اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس

سلام دوستان
    ی سوال دارم لطفا با دلیل جواب بدید ممنون میشم
    اگر اولیه تراس را به DC وصل کنیم ثانویه را می توانیم اتصال کوتاه کنیم ؟ دلیل ؟ باتشکر

پاسخ : ترانس

نوشته اصلی توسط amiri13651364
    سلام دوستان
    ی سوال دارم لطفا با دلیل جواب بدید ممنون میشم
    اگر اولیه تراس را به DC وصل کنیم ثانویه را می توانیم اتصال کوتاه کنیم ؟ دلیل ؟ باتشکر
    همین که اولیه ترانس را به دی سی وصل کنید انگار یک ولتاژ را به یک سلف وصل کرده اید و باعث می شود ولتاژ دی سی اتصال کوتاه شود و از اولیه جریان زیادی بگذرد و سیم پیچ اولیه بسوزد.
    در ثانویه هیچ ولتاژی القا نمی شود و اینکه اتصال کوتاه باشد یا باز همان اتفاقی که گفتم رخ می دهد و سیم پیچ اولیه می سوزد.
    دلیل : رفتار ترانس در ولتاژ دی سی مانند سلف است.

sigpic

دیدگاه

دستت درد نکنه ممنون

دیدگاه

با سلام
        دوست عزیز میشه بگی این سوال رو چرا پرسیدی
        آخه می دونید این چیزی که شما گفتین ترانس نیست ولی در شبکه های قدرت ازش استفاده میشه
        نگاه کنید چند تا کی ورد بهتون می دم اگه علاقه داشتین پیگیری کنید
        dc reactor
        TRV Controlling by using series dc reactor
        transient recovery by using DC reactor
        یه توضیح کوچولو میدم شما تصور کنید ولتاژ ac رو به یه پل دیودی دادین و بار پل دیودی یه ترانسه که جریان ثانویه اون قابل کنترله!
        به قول دوست عزیزمون ترانس مثل اتصال کوتاه عمل می کنه و ثانویه اون هم ولتاژ نخواهد داشت!
        حال اگر مجموعه ساختار با بار ac سری باشه دیگه جریان اتصال کوتاه از ترانس عبور نمیکنه و جریان ترانس برابر با جریان پیک بار ac خواهد بود!
        حالا اگه در مقدار بار Ac تغییرات ناگهانی رخ بده در جریان ترانس هم تغییرات رخ میده که این سب ایجاد افت ولتاژ در اولیه میشه و این امر سبب القا ولتاژ در ثانویه
        میشه و کنترل جریان ثانویه ترانس دی سی سبب کنترل یک سری مولفه های منفی در ترنزینت سیستم خواهد شد.
        نمی دونم مسائلی رو که گفتم کامل متوجه شدین یا نه ؟ ولی خواستم بدونین این یکی ار مسائل کاربردی روز در شبکه های قدرت هستش.
        اگه اطلاعات بیشتری خواستین در خدمتم
        موفق باشین :nerd:
        هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
        بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

میتونی اولیه رو به دی سی وصل کنی، اما نه به اون اندازه ی ac ، خیلی کمتر ، اگه از حدی عبور کنه ، سیمپیچت میسوزه .طبق گفته ی دوستان میشه همون سلف.

به طور خلاصه زمانی ولتاژ در ثانویه به وجود می آد که ، میدان ناشی از سیم پیچ اولیه دائم در حال تغییر باشه ، و این تغییرات میدان نیاز به ولتاژ متغییر در سیم پیچ اولیه هست که به وجود بیاد.

پس چون دیسی ولتاژ ثابت داره ، میدان ثابت به وجود میآد ، و نمیتونه در ثانویه ولتاژ القا بشه.

موفق باشید.
          به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X