اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه TENS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه TENS

چند سالی بود دست پام خیلی خواب میرفت از بس پشت میز مینشستم
    همیشه خسته بودم . از اون روزی که این دستگاه ساختم مشکلم حل شد
    گفتم شاید برو بچ مشکل منو داشته باشند

http://v.persiangig.com/va/img/in/jpg.gif

http://jonbakhsh.persiangig.com/eca/.../download?a1b6
    pas: www.eca.ir

پاسخ : ساخت دستگاه TENS

یکم در موردش توضیح میدید لطفا
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

یه دستگاه فیزیوتراپی خانگیه

کاربردهای TENS

درد پشت، بویژه کمر و مشکلات مهره گردن

درد مفاصل مانند مفصل زانو، لگن، کتف و مچ پا

درد شانه

درد اعصاب

سر درد

دردهای عادت ماهیانه بانوان

دردهای پس از صدمه به سیستم اسکلت ماهیچه ای

دردهای مربوط به مشکلات گردش خون

دردهای مزمن

EMS تحریک الکتریکی ماهیچه روشی شایع و شناخته شده می باشد که سالها در ورزش و توانبخشی پزشکی بکار گرفته شده است. یکی از کاربردهای EMS در زمینه ورزش و بدنسازی، نقش مکمل در ورزشهای سنتی ماهیچه ای است که باعث افزایش کارایی ماهیچه و شکل دهی متناسب مورد نظر ورزشکار می شود. EMS از دو جهت کاربرد دارد:

از یک جهت تقویت هدف بندی شده عضلات ( کاربرد فعال ) و از سوی دیگر اثر آرامبخش و استراحتی ( کاربرد آرامبخش )

دیدگاه

الکترودها رو چطور تهیه کردی؟؟؟؟
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

توی بازار هست
          بگو پد فارادیک میخام
          جفت 8000 تومن

دیدگاه

یه چیزو یادم رفت بگم . برای ماسفت هاش از 2 تا ماسفت 700 ولتی استفاده کنید
            جریانش خیلی کمه. دور اولیه چوک معکوس ثانویه بپیچید .
            اگه IR2155 گیر نیاوردید از IR2153 استفاده کنید . پایا و جوان الکترونیک دارند

دیدگاه

عزیزجان سلام
              ببخشید من اینو گوشزد میکنم چون خوم با این مساله در ارتباطم
              این دستگاه یه ولتاژ به بدن میده که باعث تحریک عضله میشه اما سوال مهم اینه که مقار ولتاز و زمان اعمالش تو این ستگاه مشخصه یا نه
              ر ضمن اینکه فیزیوتراپیستها از این ستگاه استفاه میکنن شکینیست اما این روش برای همه قابل تعمیم نیست و ر رازمدت باعث تنبلی عضله و تحلیل رفتن اون میشه و اعصاب اون ناحیه به نوعی معتا میشن که عوارض زیانباری اره
              ببخشی که اینو میگم اما هر تجربه ای برای همه قابل استفاه نیست

دیدگاه

شما اگه در هر مغازه فروش لوازم پزشکی برید این دستگاه داره و میفروشه از وزارت بهداشتم مجوز دارند .
                این دستگاه کاربرد های زیادی داره حتی با کمی تغییر برای لاغری که عملا جواب میده.
                جریان خروجی این دستگاه خیلی کمه و توسط آی سی lm334 کنترل میشه و ولتاژ خروجی اونم میشه کم و زیاد کرد.
                حتی مد داره برای خروجی دائم و پالس.
                من خودم چند سالی درد دست پا داشتم از روزی که از این دستگاه استفاده کردم مشکلم حل شد
                اگه توی اینترنت سرچ کنی نحوه استفاده و زمانش و چه جاهائی از بدن باید ازش استفاده کرد نوشته

ابن لینک ببین
                http://www.salamatbazar.com/products...pid/12/lang/fa
                این فقط یکیشه

دیدگاه

با سلام و تشکر فراوان بخاطر قرار دادن مدارش.من میخام برای پروژه کارشناسیم این دستگاهو بسازم اما تا الان حتی دو تا سیمو بهم وصل نکردم میشه لطفا ایمیلتونو بدین سوالاموازتون بپرسم؟واقعا ممنون میشم

دیدگاه

سلام
                    یه مشکلی تو کارکرد این مدار وجود داره نمیدونم از کجاشه وقتی دو تا درین ماسفت را با مقاومت به هم وصل میکنم مدار کار میکنه بدون مقاومت کار نمیکنه با یه ماسفت دیگه هم امتحان کردم بازم نشد دوستان کسی به این مشکل بر نخورده.

دیدگاه

سلام.من هنوز ساختش رو تموم نکردم ینی اصلا جواب نمیده؟ با هزار زحمت بعضی از قطعاتش جور شده تا الان.شما از قطعات توی شماتیک استفاده کردین؟ اندازه فرت چی گذاشتین؟ جای lm334z چیزی میشه گذاشت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadrofan
                        سلام.من هنوز ساختش رو تموم نکردم ینی اصلا جواب نمیده؟ با هزار زحمت بعضی از قطعاتش جور شده تا الان.شما از قطعات توی شماتیک استفاده کردین؟ اندازه فرت چی گذاشتین؟ جای lm334z چیزی میشه گذاشت؟
                        این دستگاه توی اولین تست کار کرد. سیم پیچی که میپیچی باید اولیش برعکس ثانویه باشه اینو حتما دقت کن
                        lm334 که همه جا گیر میاد
                        آی سی 7555 باید استفاده کنی نه 555
                        یه عکس از پشت و روی مدارت بزار ببینم.

دیدگاه

تا الان که گیرم نیومده اگه نبود از LM317T استفاده کنم؟ اندازه فرت رو نمیدونم و متوجه منظورتون نشدم که چجور باید بپیچمش.

دیدگاه

lm317 چه ربطی داره به lm334 ??
                            ببین دور اولیه اگه جهت سیم که میپیچی از چپ به راست پیچیدی باید ثانویه از راست به چپ باشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط coco
                              سلام
                              یه مشکلی تو کارکرد این مدار وجود داره نمیدونم از کجاشه وقتی دو تا درین ماسفت را با مقاومت به هم وصل میکنم مدار کار میکنه بدون مقاومت کار نمیکنه با یه ماسفت دیگه هم امتحان کردم بازم نشد دوستان کسی به این مشکل بر نخورده.
                              از اساتید کسی برای این مشکل من راه حلی نداره :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X