اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

DSP/BIOS چیست ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

DSP/BIOS چیست ؟

سللام دوستان .
    من برای کار با DSP توی چند جا به این کلمه DSP/BIOS برخورد کردم و چند تا PDF رو از TI دانلود کردم که ببینم چیه؟
    ولی بیشتر از 1000 صفحه میشد و واقعا وقت نشده که بخونم چون فعلا مشغول قسمتهای دیگه هستم.
    از دوستان کسی هست لطف کنه یه توضیح مختصر در موردش بده؟ :cry2:
    ممنون
    ” تا سگ نشوی کوچه و بازار نگردی هرگز نشوی گرگ بیابان حقیقت”

پاسخ : DSP/BIOS چیست ؟

سلام
    این پاورپوینت رو ببینید،به صورت خلاصه توضیح داده.شاید بتونه کمکتون کنه

http://www.4shared.com/file/48894754/f72b937a/04A-DSP_BIOS.html

دیدگاه

سلام
      اول از آقا سید تشکر کنم به خاطر پاور پوینتی که گذاشته بودن. چون خیلی کمک کرد و در واقع استارت منو زد واسه یادگیری DSP/BIOS
      حتما شما هم ببینید چون خیلی ساده و خودآموز گفته .بعد هم مستندات ti رو ببینید نحوه کارش رو توضیح داده.
      خوب من تا حدودی جواب سوالم رو گرفتم و یه توضیح مختصر بگم. البته وقتی کامل مسلط شدم اینجا کامل توضیح میدم.

DSP/BIOS یکی از قابلیتهای DSP هست و یه جور امکانات هست واسه امکان پردازش در زمان واقعی.
      و همان Real-time Scheduling میباشد که به صورت ( Real-time analysis (RTA کار میکند و قابلیت RTDX: Real-Time Data Exchange را دارد
      که این امکانات رو میتونید توی منوی DSP/BIOS در Code Composer ببینید.
      من اینجا با یه مثال یه توضیح مختصر میدم که به طور کامل داخل همین پاورپوینت هست و خیلی هم قشنگ گفته.

مثلا اگه شما بخواهید دو یا چند تابع کارشان رو با هم انجام بدن راههای زیر پیش روی شماست. دو تابع A و B رو در نظر میگیریم.
      A رو برنامه یک فیلتر و B رو برنامه یک تولید کننده DTMF در نظر بگیرید.

---یک راه اینکه دو تابع رو پشت سر هم توی حلقه ای در main برنامه بنویسد:
      main
      }
      (1) while
      }
      A
      B
      {
      {
      خوب اشکال این روش اینه که اگه فرکانس کاری این دو تابع مثل هم نباشه نمیتونن درست کار کنن.
      ---یه راه اینه که اونا رو داخل وقفه های دو تایمر جداگانه بذارید

main
      }
      ; (1) while
      {
      //////////////
      Timer1_ISR
      }
      A
      {

Timer2_ISR
      }
      B
      {
      و اشکال این راه اینه که اگه وقفه ها همپوشانی داشته باشند باز برنامه درست اجرا نمیشه
      و کلا راههایی که میشه پیاده کرد هر کدوم یه اشکالی دارن.
      حالا DSP/BIOS این مشکلات رو برطرف کرده و امکاناتی رو در اختیار ما میذاره که این محدودیتها برطرف شه و خیلی چیزای دیگه.
      اما چه جوری این کار انجام میشه؟؟؟ این رو باید به مستندات ti رجوع کنین و اگه من کامل فهمیدم اینجا میذارم. ولی مهم مفهومش بود که گفته شد.

” تا سگ نشوی کوچه و بازار نگردی هرگز نشوی گرگ بیابان حقیقت”

دیدگاه

سلام.
        مجید جان اگه صلاح میبینید اگه این بحث هم به جای مناسبی رسید، در همون پست "شروع کار عملی با DSp" قرار بدید تا مطالب دسته بندی یه جا باشه که اگه خواستیم مقاله اش کنیم مطالب یکجا باشه
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X