اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث راجب بهترین راه برای ارتباط بیسیم میکرو با دقت و امنیت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بحث راجب بهترین راه برای ارتباط بیسیم میکرو با دقت و امنیت

سلام به همه .
    این تایپیکو ایجاد کردم تا همه یکسایی که به نوعی با ارتباط بیسیم DATA بین دوتا میکرو یا بین میکرو و کامپیوتر کار کردن بیان و درمورد مسائل زیر هم از تجربه های هم استفاده کنیم و به یه جمع بندی و نتیجه برسیم و ازشون استفاده کنیم اولیشم خود من که حتی کوچکترین تجربه ی شما تو این زمینه برام کار آمده .
    "" کمک هرکدوم از شما تو حتی یک مورد از موارد زیر باعث میشه هم اطلاعات خودمون بالا بره هم کسایی که میخوان تازه شروع کنن با اطلاعات مناسب و که از این بحث و تجربه هرکس بدست میارن نسبت به پروژشون بهتر جلو برن ""
    1 - بهترین ماژول ها برای انتقال و ارسال DATA که دقتشون تو ارسالو دریافت دقیق باشه
    2 - از نظر برد و راه های افزایش اون
    3 - از نظر امنیت و راه های بهبود اون
    4 - از نظر اقتصادی
    5 - از نظر نویز پذیری و راه های حذف اونا
    5 - مناسب ترین راه برای کد گذاری اطلاعات مثل آی سی های pt اما اونا کدفیکسن اما چطور میشه data رو به شکلی که این آی سی ها کدگذاری کرد و برای دقت امنیت استفاده کرد

پیشاپیش ممنون از همکاری همه

من خودم از ماژول های HMT و HMR استفاده کردم که اصلا جالب نبود چون ماژول فرستنده اگه 75 میلی سانیه چیزی نفرسته میره به standby و ماژول گیرنده حساسه به نویز . من با این ماژولا یه برنامه ی ساده نوشتم که جواب داد ولی اصلا فاکتورهای دقت و امنیت و برد برای کاری که من کردم نداشت قیمت هر کدومش 9000 تومن بود.
    ماژولای دیگه ایم که خودم برسی کردم سریه ASK بودن که باهاشون ریموت ساختم به همراه ای سی های pt که بسیار خوب بود با برد حدود 250 متر و دقت بالا تست کردم و جواب داد اما برای دیتا ازشون استفاده نکردم . قیمت هر کدومش 2500 تومن بود.

پاسخ : بحث راجب بهترین راه برای ارتباط بیسیم میکرو با دقت و امنیت

تجربیاتتونو بگید لطفا

دیدگاه

اگر به من اجازه بدهید، یک نکته املائی را برای دقت بیشتر همه کاربران گرامی گوشزد کنم؛

شیوه درست نگارش عنوان جستار (تاپیک) به صورت زیر است:

بحث راجع به بهترین راه برای ارتباط بیسیم میکرو با دقت و امنیت

و یا اگر بخواهیم تنها با واژگان زبان شیرین پارسی بنویسیم، می توان بدین شیوه نوشت:

گفتگو پیرامون بهترین راه برای پیوند بیسیم ریز گرداننده (میکرو کنترلر) با ریز بینی و آبیمی

دیدگاه

با سلام
        من از ماژول زیگبی استفاده کردم، بسته به کاربرد باید دید اما بردش در دید مستقیم حدود 1.5 کیلو متر (البته مدل برد بالاترش هم هست). هزینش یکم زیاده (ze10 رو گرفتم 130 تومن)
        در مورد امنیت برای اتصال به شبکه کد میشه گذاشت و دیتا هم خودتون مشخص می کنید که چطور ارسال شه، البته کلا هم زیگبی سرعت ارسال بالایی نداره
        The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

سلام
          منم ماژول زیگبی که توی امضام تصویرش هست رو پیشنهاد میدم
          بهترین ماژول مخابراتی برای داده های کم برد متوسط با امنیت بالاست
          قیمتش چیزی حدود 200ت هست ولی ارزش کارو داره و تعداد خیلی زیادی رو میشه به هم وصل جدر
          پروتکل مش داره م میشه با کد نمیسی اطلاعات رو اینکریپت کرد
          بیشتر برای کارای WSN کاربرد داره
          درایور شبکه و nRF24L01
          کاتالوگ محصولات
          کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
          شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
          فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

ممنون از دوستانی که تجربیاتشونو گفتند .
            چیزی که راجبه کدگذاری تو این مدت متوجه شدمو میخوام بگم براتون البته عملی هنوز انجام ندادم , برای کدگذاری اطلاعات باید برای فرستنده و گیرنده یه جور پروتوکل(قوانین) ارسال و دریافت تعریف کنیم مثلا اطلاعاتی که قراره ارسال بشه ابتدا و انتهای اون یه سرآمد و ته آمد(واژه ی بهتری به ذهنم نرسید) بهش اضافه بشه که بهش توی شبکه به کل بسته ی اطلاعات به همراه سرآمد و ته آمد فریم میگن بعد گیرنده دقیقا عکس عمل بالا رو انجام بده یعنی اول سرآمد و ته آمدو چک کنه بعد اگه همون چیزایی که براش توی پروتکل ارتباطی تعریف کردیم بود بیاد سرآمد و ته آمد را از اطلاعات جدا کنه و اطلاعات اصلی رو نمایش بده . البته تعریف این پروتکل ها بر اساس نویز پذیری تغییراتی دارن .

ZigBee OEM Module
            ProBee-ZE10S
            120,000
            ماژول زیگ بی که دوستان باهش کار کردن قیمت 120 تومنه از مزایاش گفتند اما هر ماژول مطمئناً معایبی داره مثلا آیا این ماژول توانایی انتقال انواع اطلاعات نظیر نوشته , ویدئو , عکس , صوت رو داره ؟
            NRF24L01 + PA + LNA V3.1 Wireless Module for Arduino
            ARF24L01+LNA
            35,000
            این ماژول هم که تو سایت نحوه ی راه اندازیش گفته شده و با قیمت مناسبش و با نتایجی که داده جای HMT و HMR گرفته و فکر میکنم تقریبا شبیه HMTR باشه البته من خودم با این ماژول کار نکردم دوستانی که کار کردن مزایا و معایبشو و تفوتشو با HMTR بگن لطفا .
            قسمت دیگه ای که میشه راجبش گفتوگو کرد نوع دیتا هستش که این کدوم ماژول در ارساله چه نوع دیتایی نظیر نوشته , ویدئو , عکس , صوت بهتره

دیدگاه

من از رادیو لینک شبکه (اترنت) استفاده کرده ام
              ممکنه قیمتش بالا باشه ولی در عوض سرعت بالا ، امنیت بالا و دقت بالایی داره
              این برند nano station
              موفق باشید
              امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X