اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال سه میکرو به هم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال سه میکرو به هم

سلام
    دوتا میکرو 8 دارم که فقط دما ورطوبت رو اندازه گیری میکنند وباید اطلاعاتشونو به یک مگا 32 که در فاصله 10 متری از هرکدام قرار دارند بفرستند،محیط صنعتی نیست ..یک سالن قارچ هست...از چه راهی میتونم استفاده کنم..؟؟؟
    ارتباط سریال جوابگو هست ؟

پاسخ : اتصال سه میکرو به هم

بله با سرعت 9600 می تونی جواب بگیری و لی یه سوال این یه تا می خوان به یه دستگاه وصل شن ؟؟؟؟
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)john lock
      بله با سرعت 9600 می تونی جواب بگیری و لی یه سوال این یه تا می خوان به یه دستگاه وصل شن ؟؟؟؟
      سلام
      ممنون
      بله میکرو8 ها به مگا 32 اطلاعاتشونومیفرستن و مگا32 هم یک دستگاه راکنترل میکنه
      مگا32 که نمیتونه همزمان اطلاعات هر دوتا رو بگیره میخوام ارتباط دو طرفه باشه یعنی میکرو 32 کد بفرسته و مگا8ها با توجه به کد اطلاعات بفرستن حالا چطور بااید اینکارو کنم

دیدگاه

سلام
        چون سه تا میکرو هست RS485 از RS422 بهتره، به لینک زیر که مقایسه ای بین این دو هست نگاهی بیندازید:
        http://www.differencebetween.com/difference-between-rs232-and-vs-rs485/

دیدگاه

ببین من فقط تجربه خودم رو برات میگم کما اینکه دوستمون کامل درست میگه بهترین کار پیاده سازی 485 هست ولی باید در نظر داشته باشی پایده سازی 485 باید یه پروتکل هم مثل مدباس پیاده سازی کنی من اگر جای تو بودم از 232 استفاده میکردم و دستور رو برای میکرو ها ارسال میکردم اگر اون دستور متعلق به اون بود عملیات رو انجام می داد و پاسخ رو روی خط ارسال می کرد و اگر متعلق به اون نبود فقط دستور رو روی خط برای میکروی بعدی میزاشت من خودم از این روش استفاده کردم ونتیجه هم گرفتم بازم میگم 485 بهتره اگه بتونی به مشکلاتش فائق بشی
          شاد باشی

پ.ن : این یکی از لینک هایی هست که دوستان توی پیاده سازی مشکل داشتند
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=77696.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)john lock
            ببین من فقط تجربه خودم رو برات میگم کما اینکه دوستمون کامل درست میگه بهترین کار پیاده سازی 485 هست ولی باید در نظر داشته باشی پایده سازی 485 باید یه پروتکل هم مثل مدباس پیاده سازی کنی من اگر جای تو بودم از 232 استفاده میکردم و دستور رو برای میکرو ها ارسال میکردم اگر اون دستور متعلق به اون بود عملیات رو انجام می داد و پاسخ رو روی خط ارسال می کرد و اگر متعلق به اون نبود فقط دستور رو روی خط برای میکروی بعدی میزاشت من خودم از این روش استفاده کردم ونتیجه هم گرفتم بازم میگم 485 بهتره اگه بتونی به مشکلاتش فائق بشی
            شاد باشی

پ.ن : این یکی از لینک هایی هست که دوستان توی پیاده سازی مشکل داشتند
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=77696.0
            ممنون
            تاپیکی هم هست کهه جامع در این باره توضیح داده باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gmaissam
              ممنون
              تاپیکی هم هست کهه جامع در این باره توضیح داده باشه
              من ندیدم یه جواریی خودم گیر بودم از مغرم طراوش کرد یه هویییی
              شروع کن پیاده سازی من تا جایی سوادم برسه توضیح میدم برات توی پروتئوس پیاده کن اول توی پروتئوس پایده سازی کن تا قدم به قدم بریم جلو

دیدگاه

روشی که گفتین جالبه، و یه جورایی مثل شبکه های مش میشه پیادش کرد
                ولی در صورتی که بشه درست رو تایمینگ RS485 کار کرد، خیلی راحت تر و استانداردتره!

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

با سلام
                  تشکر میکنم نظراتتونو گذاشتید
                  متاسفانه فرصت یادگیری روش بالارو ندارم ومدار باید تا اول هفته دیگه تحویل داده بشه..نظرتون در مورد hm-tr چیه؟؟؟

دیدگاه

خب پس از NRF استفاده کنید :|
                    قیمتش تفاوت چندانی هم نداره.
                    سورس و کتابخونه برای راه اندازیش توی انجمن هست.

