ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2008/08/13
    اهواز
    706
    192

افزایش ضخامت ترک ها(تکراری)

ببخشید که موضوع تکراری ایجاد میکنم ولی توی سرچ انجمن پاسخ مناسبی پیدا نشد

توی pcb که کشیدم متوجه شدم که ضخامت ترک ها خیلی کم هست . از منوی rouls تنظیمات مربوط به ضخامت ترک ها رو تغییر دادم اما هیچ تغییری توی مدار دیده نمیشه . چه کم کنم و چه زیاد هیچ فرقی نمیکنه؟ به نظر شما چیکار باید کرد؟ البته بصورت قطعه قطه میشه تغییر داد ولی وقتی میخوام تمام خطوط رو تغییر بدم نمیشه . ممنون میشم راهنمایی کنید
    2013/08/28
    539
    13

پاسخ : افزايش ضخامت ترک ها(تکراري)

با سلام
    rules فقط يک سي قوانينه که وضع ميشه تا رسم pcb کنترل شه و کاري به اشيا موجود نداره.
    اما پاسخ سوال
    1-يکي از ترک ها رو انتخاب کنبد.
    2- راست کليک کرده و "find similar objects" رو انتخاب کنيد.
    3- با کليک بر روي OK همه ترک ها انتخاب مي شوند و پنجره "PCB Inspector" باز مي شود.با تغيير width همه ضخامت ها تغيير مي کنند.
    ***براي انتخاب گروهي خاص از ترک ها، در پنجره مرحله دوم مي تونيد از فيلتر هاي در نظر گرفته شده استفاده کنيد. :smile:
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.
    2009/01/10
    57
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam2013
    با سلام
    rules فقط يک سي قوانينه که وضع ميشه تا رسم pcb کنترل شه و کاري به اشيا موجود نداره.
    اما پاسخ سوال
    1-يکي از ترک ها رو انتخاب کنبد.
    2- راست کليک کرده و "find similar objects" رو انتخاب کنيد.
    3- با کليک بر روي OK همه ترک ها انتخاب مي شوند و پنجره "PCB Inspector" باز مي شود.با تغيير width همه ضخامت ها تغيير مي کنند.
    ***براي انتخاب گروهي خاص از ترک ها، در پنجره مرحله دوم مي تونيد از فيلتر هاي در نظر گرفته شده استفاده کنيد. :smile:
    حتما از فیلترها استفاده کنید، چون خطوط مارکاژ (Top Overlay) هم به عنوان ترک در نظر گرفته می شن.
    2008/08/13
    اهواز
    706
    192

پاسخ : افزایش ضخامت ترک ها(تکراری)

ضخامت رو از 0.254 به 0.255 هم تغییر بدم خطوط سبز میشن با وجود اینکه توی تنظیمات rouls , مقدار clearance رو روی حد اقل گذاشتم 0.01 mm
    وقتی هم که زوم میکنم ترک ها پر از علامت * یا + هست
    2012/07/31
    189
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سايمون
    ضخامت رو از 0.254 به 0.255 هم تغيير بدم خطوط سبز ميشن با وجود اينکه توي تنظيمات rouls , مقدار clearance رو روي حد اقل گذاشتم 0.01 mm
    وقتي هم که زوم ميکنم ترک ها پر از علامت * يا + هست
    سلام
    مقدارتون خيلي کمه تغييراتش ، من خودم براي ترک هاي معمولي 0.854ميلي متر و براي پايه هاي ميکرو 0.29MM ، SMD در نظر ميگيرم .
    اين به اين دليله که شما پروژه نساختين و مستقيم رفتيد به قسمت PCB ، اگر پروژه بسازيد اين مشکل هل ميشه ، ايرادي نداره که سبز هستن .
    پرينت بگيريد درسته و حتي مي تونيد سفارش بديد
    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.
    2008/08/13
    اهواز
    706
    192

ممنون دوست من
    خب وقتی روی 0.01 جواب نمیده قطعا" روی 0.29 که مقدار بزرگتری هست هم جواب نمیده درسته؟
    نکته دیگه اینه که من شماتیک کشیدم برای این مدار .مگه توی شماتیک هم تنظیماتی هست که باید انجام بدم؟
    .
    .
    .
    .
    ممنون دوستان به کمک راهنمایی شما و یه کم سعی و خطا مشکل حل شد
    2009/01/10
    57
    4

مشکل از rules برای حداکثر ضخامت بود؟ یا چیز دیگه؟
    2008/08/13
    اهواز
    706
    192

اینکه خطوط سبز میشدن بخاطر تنظیمات clearance بود . روی 0.5 mm و روی different net only گذاشتم درست شد (البته به جز نت های نزدیک پایه های smd )
    کلا" یه کم تجربه نیاز هست که من نداشتم . باز هم ممنون
    2009/01/10
    57
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط سايمون
    اینکه خطوط سبز میشدن بخاطر تنظیمات clearance بود . روی 0.5 mm و روی different net only گذاشتم درست شد (البته به جز نت های نزدیک پایه های smd )
    کلا" یه کم تجربه نیاز هست که من نداشتم . باز هم ممنون
    یکم تجربه، یکم قلق! من با نرم افزار دیگه ای کار نکردم ولی التیوم یه خورده همچین بد قلقه!
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9