ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2013/07/04
    667
    164

راهنمایی برای تغذیه سوئیچینگ پاورالیدی

سلام.
    من میخوام 7تا الیدی پاور سبز و 7 تا ابی و 11 تا قرمز رو با تغذیه سوئیچینگ 24 ولت 5 امپر راه بندازم.البته الیدی های همرنگ بطور سری بسته میشن و میشن 3 شاخه.حالا در مورد تغذیه سوال دارم. یه منبع تغذیه گرفتم که 24 ولت 5 امپر هستش اما چهارتا خروجی داره.یعنی رو دوتاش نوشته+(ولتاز مثبت) و رو دوتاش نوشته منفی .حالا میشه راهنمایی کنید که چطوری ازش استفاده کنم؟؟؟
    و اینکه در هر شاخه چه مقاومتی بزارم خوبه؟
    2013/04/24
    2,690
    2,460

پاسخ : راهنمایی برای تغذیه سوئیچینگ پاورالیدی

خب شما اول بگین الیدی تون چند واته و در صورت امکان اگه جریانش رو از فروشنده سوال کردین ذکر کنین

درمورد پاور هم 4تا خروجی معادل دوتا خروجی هست یعنی سازنده اومده دوتا مثبت رو از داخل به هم وصل کرده و دوتا منفی رو همین طور
    2013/07/04
    667
    164

ببخشید.پاور الیدی های بنده همه 3 واتی هستند که جریانشون هرکدوم میشه 600تا 700میلی امپر.ولتازشون هم:
    سبز=3.2-3.4 ابی=3.2-3.4 وقرمز=2.2- 2.4 ولت
    در مورد خروجی ها هم متوجه شدم.یعنی از هرکدوماش استفاده کنم فرقی نداره.
    بسیار ممنون.
    2013/04/24
    2,690
    2,460

پاسخ : راهنمايي براي تغذيه سوئيچينگ پاوراليدي

مقاومت هر سه شاخه رو 1.5اهم يک وات يا دو وات در نظر بگيريد

در مورد خروجي منبع تغذيه هم فرقي نميکنه که از کدوم خروجي استفاده کنيد.

درضمن ولتاژ منبع رو هم توسط اون پتانسيومتر کوچيک کنار خروجي دقيق رو 24ولت تنظيم کنيد
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    340

پاسخ : راهنمايي براي تغذيه سوئيچينگ پاوراليدي

سلام بهتره قبل از انتخاب اليدي از هر رنگ تست بگيريد که ببينيد در جريان 600 ميلي آمپر پس از گذشت 10 دقيقه چه ولتاژي دو سر لامپ ميفته چون اين اعداد و ارقام( ولتاژ فوروارد) دقيق نيست و حتي 0.2 ولت اختلاف هم کلي تفاوت تو نور ايجاد ميکنه(چون ولتاژ تغذيه سوييچينگ نزديک به ولتاژ اليدي هاي سري شده هست) حالا راحت ميتونيد مقاومت رو انتخاب کنيد: تعداد اليدي * ولتاژي که تو تست به دست اوردين رو از ولتاژ تغذيه کم ميکنيد و تقسيم بر 0.6 آمپر کنيد ولتاژ سوييچينگتون هم با پتانسيومتر طوري تنطيم کنيد که مقاومت مناسبش تو بازار گير بياد. براي تست هم ميتونيد از يه منبع حدود 5 ولت و مقاومت استفاده کنيد
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2013/07/04
    667
    164

سلام و تشکر فراوان...
    فرمایشاتتون رو کاملا متوجه شدم اما ابزار دقیقی ندارم که اندازهگیری کنم.البته استفاده از برام مهم نیست که از حداکثر نورش استفاده کنم..بنابر این میخوام ولتاز رو روی حد اکثر یعنی 24 ولت بزارم و به جای ولتاز تست شده >حد اقل ولتاز رو در فرمول قرار بدم و...شما این روش تایید میکنید.؟؟؟
    اگه امپری که از الیدی ها میگذره کمتر از 600 میلی بشه عمرشون بیشتر میشه یا کمتر؟
    2013/04/24
    2,690
    2,460

نقل قول نوشته اصلی توسط amin tal
    سلام و تشکر فراوان...
    فرمایشاتتون رو کاملا متوجه شدم اما ابزار دقیقی ندارم که اندازهگیری کنم.البته استفاده از برام مهم نیست که از حداکثر نورش استفاده کنم..بنابر این میخوام ولتاز رو روی حد اکثر یعنی 24 ولت بزارم و به جای ولتاز تست شده >حد اقل ولتاز رو در فرمول قرار بدم و...شما این روش تایید میکنید.؟؟؟
    اگه امپری که از الیدی ها میگذره کمتر از 600 میلی بشه عمرشون بیشتر میشه یا کمتر؟
    این منبع های سوئیچینگ ولتاژشون توسط اون پتانسیومتر از حدود 22 تا 26 ولت تغییر میکنه و پس باید در اندازه ولتاز خروجی دقت کنید

اگه جریانشون از جریان نامی کمتر بشه ، عمرش بیشتر میشه
    2013/07/04
    667
    164

بسیار ممنونم از راهنماییتون.
    2012/12/12
    5
    0

راهنمایی برای تغذیه سوئیچینگ پاورالیدی

سلام. من سه مسیر برای تغذیه دارم که هر کدام شامل چندین پرژکتور می باشد و طول حدودی هر مسیر 25 متر می باشد و کابل ها 4*2 می باشد و کل کار با 24 ولت تغذیه می شود. قرار است از دو سوئیچینگ 24 ولت یکی 15 آمپر و دیگری 20 آمپر استفاده شود.
    مسیر اول 10 عدد پرژکتور 24 وات و 24 ولت با رنگ امبر می باشد که موازی بسته می شوند. (هر پرژکتور در 24 ولت 1.02 آمپر مصرف میکند)
    مسیر دوم 21 عدد وال واشر 12 وات 24 ولت سبز رنگ می باشد که موازی بسته می شوند. (هر وال واشردر 24 ولت 0.46 آمپر مصرف میکند)
    مسیر سوم شامل 3 عدد پرژکتور 24 وات و 24 ولت با رنگ امبر و 5 عدد وال واشر 12 وات 24 ولت با رنگ امبر می باشد که موازی بسته می شوند. (هر وال واشر امبر در 24 ولت 0.51 آمپر مصرف میکند)
    حال دو سوال دارم:
    1) آیا افت ولتاژ در مسیر مشکل ساز می شود؟
    2) آیا با اتصال مسیر 2 و 3 به سوئیچینگ 20 آمپر و اتصال مسیر 1 به سوئیچینگ 15 آمپر مشکلی پیش نمی آید؟

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9