اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم کنترل حلقه بسته دما کوره فولاد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیستم کنترل حلقه بسته دما کوره فولاد

سلام دوستان اگه کسی می دونه دمای کوره اکتریکی ذوب فولاد را چگونه کنترل می شود(سیستم کنترل حلقه بسته)

پاسخ : سیستم کنترل حلقه بسته دما کوره فولاد

سلام
    یکی از بهترین راهها برای کنترل دما، استفاده از کنترل کننده PID هست. این کنترل کننده با میکرو هم به خوبی قابل پیاده سازی هست.
    خروجی کنترل کننده میتونه دیجیتال(یعنی PWM) یا آنالوگ باشه.
    اگر چیزی که کوره رو داغ میکنه یک محرک از نوع خاموش-روشنه(مثلا مشعلی که یا خاموشه یا روشن)، اونوقت خروجی دیجیتالی مناسبه
    اگر چیزی که کوره رو داغ میکنه یک محرک تناسبیه(مثلا مشعلی که دریچه سوختش تدریجی قابل باز شدنه)، اونوقت خروجی انالوگ مناسبه
    برای سنسور دما هم که باید از ترموکوپل استفاده کنید

دیدگاه

منظور من شماتیک حلقه بسته هست
      (یعنی ازجای که سنسور دما ، دما را اندازه گیری میکند تا جایی کنترل کننده به محرک دستور باز و بسته شدن شیر سوخت را میدهد؟؟؟؟)

دیدگاه

اگر منظورتون کوره های القایی یا قوس هستش یا کلا کوره هایی که عمل ذوب انجام میدن دماشون توسط اپراتور کنترل میشه. یعنی اپراتور کوره رو روشن میکنه و بعد از مدتی میره دما میگیره.(قابل توجهه که بدونین بعد از هر بار اندازه گیری دما سنسور دما دور انداخته میشه) با سیستمهای مادون قرمز هم نمیشه دما رو اندازه گیری کرد. چون سطح مذاب رو سرباره گرفته و دمای سرباره معمولا از مذاب بیشتره.
        حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
        به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

من می خواهم از زمانی که سنگ اهن از معدن استخراج میشه و وارد کارخانه ذوب فولاد می شودو تا محصول خروجی که تولید میشه را کاملا بدانم (مخصوصا سیستم های حلقه بسته که برای کنترلش استفاده می شود) متاسفانه در این مورد در سایت های فارسی هم چیزی پیدا نکردم .اگه سایت فارسی یا انگلیسی سراغ دارید بگوید لطفا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X