اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت سینما خانگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت سینما خانگی

سلام به همه دوستان و اساتید گرامی.... :bye
    این ترم به عنوان پروژه یکی از اساتید پروژه ی سینما خانگی بهم داده و حسابی مارو به زحمت انداخته....
    ذو ستانی که اشنایی دارن میتونید کمکم کنید؟ :rolleyes: خودم یه سر سوزن اشنایی دارم با مدارات امپلی فایر نه خیلی زیاد... :icon_razz: :redface:
    سوال اصلیم اینه که یه سینما خانگی چه ویژگی هایی باید داشته باشه :question: و از چه بلوک هایی تشکیل شده... :question: طرحی ای رو که استادم داده رو هم براتون میزارم... :cry2:
    اگه موفق به ساختش بشم همینجا کامل با تمام اطلاعات این پروژه رو قرار میدم .... :biggrin:

این یه عکس کلی از طرحه... جزییاتشو نمیدونم چی باید اضافه بشه :question: ...دوستان بگن چیکار کنم تا برم دنبالش سرو تهشو در بیارم... :job:

پاسخ : ساخت سینما خانگی

درود داداش منم پروژهی کاردانیم سینمای خانگی بود که عکساش هم توی تایپک عکس های امپلی ها هست
    کار خاصی نداره داداش زیاد نگران نباش میسازیش
    خوب برای usbکه میری بازار برد اماده mp3 player میخری بدش کوچیک و جمعو جور هست این که از این
    برای سلکت کردن بین ورودی ها راه زیاد هست : میتونی از سلکتور استفاده کنی/یا رله دوبل بزاری برای هر کانال/یا این که از ایسی 4066 که 4تا سوئچ داره تو هر پک استفاده کنی
    برای پری تون کنترل هم میتونی از مدار زیر استفاده کنی خیلی از بچه ها ساختن و من خودم هم ساختم مدار بدی نیست ورودی میکروفن هم داره.
    http://s1.picofile.com/file/7691510107/pretonos.pdf.html
    برای امپلی ها هم که مدار امپ خیلی زیاده بستگی به بلندگو ها داره که بخوای کدوم مدار رو بسازی
    برای سابت هم میتونی برای سادگی کار از مدار مازیتون استفاده کنی قبلش هم یک low pass filter بزاری
    البته بگم که این سینمای خانگی نیست چون سینمای خانگی باید 6 بلندگو و 6ورودی صدای جداگانه برای هر کانال داشته باشد
    شما یک سنتر توی مدارت اضافه کنی و ورودی هر باند رو جداگانه به کارت صدای سیستمت اگه خروجی 5.1 داشته باشه یا به این دی وی دی پلیر های که جدید میاد که خروجی 5.1 انالوگ داره وصل کنی و فیلمت هم 5.1 داشته باشه اون زمان میتونی بگی یک سینمای واقعی رو ساختی و داری ازش استفاده میکی و حالشو میبری
    فیلم های که جدید میاد توی سایت ها وکیفیتش 1080p blu ray هست وحجمش تقریبا بیشتر از 1 گیگ هست اکثرا 5.1 هست و با نرم افزار vcl player میتونی تماشا کنی
    با ارزوی موفقیت بازم سوالی بود در خدمتیم
    Fail Never
    گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
    دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

ممنون از پاسختون....
      یه سوال از چه بلندگویی و چه امپلی فایری استفاده کنم بهتره؟
      منظورتون از سنتز چیه؟
      برای ساب از نوع بلندگویی باید استفاده کرد و ایا طراحی باکس ساب روش خاصی داره؟
      میشه لطفا یه بلوک دیاگرام برام بکشید ک متوجه بشم چطوری باید عمل کنم... و چه قسمت هایی لازمه روش کار کنم...
      دارم کم کم دل گرم میشم که میتونم این پروژه رو تا اخرش بسازم... )
      lاگه امکانش هست عکسای سینما خانواده ای ک خودتون درست کردید رو ببینم.... ادرسه تایپیک رو بزارید...

