اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در باب اهمیت علامت سوال!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در باب اهمیت علامت سوال!

سلام
    بعضاً دیده میشه دوستان آخر سوالشون علامت سوال نمیذارن و واقعاً باعث سردرگمی میشه. آدم نمیفمه جمله سوالیه یا خبری!
    بابا! یه علامت سوال گذاشتن که کاری نداره که! Shift رو میگیری، دکمه "؟" رو میزنی. نگاه کن. اینجوری:

************************************************** *******************************
    مدرک شماره 1:
    نوشته اصلی توسط MKB
    میشه از طریق پورت یوزارت با نرخ ارسال کنترول دیتارو گرفت و ذخیرش کرد. [؟] (با توجه به بحث، نظر کارشناس این است که این یک سوال است!)
    نوشته اصلی توسط Sudoer
    نمیدونم سوال بود یا جواب! ولی فکر نکنم بشه ضقیه اینا کلا فرق داره!
    ************************************************** *******************************
    مدرک شماره 2:
    نوشته اصلی توسط electroactive
    با سلام

تو یه کارخانه اگه 10 تا موتور مثل هم داشته باشیم ؛اگه یه موتور روشن باشه خاصیت سلفی بیشتره یا اگه 10 تا موتور روشن باشه؟ اگه 10 تا موتور روشن باشه خاصیت سلفی کمتر نمی شه چون 10 تا موتور با هم موازی میشن و در نتیجه اندوکتانس کمتر میشه[؟]
    نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
    این که گفتی سوال بود یا جواب یا هردو [؟] (خود کسی که ایراد گرفته برای سوالش علامت سوال نگذاشته!)

یکمی میشه واضح تر صحبت کنی

مدرک شماره 3:
    نوشته اصلی توسط (فرشته)
    سوالم اینه که فرض بر این که ربات محیطیآ‌ که میآ‌خواد واردش بشه وارد شد حالا میآ‌خوام در همون ابتدای محیط بایسته( در نقطه شروع) و از نقاط مختلف عکس بگیر و همچنین برای پوشش تمام محیط زاویهٔ دوربین در ارتفاع هم تغییر میکنه. [؟]
    نوشته اصلی توسط حسام الدین
    خبری بود یا سوالی؟!!
    مدرک شماره 4:
    نوشته اصلی توسط xiao
    ممنون بابت توجه
    البته جمله من سوالی بود که فکر کنم یادم رفته بود علامت سوالش رو بزارم :smile:
    چون گفتید قراره با فرکانس پایین (100hz)کار کنیم پرسیدم. این فرکانس رو برای فرستنده گفتید یا گیرنده؟
    مدرک شماره 5:
    نوشته اصلی توسط Finder_
    در حالت کلی حرف ایشون صادقه [؟]
    نوشته اصلی توسط هـادی
    یک علامت سوال هم بذار دیگه! فکر کردم جمله ات خبریه oo:
    مدرک شماره 6:
    نوشته اصلی توسط Ghasede del
    این دیگه چه جور سئوال پرسیدنه oo:
    جواب میدی یا میپرسی ؟فقط آخر جمله علامت سئوال میزاری. :redface:
    مدرک شماره 7 (و برنده امشب ما!):
    نوشته اصلی توسط Rohalamin
    پروگرمرتون چیه؟
    نوشته اصلی توسط hd_uni_pro
    پروگرمرم jlink هستش ؟
    نوشته اصلی توسط Rohalamin
    متوجه نشدم این حرفتون سوالی بود یا...
    نوشته اصلی توسط hd_uni_pro
    1- شرمنده اشتباهی علامت سوال گذاشتم خبری است جمله ام !

:eek:

پاسخ : در باب اهمیت علامت سوال!

بعضیا هم بجای علامت تعجب ، علامت سوال میزارن و بعضیای دیگه هم عکس این کار رو میکنن!
    یه عده دیگه هم هستن که ویرگول نمیزارن و ذهن خواننده را گیج میکنن!!!
    بابا shift+T رو بگیرید میشه ویرگول (،) کاری داره؟!
    بازم یه عده دیگه هم هستن که اصلا هیچ علامتی در پستشون نمیزارن!!!
    اکثر اعضای جوان و نوجوان هم وقتی که میخوان یه جمله تعجب آور رو بنویسند، دو هزارتا علامت تعجب، آخر جمله شون میزارن!! :| . مثال : امروز سی پی یو ی کامپیوترم منفجر شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...
    البته این یه مثال بود.
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

آره. کلاً خوندن پستهای بعضی دوستان باعث سردرد میشه.
      غلط های املایی و دستوری و نگارشی زیاده و بسیار به شخصه دیدم باعث سوءتفاهم شده.
      خوب میشد اگر قبل از ارسال مطلب، یک بار متن رو بررسی کنیم.
      حالا بهتره زیاد هم ملّا لغتی نباشیم و به تعداد علامت تعجب گیر ندیم ولی دیگه متن باید منظور رو برسونه.

دیدگاه

بله به نظر من هم در شبکه های مجازی علامت سوال یا استفاده نمیشه یا بیجا استفاده میشه ک بسیار ناراحت کنندس ولی در انجمن علمی که هدف اصلی سوال و جوابه واقعا دردسر سازه.باید بیشتر فرهنگ سازی بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee

یه عده دیگه هم هستن که ویرگول نمیزارن و ذهن خواننده را گیج میکنن!!!
          بابا shift+T رو بگیرید میشه ویرگول (،) کاری داره؟!
          ممنون که گفتی!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
          شوخی کردم. ولی منم عادت به استفاده از ویرگول ندارم ولی از این به بعد سعی میکنم استفاده کنم.
          الان که دقت کردم تو بعضی از جملات میتونه معنی رو کلا تغییر بده (یه مثال جالبم در این رابطه هست)
          با سپاس از آقا ماهان عزیز

دیدگاه

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
            حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
            به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X