اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایده هایی برای انجام پروژه باAVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایده هایی برای انجام پروژه باAVR

سلام دوستان
    من چند روزی بیشتر نیست که عضو سایت شدم . اما یه چیزایی به نظرم می رسه که می تونه تو جذابتر شده سایت کمک کنه. اگه امکانش باشه از مدیران سایت تقاظا دارم در مورش همکاری کنن.
    چیزی که به نظرم می رسه اینه که جای یه تاپیک با موضوع ایده هایی برای انجام پروژه با AVR” جدا خالیه . بیشتر مواقع یه پروژه خوب از یه ایده خوب شروع میشه . شاید خیلی از ایده ها هرگز عملی نشن ،اما مطرح کردنشون باعث یه جرقه میشه و...
    من خودم حاضرم با چند ایده جالب استارت کارو بزنم.

پاسخ : ایده هایی برای انجام پروژه باAVR

سلام :
    به انجمن خوش آمدید دوست عزیز ،

تا الان به اینصورت بوده که هر کسی که ایده ایی داشته یک تاپیک زده و کارش رو شروع کرده و در پایان در بخش پروژه های انجام شده قرار داده شده !
    البته توصیه من هم به شما همینه !
    چون داخل هر تاپیک دنبال کردن بیش از یک موضوع کار سختیه و بهتره که با عناوین مختلف تاپیک زده بشه !

اما بدم نیست که یک تاپیک داشته باشیم که فقط توش ایده ها رو بنویسیم !

فکر خوبیه

دیدگاه

منم موافقم.
      بعضی موقع ها اصلا به فکرت نمیرسه که چه پروژه ای رو انجام بدی. این تایپک میتونه کمک کنه. :agree:
      www.icesi.ir

دیدگاه

با سلام
        با پوزش از اساتید و قدیمی های سایت به نظر من هم ایده بسیار خوبیه. همه ما یه وقتایی یه ایده های باحالی تو ذهن داریم کا یا وقت نمی کنیم انجامشون بدیم یا نیمه کاره رهاشون می کنیم. پس بیاییم بی خجالت و بی خساست مطرحشون کنیم. البته به نظر من باید یه شروطی رو هم مد نظر بیاریم تا این تاپیک از تاپیک های دیگه متمایز بشه. رو کلیاتش باید صحبت بشه.
        خیلی خوبه.
        انگشت مكن رنجه به در كوفتن كس تا كس نكند رنجه به در كوفتنت مشت

دیدگاه

از همتون ممنون
          به نظر من هم بهتر هر ایده شامل عنوان و یه توضیح و مثلا یه راهنمایی کوچیک باشه. اگر امکانش باشه نباید به تالار گفتگو تبدیل بشه بلکه هر کس راهنمایی بیشتری خواست فقط از طریق پیام شخصی بتونه ارتباط برقرار کنه. آقا حامد باید نظر بدن.

دیدگاه

سلام :

پیام خصوصی اصلاً جای مناسبی برای بیان مسائل علمی نیست !
            اگر می خواستیم همه چیز خصوصی باشه یاهو مسنجر خیلی وقته کشف شده :mrgreen:

یکی از اهداف ایجاد انجمن ثبت مسائل برای استفاده همگانی و در آینده هستش !
            من فکر کنم بهتره یک تاپیک باشه که توش فقط ایده ها مطرح بشن و بعد هرکی دوست داشت روی هر موردی کار کنه یک تاپیک جدا بزنه و بحثش رو ادامه بده .
            و بهترش اینه که اگر کسی تاپیکی برای انجام هرکدوم از ایده ها زد بیاد و پست مربوط به اون ایده رو ویرایش کنه( مثلاً به من یا نویسنده ایده بگه که بتونه وبرایش کنه) و لینک مربوط به اون تاپیک مربوطه رو توش قرار بده تا کسانی که از اون ایده خوششون اومده بتونن ادامه بدن مطلب رو .

