگاه بايد بتونه كشش نخ رو با دو فك اندازه گيري كنه ونمايش بده. هر نخ يه كشش برگشت پذير داره و يه كشش برگشت ناپذير كه همون پاره شده نخه.
    2008/05/06
    54
    0

ايده 8: سرعت سنج باد
    توضيح: اين وسيله در مقابل باد چيلر يا اير كانديشن يا ... قرار مي گيره و سرعت هواي خروجي رو با دقت روي LCD نمايش ميده حتي باد هاي خيلي كم شدت رو.
    ديگه فكر كنم نوبت ديگران باشه..
    2005/12/28
    تبريز
    4,232
    1,251

کار چالبی هست .....
    شماره 9 :
    ساخت یک کانتر مانند برای تلفن ها !
    در ادارات برای اینکه بفهمن کی چقدر از تلفن استفاده کرده معمولا دنبال همچین چیزی میگردن که پیدا هم نمیشه ! باید دو حالت داشته باشه یکی اینکه 0 گرفته و یکی هم که 0 نگرته باشهو درون شهری باشه بعد هر کدوم رو به طور مجزا محاسبه کنه و جمع کنه ... آخر ماه رئیس نیگاه میکنه و میتونه کانتر رو صفر کنه و بیچاره اون کارمنده :biggrin:
    2008/05/22
    7
    0

با سلام به همه دوستان
    من تاپيكي با موضوع خط تلفن پيدا نكردم. البته با سرچ ميشه تو اين تالار مطلب گير آورد اما بهتر بود يك تاپيك مجزا مي داشت. منهم دو سه تا ايده نسبتا خوب دارم كه ميخوام عنوان كنم:
    شماره 11: عصايي براي نابينايان
    اين عصا بايد هوشمند باشه و نابينا رو از موانع بزرگ گاه كنه . خودم دارم روش كار ميكنم.
    شماره 12: كيبورد سخنگو
    اين كيبورد به فرد ناشنوا اين امكانو ميده تا با تايپ كلمات بهصورت Finglish به صورت صوتي ارتباط برقرار كنه. ايده اصلي اين كارو از كتاب 10پروژه باavr گرفتم و دارم روش كار ميكنم.
    فكر هر كس به قدر همت اوست حافظ
    2008/05/22
    7
    0

يه ايده ديگه هم به ذهنم رسيد:
    شماره13: متر ديجيتال
    راستش ديروز ديدمش . توخيابون انقلاب جلوي كتابفروشي هارو كندن دارن درست ميكنن. يه مهندس دستش گرفته بود داشت باهاش اندازه گيري ميكرد .يه چرخ و يه دسته داشت. فورا فهميدم متره. خيلي سادس. فقط با يه بلبرينگ. يه چرخ، يه انكدر ويه اپتوكانتر ميشه درستش كرد . با دقت عالي.
    فكر هر كس به قدر همت اوست حافظ
    2007/11/18
    تهران
    280
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط SATURNA
    با سلام به همه دوستان
    من تاپيكي با موضوع خط تلفن پيدا نكردم. البته با سرچ ميشه تو اين تالار مطلب گير آورد اما بهتر بود يك تاپيك مجزا مي داشت. منهم دو سه تا ايده نسبتا خوب دارم كه ميخوام عنوان كنم:
    شماره 11: عصايي براي نابينايان
    اين عصا بايد هوشمند باشه و نابينا رو از موانع بزرگ گاه كنه . خودم دارم روش كار ميكنم.
    شماره 12: كيبورد سخنگو
    اين كيبورد به فرد ناشنوا اين امكانو ميده تا با تايپ كلمات بهصورت Finglish به صورت صوتي ارتباط برقرار كنه. ايده اصلي اين كارو از كتاب 10پروژه باavr گرفتم و دارم روش كار ميكنم.
    سلام
    این ایده ها ارزش معنوی هم داره .
    حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .
صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 46