دیدگاه

سلام دوست عزیز.
        تا موقعی که استاد JOOLY بیاد من جواب سوال هاتو میدم.

1=بلندگو و امپلی=بستگی داره بخوای چقدر هزینه کنی.اگه بخوای ارزون در بیاد با صدای متوسط فکر کنم کمش 100 تومن باید هزینه کنی.اگه صدای بیشتری بخوای رقم میره بالاتر.
        2=سنتر=به بلنگوی مرکزی سینمای خانگی میگن سنتر.

3=سابووفر یک بلندگو که برای ایجاد فرکانسآ‌های خیلی پایین (بم) در حدود ۲۰ تا ۱۲۵ هرتز طراحی شده.سابووفر نسبت به بلندگوهای معمولی مصرف برق خیلی بالاتری داره.
        کلا سه طرح برای باکس ساب ووفر داریم.1سیلد-2پورتد-3ترکیبی از سیلد و پورتد.هر سابی هم باکس مخصوص خودشو میخواد.

موفق باشی.
        ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

ممنون از توضیحاتی ک دادید... :biggrin:
          برای هزینه نمی خوام خیلی تشریفاتی باشه.... در حد معقول ...
          خوب واسه شرو باید از کجا شرو کنم؟ ! تنها مشکلم در حال حاضر مدار سلکت بین ورودی هاست که باید به صورت دیجیتال باشه و مشکل بهدی اینکه برای اینکه ورودی ها رو به ساب و چارتا امپلیفایر دیگه ک بخوام وصل کنم قبلش مداری لازم نیست جهت کنترل ؟

دیدگاه

اقا وحید عزیز چرا اون عکس اول صفحه رو بر عکس گذاشتی من که درست متوجه ورودی و خروجی هات نشدم اون عکس رو اگه میتونی درست کن تا بتونم کمکت کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
              اقا وحید عزیز چرا اون عکس اول صفحه رو بر عکس گذاشتی من که درست متوجه ورودی و خروجی هات نشدم اون عکس رو اگه میتونی درست کن تا بتونم کمکت کنم
              خوب عزیزعکسوسیوش بکن بعدش توکامپیوتردرستش کن
              سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                واقعااا ببخشید ... بعد از اینکه عکسو گذاشتم متوجه برعکس بودنش شدم...الان درستش میکنم... :biggrin: :biggrin: :biggrin: :rolleyes:

خوب حالا پیشنهادی چیزی دارید واسه ساختش...چطوری و از گجا شرو کنم؟ :question: :question: :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
                  سلام دوست عزیز.
                  تا موقعی که استاد JOOLY بیاد من جواب سوال هاتو میدم.

1=بلندگو و امپلی=بستگی داره بخوای چقدر هزینه کنی.اگه بخوای ارزون در بیاد با صدای متوسط فکر کنم کمش 100 تومن باید هزینه کنی.اگه صدای بیشتری بخوای رقم میره بالاتر.
                  2=سنتر=به بلنگوی مرکزی سینمای خانگی میگن سنتر.

3=سابووفر یک بلندگو که برای ایجاد فرکانسآ‌های خیلی پایین (بم) در حدود ۲۰ تا ۱۲۵ هرتز طراحی شده.سابووفر نسبت به بلندگوهای معمولی مصرف برق خیلی بالاتری داره.
                  کلا سه طرح برای باکس ساب ووفر داریم.1سیلد-2پورتد-3ترکیبی از سیلد و پورتد.هر سابی هم باکس مخصوص خودشو میخواد.