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
                      خب پس از NRF استفاده کنید :|
                      قیمتش تفاوت چندانی هم نداره.
                      سورس و کتابخونه برای راه اندازیش توی انجمن هست.
                      nrf چه مزیتایی داره نسبتد به hmtr???

دیدگاه

از 232 استفاده میکردم و دستور رو برای میکرو ها ارسال میکردم اگر اون دستور متعلق به اون بود عملیات رو انجام می داد و پاسخ رو روی خط ارسال می کرد و اگر متعلق به اون نبود فقط دستور رو روی خط برای میکروی بعدی میزاشت
                        دوست من چجوری شما میتونید با 232 بیش از دو نقطرو به هم وصل کنید بگید ما هم یاد بگیریم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gmaissam
                          سلام
                          ممنون
                          بله میکرو8 ها به مگا 32 اطلاعاتشونومیفرستن و مگا32 هم یک دستگاه راکنترل میکنه
                          مگا32 که نمیتونه همزمان اطلاعات هر دوتا رو بگیره میخوام ارتباط دو طرفه باشه یعنی میکرو 32 کد بفرسته و مگا8ها با توجه به کد اطلاعات بفرستن حالا چطور بااید اینکارو کنم
                          این که کاری نداره دو سه میکرو رو به صورت زیر وصل کن:

بعد به میکرویی که سنسور 1 وصله میگی که یک کد را مثلا (sensor1) ارسال کنه و بعد به میکرو اصل کاری میگی در صورت دریافت (sensor1) کد (ok1) را بفرسته و بعد در صورتی که میکروی mega8 اولی کد (ok1) را در یافت کرد دما را به میکروی اصل کاری بده!
                          بعد برای میکرویی که سنسور 2 وصله همین کار ها رو میکنی ولی باید بجای (sensor1) (ok1) این ها رو قرار بدی (sensor2) (ok2) و زمان هارو بزاری یک ثانیه سنسور 1 و یک ثانیه هم سنسور 2 این کد ها رو بدند.
                          معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

نه من منظورم این نبود ، من اینجوری این کار رو انجام دادم
                            البته برام جالب بود ببینم مدل شما کار میکنه یا نه بازم میگم من این جوری پیاده سازی کردم
                            و نتیجه هم گرفتم این همه همه فایل ها
                            http://s5.picofile.com/file/8146876650/source_code.rar.html
                            سورس رو نگاه کنید با شماتیک توی پروتئوس مشکلی بود جواب میدم فقط نگاه کنید توی عمل هم باید MAX232 گذاشت .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidehghan288
                              این که کاری نداره دو سه میکرو رو به صورت زیر وصل کن:

بعد به میکرویی که سنسور 1 وصله میگی که یک کد را مثلا (sensor1) ارسال کنه و بعد به میکرو اصل کاری میگی در صورت دریافت (sensor1) کد (ok1) را بفرسته و بعد در صورتی که میکروی mega8 اولی کد (ok1) را در یافت کرد دما را به میکروی اصل کاری بده!
                              بعد برای میکرویی که سنسور 2 وصله همین کار ها رو میکنی ولی باید بجای (sensor1) (ok1) این ها رو قرار بدی (sensor2) (ok2) و زمان هارو بزاری یک ثانیه سنسور 1 و یک ثانیه هم سنسور 2 این کد ها رو بدند.
                              سلام
                              ممنونم از راهنماییتون
                              دوست عزیز من هم همین مشکل رو دارم، اما واسه من هر کدوم از مگا8 ها باید 5 تا دیتای دما ارسال کنه،آ‌ به هر میکرو 5 تا سنسور وصله. تو ارسال و دریافتش هم این مشکل رو ندارم، یعنی وقتی میکروی اصلی دستور میفرسته میکروی فرعی دما رو میفرسته. مشکل من فقط سر دو تا چیزه. اولی اینکه نمیتونم زمانهاشونو دقیقا یکی کنم، گاهی به خاطر این مسئله یکی از دماها بدون اینکه توسط میکروی اصلی دریافت بشه ارسال میشه (مثلا زمانی که میکروی اصلی رفته تو INT0 یا wait هست). مشکل دومم هم اینه که میخوام میکرو های فرعی همیشه سرشون گرم جمع کردن دیتای سنسورها بشن و فقط زمانی که من یه دستور رو براشون فرستادم (مثل INT اما با سریال) از برنامه اصلی خارج بشن و مشغول ارسال بشن (چون میکروی اصلیم کارهای دیگری هم داره و یکی از زیر برنامه هاش دریافت دیتای اون سنسورهاست). ببخشید خیلی سوالم زیاد و پیچیده شد. ضمنا من با بسکام کار میکنم.
                              ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید. :redface:
                              متشکرم
                              تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X