اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درست کردن شارژر همراه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درست کردن شارژر همراه

سلام دوستان دو عدد باتری 5 ولت موازی شده دارم ک ه ظرفیت هردو با هم میشه 3000 میلی امپر ساعت خب حالا میخاستم بدونم اگر اینو از طریق کابل میکرو یو اس بی وصل کنم به گوشی های اندرویدی شارژ میگیرن ؟ گوشی خراب نمیشه ؟

من این باتری رو مستقیم با سیم وصل کردم به باتری موبایل برا شارژش 1.6 امپر جریان از باتری میکشید بنظرتون این جریان فیوز مسیر شارژ رو نمیسوزونه به مدار شارژ اسیب نمیزنه اخه ارزش نداره بخاطر یه بی احتیاطی یه گوشی 600 تومنی به فنا بره :rolleyes:

پاسخ : درست کردن شارژر همراه

لیسانسه ها کجایین مختونو به کار بندازین این سوالم زیادی خوبه فک کنم جوابشو بلد باشین

اپ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_06
      لیسانسه ها کجایین مختونو به کار بندازین این سوالم زیادی خوبه فک کنم جوابشو بلد باشین

اپ...
      دوست عزیز با این ادبیاتی که شما استفاده میکنید فک نکنم کسی رغبتی به کمک پیدا کنه اگرم بخواد کمک کنه با دیدن ادبیاتی که به کار میبرید کلا پشیمون میشه! اینجا یه انجمن علمیه بهتره یه مقدار با متانت تر صحبت کنید
      در رابطه با سوالتونم یه سرچ بزنید " همه چیز در باره باطری و شارژ " تاپیک من میاد پست اول رو بخونید
      در باره وصل کردن باطری مستقیم به گوشی باید بگم خیلی شانس اوردی معجزه شده گوشیت نسوخته!! (شایدم قسمت شارژ خراب شده)
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

چشم ... باتری و وصل کردم به گوشی شارژ نگرفت ولی با شارژر شارژ میگیره ... این شارژر های همراه power bank چطور کار میکنن کسی اطلاعی از مدار داخلشون داره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_06
          چشم ... باتری و وصل کردم به گوشی شارژ نگرفت ولی با شارژر شارژ میگیره ... این شارژر های همراه power bank چطور کار میکنن کسی اطلاعی از مدار داخلشون داره ؟
          سلام دوست عزیزم.
          همونطوری که استاد بزرگم جناب اقای Armin_gera فرمودند وصل کردن مستقیم باطری به گوشی همراه اشتباهه.
          شما باید یک رگلاتور بگیرید که قابلیت boost داشته باشه و ولتاژ خروجیش تثبیت شده باشه.
          شما میتونید از این ماژول استفاده کنید.
          http://shop.aftabrayaneh.com/Power_Supply_Battery/Regulator/B00KCI8YAS_DC-DC_2V_5V_1200MA_USB.html

موفق و سربلند باشید.
          ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
            سلام دوست عزیزم.
            همونطوری که استاد بزرگم جناب اقای Armin_gera فرمودند وصل کردن مستقیم باطری به گوشی همراه اشتباهه.
            شما باید یک رگلاتور بگیرید که قابلیت boost داشته باشه و ولتاژ خروجیش تثبیت شده باشه.
            شما میتونید از این ماژول استفاده کنید.
            http://shop.aftabrayaneh.com/Power_Supply_Battery/Regulator/B00KCI8YAS_DC-DC_2V_5V_1200MA_USB.html

موفق و سربلند باشید.
            leon جان شما لطف داری من دارم درس پس میدم بزرگواری عزیز @};- @};-

نوشته اصلی توسط saeed_06
            چشمت بی بلا , جناب leo کاملا درست میگن شما نمیتونی و اصلا نباید ولتاژی بیشتر از ولتاژ شارژر به گوشی اعمال کنی چون 100% گوشی خراب میشه
            اگه سوکت گوشیت از خانواده usb هست (مثلا مینی یو اس بی) باید ولتاژی که میدی 5 ولت باشه و با استفاده از رگلاتورای مختلف باید این ولتاژ رو تامین کنی مثالش همینی که leon جان معرفی کرد یا lm2576 و lm2596 و... , نکاتی که باید بهشون توجه کنی اگه باطری که میخوای استفاده کنی (به عنوان شارژر) از نوع لیتیومی 3.7 هست باید 3 تاشو (یا بیشتر) سری ببندی تا ولتاژ نامی بشه 11.1 و بعد بدی به رگلاتور و همچنین شارژ دهی این باطری از 12.6 ولت تا 9.6 ولت هست و وقتی ولتاژ باطری هات به 9.6 رسید باید پروسه متوقف شه

