اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از دوربین kinect در تشخیص عمق هنگام پردازش تصویر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از دوربین kinect در تشخیص عمق هنگام پردازش تصویر

سلام.
    در ابتدا از همه بچه هایی که کمکم میکنند تشکر میکنم.
    میخواستم بدونم میشه از دوربین کینکت جای استریو ویژن استفاده کرد و موقع پردازش تصویرِ عکس گرفته شده با اون بعد سوم رو هم بدست آورد؟
    یعنی میخوام یک دوربین رو فقط کالیبره کنم ولی عمق رو هم داشته باشم.

پاسخ : استفاده از دوربین kinect در تشخیص عمق هنگام پردازش تصویر

یعنی کسی هیچ اطلاعی نداره؟

دیدگاه

معلومه که میشه -اصولا این دو تا دوربین کنار هم برای همین قرار داده شدن! ولی من باهاش کار نکردم

دیدگاه

ممنون از پاسختون.
        منظور از دو تا دوربین دو لنزیه که داخل دستگاه قرار داره(+یک درگاه مادون قرمز)؟

اون وقت دیگه نیاز نیست موقع کار باهاش دو تا لنز رو نسبت به هم کالیبره کرد؟منظورم مزیتش نسبت به استریو ویژنه

دیدگاه

درود
          hack kinect رو سرچ کن

اینم ببین
          https://github.com/OpenKinect/libfreenect
          مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
          از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
          جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
          اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

درسته منظورم همون هاست!
            منظورتونو از کالیبره کردنش متوجه نشدم ولی داخل نت چند جا دیدم که ازش برای دید سه بعدی روی ربات ها استفاده کردن

دیدگاه

ممنون از دوستان.
              منظور از کالیبراسیون اینه که باید پارامترهای ذاتی دوربین و پارامترهای خارجی را بدست بیاریم.
              ذاتی مثل فاصله کانونی و اندازه پیکسل و مرکز تصویر و ...

دیدگاه

یه تولکباکس متلب برای کالیبره کردنش هست - ولی همونطوری که گفتم من ازش استفاده نکردم
                http://sourceforge.net/projects/kinectcalib/

دیدگاه

ممنون voyagerعزیز.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                    بنده حدود یک سالی هست که کینکت دارم و دلیل خریدمم کار کردن با پردازش تصویر بوده .
                    با کینکت میشه فاصله یک جسم تا خود دوربین رو حساب کرد و در قسمت استریو کردن که حتی میشه به صورت real time خودتون رو در کامپیوتر یک کاراکتر انیمیشینی تبدیل کنید.
                    اما با تمام وجود این مسائل باید دید که شما دقیقاً چه انتظاری دارید ؟ مثلا میخواهید کل اطاق رو آنالیز کنه براتون ؟ یا فقط میخواهید نزدیک ترین شی به خودش رو پیدا کنه ...
                    من تو یک پروژه ی بین الملی کار میکردم که قرار بود با کینکت، کارشو جلو ببریم، فاز اول بهترین نتایج رو به ما داد، فاز دوم بهترین بودیم، فاز سوم پروژه اونقدر خوب بود که به حسابمون پول خوبی واریز شد، فاز چهارم به بنبست خوردیم بعد از 9 ماه کار فهمیدیم اگر شاید از همون اول با وبکم معمولی کار میکردیم میتونستیم حداقل کار رو تمام کنیم.
                    آخرشم طبق قرارداد پولی که گرفته بودیم و پس دادیم oo: :cry:

اگر کمی در مورد کارتون توضیح بدید میتونم بیشتر راهنماییتون کنم

دیدگاه

لیپ موشن هم به درد این کار میخوره فقط ال ای دی های مادون قرمزش تا یه حدی رو میتونن برای دوربین ها روشن کنن بردش کمتر از کینکت هست ولی دقتش بیشتره!
                      البته یو اس بی 3 هست و قیمتش هم نسبت به کینکت کمتره!

دیدگاه

ممنون از هر دوی شما عزیزان.
                        قرار است محل یک تارگت(هم موقعیت و هم چرخش که البته فقط حول یک محور چرخش داره یا درواقع 4درجه آزادی داره )رو نسبت به یه مبدا دلخواه (ساکن)با دقت اندازه بگیریم. البته لازم نیست تارگت حرکت بکنه و تارگت که روی سکوی متحرک یه رباتِ ماشین ابزاره هستش که سکو رو به چندین محل هدایت میکنیم اما بعد از سکون میشه عکس گرفت تا در واقع
                        محل واقعی سکو را در فضا برای تک تک حالات پیدا کنیم.
                        میشه گفت قراره یه وسیله اندازه گیری با ویژن بسازیم برای تشخیص محل یک تارگت (مثلا یه صفحه شطرنجی البته هنوز قطعی نیست)در فضا
                        امیدوارم مفهوم رو رسونده باشم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X