موفق باشی.
                  درود داداش .نفرمایید من شاگرد هستم . تشکر بابت جواب سوالات
                  نوشته اصلی توسط vahid-d
                  ممنون از توضیحاتی ک دادید... :biggrin:
                  برای هزینه نمی خوام خیلی تشریفاتی باشه.... در حد معقول ...
                  خوب واسه شرو باید از کجا شرو کنم؟ ! تنها مشکلم در حال حاضر مدار سلکت بین ورودی هاست که باید به صورت دیجیتال باشه و مشکل بهدی اینکه برای اینکه ورودی ها رو به ساب و چارتا امپلیفایر دیگه ک بخوام وصل کنم قبلش مداری لازم نیست جهت کنترل ؟
                  فکر نکنم برای پروژه لازم باشه باند هم ببری یا بسازی فوقش برای تست یک باند چیزی میبری
                  یعنی میخوای مدار سلکتت با میکرو باشه که بعد روی lcd هم بنویسه که روی کدوم حالت هست باید برنامه شو بنویسی برنامه نویسی بلدی؟؟ البته الکترونیکی هم میشه بسازی یعنی بدون میکرو
                  برای ورودی ها هم بستگی داره بخوای واقعا صدات دالبی دیجیتال باشه یعنی از هر باند یک صدای جدا گانه بیاد اگه این جوری بخوای ببندی که بهت گفتم باید چی کار کنی اگه این جوری نخوای باید استریو ببندی دیگه یعنی صدا باند های جلو با عقب یکی میشه و سابت هم مدار فیلتر میخوای
                  Fail Never

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jooly
                    یعنی میخوای مدار سلکتت با میکرو باشه که بعد روی lcd هم بنویسه که روی کدوم حالت هست باید برنامه شو بنویسی برنامه نویسی بلدی؟؟ البته الکترونیکی هم میشه بسازی یعنی بدون میکرو
                    برای ورودی ها هم بستگی داره بخوای واقعا صدات دالبی دیجیتال باشه یعنی از هر باند یک صدای جدا گانه بیاد اگه این جوری بخوای ببندی که بهت گفتم باید چی کار کنی اگه این جوری نخوای باید استریو ببندی دیگه یعنی صدا باند های جلو با عقب یکی میشه و سابت هم مدار فیلتر میخوای

برنامه نویسیشو ک مشکل ندارم انجامش میدم :biggrin: :agree: ... پس واسه سلکت کردن ورودی ها از میکرو استفاده کنم؟ :question:
                    یه سوال یه ایده داشتم اونم اینکه اگه بخوام واسه سلکت کردن ورودی ها به این صورت عمل کنه ک هر وخت اخرین ورودی ک زده شد اونو وصل کنه به خروجی...ایا امکانش هست؟ :arrow: :question: :question: :question:

واسه اینکه دالبی بشه باید چیکار کنم و چه مداراتی لازمه؟ :read: استریو هم ک میدونم چیکا کنم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid-d

برنامه نویسیشو ک مشکل ندارم انجامش میدم :biggrin: :agree: ... پس واسه سلکت کردن ورودی ها از میکرو استفاده کنم؟ :question:
                      یه سوال یه ایده داشتم اونم اینکه اگه بخوام واسه سلکت کردن ورودی ها به این صورت عمل کنه ک هر وخت اخرین ورودی ک زده شد اونو وصل کنه به خروجی...ایا امکانش هست؟ :arrow: :question: :question: :question:

واسه اینکه دالبی بشه باید چیکار کنم و چه مداراتی لازمه؟ :read: استریو هم ک میدونم چیکا کنم...
                      اونو دیگه باید تو برنامت بنویسی که اخرین بار چی بوده که وصلش کنه
                      واسه دالبی شدن هم بالا بهت گفتم مفصل توضیح دادام احتمالا با دقت نخوندی
                      اول باید فیلمشو داشته باشی که تو نت فراون هست
                      دوم باید کارت صدای سیستمت 5.1 باشه یا دی وی دی پلیر که خروجی 5.1 داره رو داشته باشی
                      سوم باید برای هر 6 کانال امپی که میسازی جدا گونه ورودی رو براش بزاری
                      موفق باشی
                      Fail Never