من روی همین شارژرای همراه خیلی کار کردم و تو صفحهات قبل حتما تاپیکمو پیدا کن بخون فک کنم اسمش "افت ولتاژ در lm2576" باشه استفاده از 2576 و رگلاتورای سویچینگ مکافات های زیادی داره چون هر کاریش کنی 0.25 ولت افت میکنه ولتاژ مثلا به جای 5 تحت جریان کشی 4.7 میده اگه برات مهم نیست که هیچ ولی اصولیش 5 هست و برا من مهم بود نتایج کارایی که کردم و ازمایشایی که کردمو میتونی تو تاپیکم ببینی همچنین از mega8 برای کنترل ولتاژ و جریان و نمایش اون رو یه lcd کوچیک و... هم استفاده کردم ولی فعلا پروژه رو نیمه تموم گذاشتم چون سرم یه کم شلوغه ,نمیدونم دانش الکترونیکت چقدره و میتونی از پس 2576 بربیای یا نه ولی حسابی عرق منو که دراورد (البته اگه افت ولتاژ برات مهمه) بازم تلاشتو بکن ما هم هستیم هر جا موندی کمک میکنیم
            عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

سلام
              اول باید مداری داشته باشی که با مثلا 5v یه سلول لیتیومی رو شارژ کنی.
              دوم مداری که ولتاژ 2.8V-4.2V لیتیوم رو به حدود 5.2V (بستگی به خروجی شارژر گوشی متغیره) برای شارژ گوشی تبدیل کنه.
              برای هر دو اینها آی سی ها و مدارات مختلفی وجود داره که میتونی استفاده کنی.
              ولی من پیشنهاد میکنم تقویت کننده رو با mc34063 بسازی چون ساده و در دسترسه.
              برای شارژ باتری هم ماژولهای آماده و آی سی های مختلفی هست که میتونی انتخاب کنی.حتی آی سی هایی هستن که با 0.9V میتونی گوشیتو شارژ کنی.
              من از TPS63030 استفاده میکنم.
              امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
              از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Charger
                سلام
                اول باید مداری داشته باشی که با مثلا 5v یه سلول لیتیومی رو شارژ کنی.
                دوم مداری که ولتاژ 2.8V-4.2V لیتیوم رو به حدود 5.2V (بستگی به خروجی شارژر گوشی متغیره) برای شارژ گوشی تبدیل کنه.
                برای هر دو اینها آی سی ها و مدارات مختلفی وجود داره که میتونی استفاده کنی.
                ولی من پیشنهاد میکنم تقویت کننده رو با mc34063 بسازی چون ساده و در دسترسه.
                برای شارژ باتری هم ماژولهای آماده و آی سی های مختلفی هست که میتونی انتخاب کنی.حتی آی سی هایی هستن که با 0.9V میتونی گوشیتو شارژ کنی.
                من از TPS63030 استفاده میکنم.
                با سلام به دوست عزیزم charger جان
                عزیز تبدیل 2.8-4.2 به 5 کار خوبی نیست! چون باطری تحت جریان ولتاژش افت میکنه و تو خروجی دیگه 5 ولت نمیده و افت ولتاژ میده من همینو تست کردم و آخر سر نتیجه کار این شد که از 3 تا باطری لیتیومی سری استفاده کنم که ولتاژ 11.1 شه و با 2576 5 ولتش کنم تا تحت جریان هم تو خروجی افت نداشته باشم (هرچند داشتم!) راستی باطری 3.7 بازه ولتاژش 4.2-3.2 هست و نباید از 3.2 کمتر شه
                درباره mc34063 هم من عمرا نتونستم جواب بگیرم از این ایسی!!!!!!! یعنی تو یوتوب مدارو میبست جواب میگرفت من از روفیلم همون مقادیرو میبستم افت ولتاژ میداد شدید و دلیلشم ایسی چینی بود که کلا از خیر این ایسی گذشتم چون خیلی روش کار کردم و ج نداد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                  با سلام به دوست عزیزم charger جان
                  عزیز تبدیل 2.8-4.2 به 5 کار خوبی نیست! چون باطری تحت جریان ولتاژش افت میکنه و تو خروجی دیگه 5 ولت نمیده و افت ولتاژ میده من همینو تست کردم و آخر سر نتیجه کار این شد که از 3 تا باطری لیتیومی سری استفاده کنم که ولتاژ 11.1 شه و با 2576 5 ولتش کنم تا تحت جریان هم تو خروجی افت نداشته باشم (هرچند داشتم!) راستی باطری 3.7 بازه ولتاژش 4.2-3.2 هست و نباید از 3.2 کمتر شه
                  درباره mc34063 هم من عمرا نتونستم جواب بگیرم از این ایسی!!!!!!! یعنی تو یوتوب مدارو میبست جواب میگرفت من از روفیلم همون مقادیرو میبستم افت ولتاژ میداد شدید و دلیلشم ایسی چینی بود که کلا از خیر این ایسی گذشتم چون خیلی روش کار کردم و ج نداد
                  سلام
                  اشتباه میکنی مثلا همین mc34063 براحتی میتونه 3v رو به 5v تبدیل کنه مگر اینکه توان باتریتون رو کمتر از نیاز گوشیتون انتخاب کنید.
                  در مورد tps63030 که همراه دوست خوبم آقای بیرامی سفارش دادیم ورودی بین 1.8V-5.5V با بازدهی بالا و قابلیت محدود کردن جریانه.
                  ضمنا محدوده استاندارد باتری لیتیومی بین 2.8v-4.2v هستش که در دیتاشیتها موجوده.
                  در مورد جواب گرفتن از mc34063 حتما یه اشتباهی کردی وگر نه من یک سالی هستش که با این آی سی و یه سل باتری 16850 2200mA دارم گوشیمو شارژ میکنم.
                  اگر خواستی مدار منتاژ شدش رو بهت بدم.در ضمن آی سی من هم چینیه و اصلا غیر چینی نداریم بلکه درجه کیفیتشون فرق میکنه.
                  امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.

