اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای تغذیه سوئیچینگ پاورالیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام.
    من میخوام 7تا الیدی پاور سبز و 7 تا ابی و 11 تا قرمز رو با تغذیه سوئیچینگ 24 ولت 5 امپر راه بندازم.البته الیدی های همرنگ بطور سری بسته میشن و میشن 3 شاخه.حالا در مورد تغذیه سوال دارم. یه منبع تغذیه گرفتم که 24 ولت 5 امپر هستش اما چهارتا خروجی داره.یعنی رو دوتاش نوشته+(ولتاز مثبت) و رو دوتاش نوشته منفی .حالا میشه راهنمایی کنید که چطوری ازش استفاده کنم؟؟؟
    و اینکه در هر شاخه چه مقاومتی بزارم خوبه؟
    پاسخ : راهنمایی برای تغذیه سوئیچینگ پاورالیدی

خب شما اول بگین الیدی تون چند واته و در صورت امکان اگه جریانش رو از فروشنده سوال کردین ذکر کنین

درمورد پاور هم 4تا خروجی معادل دوتا خروجی هست یعنی سازنده اومده دوتا مثبت رو از داخل به هم وصل کرده و دوتا منفی رو همین طور

دیدگاه

ببخشید.پاور الیدی های بنده همه 3 واتی هستند که جریانشون هرکدوم میشه 600تا 700میلی امپر.ولتازشون هم:
      سبز=3.2-3.4 ابی=3.2-3.4 وقرمز=2.2- 2.4 ولت
      در مورد خروجی ها هم متوجه شدم.یعنی از هرکدوماش استفاده کنم فرقی نداره.
      بسیار ممنون.

دیدگاه

مقاومت هر سه شاخه رو 1.5اهم یک وات یا دو وات در نظر بگیرید

در مورد خروجی منبع تغذیه هم فرقی نمیکنه که از کدوم خروجی استفاده کنید.

درضمن ولتاژ منبع رو هم توسط اون پتانسیومتر کوچیک کنار خروجی دقیق رو 24ولت تنظیم کنید

دیدگاه

سلام بهتره قبل از انتخاب الیدی از هر رنگ تست بگیرید که ببینید در جریان 600 میلی آمپر پس از گذشت 10 دقیقه چه ولتاژی دو سر لامپ میفته چون این اعداد و ارقام( ولتاژ فوروارد) دقیق نیست و حتی 0.2 ولت اختلاف هم کلی تفاوت تو نور ایجاد میکنه(چون ولتاژ تغذیه سوییچینگ نزدیک به ولتاژ الیدی های سری شده هست) حالا راحت میتونید مقاومت رو انتخاب کنید: تعداد الیدی * ولتاژی که تو تست به دست اوردین رو از ولتاژ تغذیه کم میکنید و تقسیم بر 0.6 آمپر کنید ولتاژ سوییچینگتون هم با پتانسیومتر طوری تنطیم کنید که مقاومت مناسبش تو بازار گیر بیاد. برای تست هم میتونید از یه منبع حدود 5 ولت و مقاومت استفاده کنید
          لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام و تشکر فراوان...
            فرمایشاتتون رو کاملا متوجه شدم اما ابزار دقیقی ندارم که اندازهگیری کنم.البته استفاده از برام مهم نیست که از حداکثر نورش استفاده کنم..بنابر این میخوام ولتاز رو روی حد اکثر یعنی 24 ولت بزارم و به جای ولتاز تست شده >حد اقل ولتاز رو در فرمول قرار بدم و...شما این روش تایید میکنید.؟؟؟
            اگه امپری که از الیدی ها میگذره کمتر از 600 میلی بشه عمرشون بیشتر میشه یا کمتر؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
              سلام و تشکر فراوان...
              فرمایشاتتون رو کاملا متوجه شدم اما ابزار دقیقی ندارم که اندازهگیری کنم.البته استفاده از برام مهم نیست که از حداکثر نورش استفاده کنم..بنابر این میخوام ولتاز رو روی حد اکثر یعنی 24 ولت بزارم و به جای ولتاز تست شده >حد اقل ولتاز رو در فرمول قرار بدم و...شما این روش تایید میکنید.؟؟؟
              اگه امپری که از الیدی ها میگذره کمتر از 600 میلی بشه عمرشون بیشتر میشه یا کمتر؟
              این منبع های سوئیچینگ ولتاژشون توسط اون پتانسیومتر از حدود 22 تا 26 ولت تغییر میکنه و پس باید در اندازه ولتاز خروجی دقت کنید

اگه جریانشون از جریان نامی کمتر بشه ، عمرش بیشتر میشه

دیدگاه

بسیار ممنونم از راهنماییتون.

دیدگاه

سلام. من سه مسیر برای تغذیه دارم که هر کدام شامل چندین پرژکتور می باشد و طول حدودی هر مسیر 25 متر می باشد و کابل ها 4*2 می باشد و کل کار با 24 ولت تغذیه می شود. قرار است از دو سوئیچینگ 24 ولت یکی 15 آمپر و دیگری 20 آمپر استفاده شود.
                  مسیر اول 10 عدد پرژکتور 24 وات و 24 ولت با رنگ امبر می باشد که موازی بسته می شوند. (هر پرژکتور در 24 ولت 1.02 آمپر مصرف میکند)
                  مسیر دوم 21 عدد وال واشر 12 وات 24 ولت سبز رنگ می باشد که موازی بسته می شوند. (هر وال واشردر 24 ولت 0.46 آمپر مصرف میکند)
                  مسیر سوم شامل 3 عدد پرژکتور 24 وات و 24 ولت با رنگ امبر و 5 عدد وال واشر 12 وات 24 ولت با رنگ امبر می باشد که موازی بسته می شوند. (هر وال واشر امبر در 24 ولت 0.51 آمپر مصرف میکند)
                  حال دو سوال دارم:
                  1) آیا افت ولتاژ در مسیر مشکل ساز می شود؟
                  2) آیا با اتصال مسیر 2 و 3 به سوئیچینگ 20 آمپر و اتصال مسیر 1 به سوئیچینگ 15 آمپر مشکلی پیش نمی آید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X