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jooly
                        اونو دیگه باید تو برنامت بنویسی که اخرین بار چی بوده که وصلش کنه
                        واسه دالبی شدن هم بالا بهت گفتم مفصل توضیح دادام احتمالا با دقت نخوندی
                        اول باید فیلمشو داشته باشی که تو نت فراون هست
                        دوم باید کارت صدای سیستمت 5.1 باشه یا دی وی دی پلیر که خروجی 5.1 داره رو داشته باشی
                        سوم باید برای هر 6 کانال امپی که میسازی جدا گونه ورودی رو براش بزاری
                        موفق باشی
                        اهان متوجه شدم... فک میکردم واسه اینکه صدا دالبی بشه احتیاج به پردازش صدا هست که با استفاده از تصویر و صدا هر کدام از بلندگو ها فعال میشن...پس اینطور ک میگید باید فیلم خودش قابلیت خروجی دالبی داشته باشه و برای اینکه صدا واقعی تر باشه باید واسه هر بلندگو یک امپلی فایر ساخته بشه...خوووب تا اینجا ک متوجه شدم... :nice: :applause:

پس بی خیال دالبی میشه چون فک نمیکنم زیاد روش مانور بدم برای امکانات جانبی ک قراره روش قرار بگیره.... :rolleyes: :icon_razz:
                        واسه ساخت یه امپلی فایر استریو چه مداری رو پیشنهاد میکیند و همینطور اینکه از چه بلندگوهایی باید استفاده کنم و از کجا میتونم گیر بیارم... ؟؟؟
                        قیل از ورودی های استریو باید ولوم های باس . تریبل و غیره قرار بگیره ....چه مداری واسه این کار هست؟ ایا امکانش هست دیجیتالی بکنمش؟ خودتون یه نقشه واسه پری دادید که ورودی میکروفون و ورودی صدا داشت اگه بخوام خروجی بهش وصل کنم باید چیکار کنم... :question: :question: :question:

ببخشید ک اینقد سوال میپرسم... :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid-d
                          اهان متوجه شدم... فک میکردم واسه اینکه صدا دالبی بشه احتیاج به پردازش صدا هست که با استفاده از تصویر و صدا هر کدام از بلندگو ها فعال میشن...پس اینطور ک میگید باید فیلم خودش قابلیت خروجی دالبی داشته باشه و برای اینکه صدا واقعی تر باشه باید واسه هر بلندگو یک امپلی فایر ساخته بشه...خوووب تا اینجا ک متوجه شدم... :nice: :applause:

پس بی خیال دالبی میشه چون فک نمیکنم زیاد روش مانور بدم برای امکانات جانبی ک قراره روش قرار بگیره.... :rolleyes: :icon_razz:
                          واسه ساخت یه امپلی فایر استریو چه مداری رو پیشنهاد میکیند و همینطور اینکه از چه بلندگوهایی باید استفاده کنم و از کجا میتونم گیر بیارم... ؟؟؟
                          قیل از ورودی های استریو باید ولوم های باس . تریبل و غیره قرار بگیره ....چه مداری واسه این کار هست؟ ایا امکانش هست دیجیتالی بکنمش؟ خودتون یه نقشه واسه پری دادید که ورودی میکروفون و ورودی صدا داشت اگه بخوام خروجی بهش وصل کنم باید چیکار کنم... :question: :question: :question:

ببخشید ک اینقد سوال میپرسم... :biggrin:
                          مدار پری تون کنترل رو میگی که من بالا لینکشو برات گذاشته بودم بله میتونی دیجیتالی ببندی ولی من که ساختم کیفیتش زیاد خوب نبود منم گذاشتمش کنار نه که بد باشه ولی عالی نبود با ایسی 2313 باید کار کنی که توسط میکرو i2c کنترل میشه
                          Fail Never

دیدگاه

درود بر همه دوستان

علی جان ببخشید ، دوستمون برای هر کانال سوای ساب ووفر باید یک پری تون کنترل جدا در دید داشته باشه که در اینصورت
                            مونو باید باشه. یعنی 5 تا پری.

درست میگم؟ یا روش دیگری هم هست برای آنالوگ؟
                            خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

این یک پری تون با کیفیت
                              http://s5.picofile.com/file/8146476684/pre_mono.pdf.html

اینم فیلتر ساب با کیفیت

http://s5.picofile.com/file/8146476676/presubw.pdf.html
                              ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X