اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش ضخامت ترک ها(تکراری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش ضخامت ترک ها(تکراری)

ببخشید که موضوع تکراری ایجاد میکنم ولی توی سرچ انجمن پاسخ مناسبی پیدا نشد

توی pcb که کشیدم متوجه شدم که ضخامت ترک ها خیلی کم هست . از منوی rouls تنظیمات مربوط به ضخامت ترک ها رو تغییر دادم اما هیچ تغییری توی مدار دیده نمیشه . چه کم کنم و چه زیاد هیچ فرقی نمیکنه؟ به نظر شما چیکار باید کرد؟ البته بصورت قطعه قطه میشه تغییر داد ولی وقتی میخوام تمام خطوط رو تغییر بدم نمیشه . ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : افزایش ضخامت ترک ها(تکراری)

با سلام
    rules فقط یک سی قوانینه که وضع میشه تا رسم pcb کنترل شه و کاری به اشیا موجود نداره.
    اما پاسخ سوال
    1-یکی از ترک ها رو انتخاب کنبد.
    2- راست کلیک کرده و "find similar objects" رو انتخاب کنید.
    3- با کلیک بر روی OK همه ترک ها انتخاب می شوند و پنجره "PCB Inspector" باز می شود.با تغییر width همه ضخامت ها تغییر می کنند.
    ***برای انتخاب گروهی خاص از ترک ها، در پنجره مرحله دوم می تونید از فیلتر های در نظر گرفته شده استفاده کنید. :smile:
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
      با سلام
      rules فقط یک سی قوانینه که وضع میشه تا رسم pcb کنترل شه و کاری به اشیا موجود نداره.
      اما پاسخ سوال
      1-یکی از ترک ها رو انتخاب کنبد.
      2- راست کلیک کرده و "find similar objects" رو انتخاب کنید.
      3- با کلیک بر روی OK همه ترک ها انتخاب می شوند و پنجره "PCB Inspector" باز می شود.با تغییر width همه ضخامت ها تغییر می کنند.
      ***برای انتخاب گروهی خاص از ترک ها، در پنجره مرحله دوم می تونید از فیلتر های در نظر گرفته شده استفاده کنید. :smile:
      حتما از فیلترها استفاده کنید، چون خطوط مارکاژ (Top Overlay) هم به عنوان ترک در نظر گرفته می شن.

دیدگاه

ضخامت رو از 0.254 به 0.255 هم تغییر بدم خطوط سبز میشن با وجود اینکه توی تنظیمات rouls , مقدار clearance رو روی حد اقل گذاشتم 0.01 mm
        وقتی هم که زوم میکنم ترک ها پر از علامت * یا + هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سایمون
          ضخامت رو از 0.254 به 0.255 هم تغییر بدم خطوط سبز میشن با وجود اینکه توی تنظیمات rouls , مقدار clearance رو روی حد اقل گذاشتم 0.01 mm
          وقتی هم که زوم میکنم ترک ها پر از علامت * یا + هست
          سلام
          مقدارتون خیلی کمه تغییراتش ، من خودم برای ترک های معمولی 0.854میلی متر و برای پایه های میکرو 0.29MM ، SMD در نظر میگیرم .
          این به این دلیله که شما پروژه نساختین و مستقیم رفتید به قسمت PCB ، اگر پروژه بسازید این مشکل هل میشه ، ایرادی نداره که سبز هستن .
          پرینت بگیرید درسته و حتی می تونید سفارش بدید
          وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

ممنون دوست من
            خب وقتی روی 0.01 جواب نمیده قطعا" روی 0.29 که مقدار بزرگتری هست هم جواب نمیده درسته؟
            نکته دیگه اینه که من شماتیک کشیدم برای این مدار .مگه توی شماتیک هم تنظیماتی هست که باید انجام بدم؟
            .
            .
            .
            .
            ممنون دوستان به کمک راهنمایی شما و یه کم سعی و خطا مشکل حل شد

دیدگاه

مشکل از rules برای حداکثر ضخامت بود؟ یا چیز دیگه؟

دیدگاه

اینکه خطوط سبز میشدن بخاطر تنظیمات clearance بود . روی 0.5 mm و روی different net only گذاشتم درست شد (البته به جز نت های نزدیک پایه های smd )
                کلا" یه کم تجربه نیاز هست که من نداشتم . باز هم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سایمون
                  اینکه خطوط سبز میشدن بخاطر تنظیمات clearance بود . روی 0.5 mm و روی different net only گذاشتم درست شد (البته به جز نت های نزدیک پایه های smd )
                  کلا" یه کم تجربه نیاز هست که من نداشتم . باز هم ممنون
                  یکم تجربه، یکم قلق! من با نرم افزار دیگه ای کار نکردم ولی التیوم یه خورده همچین بد قلقه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X