دیدگاه

تشکر فراون بابت اطالاعات با ارزش مندتون مظراتتون رو خوندم و نتیجه گرفتم که نظر اقا ارمین بهتره و دردسر کمتری داره شارژر جان از شما هم ممنون

من دو نوع باتری تو چیزام پیدا کردم یکی لیتیوم یون و یکی نیکل هیدرید بنظرتون دوتا از لیتیوم ها و یکی از نیکل رو سری کنم 8.6 ولت ولتاژ دارم برا رگولاتورم خوبه مدار جواب میده یا جنس باتری ها باید یکی باشه
                    یه سوال دیگه برا فول شارژ یه گوشی مثلا NOTE 3 باتری چه ظرفیتی باید بخرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_06
                      تشکر فراون بابت اطالاعات با ارزش مندتون مظراتتون رو خوندم و نتیجه گرفتم که نظر اقا ارمین بهتره و دردسر کمتری داره شارژر جان از شما هم ممنون

من دو نوع باتری تو چیزام پیدا کردم یکی لیتیوم یون و یکی نیکل هیدرید بنظرتون دوتا از لیتیوم ها و یکی از نیکل رو سری کنم 8.6 ولت ولتاژ دارم برا رگولاتورم خوبه مدار جواب میده یا جنس باتری ها باید یکی باشه
                      یه سوال دیگه برا فول شارژ یه گوشی مثلا NOTE 3 باتری چه ظرفیتی باید بخرم
                      تا حد ممکن سعی کن باطریات از یک نوع باشن!
                      ولتاژتو بیشتر از 9 بکن که رگلاتور کم نیاره
                      برا فول شارژ یعنی 3.7 با ظرفیت 3000 mah که یعنی یک باطریه 11 واتی شما نیاز به 18 وات باطری بک پ داری که اگه 3 تا باطری 3.7 رو سری کنی و ولتاژو به 11.1 برسونی هر سل باید 1620 mah واقعی باشه اگرم از روش charger استفاده کنی یه دونه باطری 3.7 با ظرفیت 4900 mah واقعی نیاز داری

__________________________________________________ ____________

charger جان چون خود باطری تحت جریان ولتاژش افت میکنه من نتونستم زیاد باهاش کار کنم
                      اگه مدارو بفرستی ممنون میشم و یه تستی میزنم باهاش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                        charger جان چون خود باطری تحت جریان ولتاژش افت میکنه من نتونستم زیاد باهاش کار کنم
                        اگه مدارو بفرستی ممنون میشم و یه تستی میزنم باهاش
                        سلام
                        درسته برای شارژ باتری 3000mA دوتا باتری حدود 2200mA کافیه ولی اگر آمپر باتری درست انتخاب بشه افت زیاد نمیشه البته درمورد mc34063 افت زیاده ولی tps نه چون ورودیش تا 1.8v جواب میده.
                        برای برد mc34063 اگر چند روز صبر کنی برات میفرستم چون یکی برای مصرف خودم زدم برای شما باید همراه سفارشای pcb بدم بزنن یکم باید صبر کنی.
                        ولی مدارش همون مدار بوست استاندارد دیتاشیته با یه باتری 18650.
                        بهت خبر شو میدم بعد آدرس بده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X