موفق باشید

دیدگاه

سلام
              به نظر من هم اگه میخواستیم خصوصی صحبت کنیم از تلفن ویا هو غیره استفاده میکردیم

دیدگاه

سلام
                من با پیشنهاد آقاحامد 100% موافقم . هر کس از هر ایده ای خوشش اومد و راجع بهش مطلب داشت و تونست روش کار کنه ، اونو تو یه تاپیک جدید مطرح کنه تا سرانجام یه پروژه ای ازش درست بشه و تو پروژه ها گذاشته بشه . خودم هم الان هفت هشت تا ایده خوب دارم که نمی تونم رو همشون متمرکز بشم. اگه تاپیک راه بیافته همرو عنوان می کنم.

دیدگاه

خوی پس منتظر چی هستیم :eek: شروع کنیم دیگه
                  www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
                    عالیه :wow:

دیدگاه

پس من با طرح چند ایده برای انجام پروژه شروع می کنم . اگه مدیران سایت تاپیک ویژه ای براش در نظر گرفتند همرو انتقال می دیم .
                      ایده1: هشدار دهنده غریق در استخر
                      توضیح: این وسیله که مثلا یه مچبنده دارای سنسوریه که پس از یه زمان معین در عمق 4متر گیرنده ای را در داخل یا خارج آب گاه میکنه و نجات غریق ها رو فرامیخونه.
                      ایده2: هشدار دهنده برق گرفتگی افراد
                      توضیح: این وسیله یه مچبند پا است که به محض عبور جریان از بدن فرد گیرنده ای را فعال کرده و برق اصلی کارگاهو قطع می کنه.

دیدگاه

ایده3: تنضیم نور اتاق
                        توضیح: این وسیله باید بتونه نور اتاق یا هر جای دیگرو توسط کنار زدن پرده کنترل کنه . مثلا پرده های لوردراپر عمودی. برای این کار دو چیز میخایم. یه موتور سروو یا استپ و یه سنسور. این وسیله همچنین می تونه برای تنضیم و جهت دهی به باد در دریچه های کولر یا ایر کاندیشن به کار بره.

دیدگاه

بازم من بگم: پیاده سازی نرم افزاری پروتوکل های SPI وI2C
                          توضیح: فکر کنم این مورد توضیح نخواد.
                          ایده 5: کولیس دیجیتال
                          توضیح: میتونه با ایده های بسیاری ساخته بشه مثل استفاده از مقاومت مولتی ترن و چرخدنده شانه ای یا انکدر با شیارهای زیاد

دیدگاه

سلام
                            فواد ممنونم که استارت کارو زدی همین اول کارم خیلی خوب بود .منهم چند تا ایده میدم برای شروع دوستای دیگه هم همکاری منن.
                            ایده6:
                            عنوان: روبات دوچرخ
                            این روبات دارای دو چرخه که محور چرخ ها روبروی همه یعنی مثل دوچرخه نیست. روبات بدون اینکه که بیافته حرکت میکنه وتعادل خودشو حفظ میکنه. من چند تا فیلم از این روبات ها دارم که اگه بشه میذارم. یه نوع از اونا از سطح صاف زمین برای تعادل استفاده میکنه و یه نوع دیگش از سنسورهای افق سنج.

دیدگاه

عالی بود LYRA . من خودم دربهدر دنبال یه همچین چیزی هستم . رو این موضوع می تونیم خلیل بحث کنیم. بازهم 2 تا ایده من میذارم تا دوستان دیگه هم همکاری کنن.
                              ایده7: کشش سنج نخ
                              توضیح: این وسیله رو وقتی تو یه کارخونه نساجی کار می کردم خواستم طراحی کنم که یه خارجیه گرون قیمتش خریاری شد ومن هم بی خیال طرح شدم. دستگاه باید بتونه کشش نخ رو با دو فک اندازه گیری کنه ونمایش بده. هر نخ یه کشش برگشت پذیر داره و یه کشش برگشت ناپذیر که همون پاره شده نخه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X