اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدل قطعات سه بعدی با نرم افزار SolidWorks

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدل قطعات سه بعدی با نرم افزار SolidWorks

دوستان تا حالا شما در نرم افزار SolidWorks مدل سه بعدی برای قطعات الکترونیکی درست کردید و اون رو به کتابخونه Protel اضافه کردید؟
    برای کار با نرم افزار SolidWorks منبع آموزشی یا PDF سراغ دارید میشه لینکش رو اینجا قرار دهید؟
    آیا بعد طراحی مدل این نرم افزار فایل STEP میده؟
    به نظر شما برای ساخت مدل سه بعدی نرم افزار سالیدورک بهتره یا کتیا؟

پاسخ : ساخت مدل قطعات سه بعدی با نرم افزار SolidWorks

دوستان یعنی کسی تا حالا مدل سه بعدی برای قطعات نساخته؟ همه شما ها از اینترنت دانلود می کردید؟
    یعنی این نرم افزار Solidwork این قدر پیچیده هست که تا حالا کاری باهاش انجام نداده!

دیدگاه

باهاش زیاد کار کردم ولی مدل سه بعدی برای التیوم نساختم!
      بله فایل استپ میتونی سیو کنید!
      فایلهای اموزشی -ویدئو - تو نت هست میتونی ببینی!
      خیلی هم راحته -اگر تو دانشگاه نرم افزار یا درس مشابه پاس کردی بهتر میتونی درکش کنی!
      با کتیا کار نکردم

دیدگاه

سلام
        من با SOLIDWORKS و مدل سازی قطعات برای پروتل زیاد کار کردم.
        نمونه اش را هم در زیر می بینید.
        به نظر من سالیدورک خیلی خیلی خیلی راحت تر و user friendly تر از کتیا هست.
        شما نرم افزار سالید را باز کن. بهت قول میدم با یک ساعت کار کردن همه چیز را خودت یاد میگیری
        یه محیط SKETCH داره که محیط دو بعدی هست. مثلا شما توی اسکچ یک مربع می کشید. توی محیط ابزارهای سه بعدی حالا به این مربع بعد میدید میشه مکعب !!! روی یک وجه مکعب یه دایره بکش ابزار برش بزن، برات سوراخ میکنه پایین میره به همین راحتی به همین خوشمزگی !! دایره بکش، بعد بده میشه استوانه، نیم دایره بکش روی قطر دوران بده میشه کره، مثل بازی میمونه
        اینا مربوط به محیط پارت یا قطعه هست. برای مجموعه های مکانیکی مثل یک گیربکس تک تک قطعات را توی محیط پارت طراحی می کنن، بعد وارد محیط مونتاژ می کنن و با استفاده از مجموعه کاملی از قیدها آنها را مونتاژ می کنند. قید هایی مثل موازی شدن دو قطعه، مماس شدن، هم محور شدن، فاصله ثابت و ....
        در محیط نقشه کشی هم میتونی نقشه مدل سه بعدی ساخته شده را استخراج کنی.
        شما می تونی مدل سه بعدی را طراحی کنی، ازش خروجی STEP بگیری و توی پروتل استفاده کنی.

بانک اطلاعاتی مسابقات رباتیک ایران
        http://robocenter.ir/Match/DefaultMatch.aspx
        آموزش جامع ساخت ربات به زبان فارسی در 110 صفحه
        http://www.4shared.com/document/u_72uaga/Robotic_Mechatronic.html

دیدگاه

دوستان خیلی خیلی ممنون که پاسخ دادید.
          من این نرم افزار Solidwork رو دارم دانلود می کنم تا حالا نصفش دانلود شده. حالا باید کار باهاش راحت هست یا نه.
          ولی در کل ساخت مدل سه بعدی و استفاده از اون در پروتل خیلی خیلی خیلی به طراحی درست و حسابی کمک میکنه. توی Youtube این فیلم های طراحی سه بعدی با پروتل رو اگه تونستید نگاه کنید طرف برد 8 لایه با کلی قطعات SMD و BGA و با قاب دستگاه همراه با پورت هاش شبیه سازی کرده .
          واقعا حیف هست که از این نرم افزار پروتل با این همه قابلیت های خوب درست استفاده نکنیم.

اگه PDF فارسی برای کار با Solidwork در دسترس داشتید میشه برای دانلود اینجا قرار بدید ممنون میشم. توی اینترنت گشتم ولی اطلاعات فارسی چیز زیادی نبود. ولی توی سایت های خارجی PDF های خیلی خوبی یود.

دیدگاه

سلام دوستان.
            همه دوستان میگن کار باهاش راحته ولی من نتونستم حتی یک طرح رو باهاش ویرایش کنم.
            دوستان با کدوم ورژنش کار کردید که راحت بود ؟؟؟
            من ورژن 2012 64bit رو نصب کردم.هر منویی که باز میکردم سیستمم قفل میکرد بعد 2 ثانیه منوش باز میشد.سیستمم هم i3 هست.
            مشکل کجاست ؟؟؟

تشکر.
            ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

مشکل از نصب و سیستم شماست- i3 برای کار با این نرم افزار ضعیفه!
              البته نه اینکه نشه باهاش کار کرد! این نرمافزار نرمافزاره سنگینی هست!
              اگر سیستتون 64 بیت هست 64 بیت نصب کنید! یا دوباره نصب کنید یا روی سیستم دیگه امتحان کنید! البته کار باهاش اونقدر ها هم که میگن راحت نیست مثل هر نرمازار دیگه ای باید بدونید دارید چیکار میکنید و بعد از یه مدتی دستت میاد روش کار - البته اگر واحدی در دانشگاه پاس کرده باشید راحت تر دستتون میاد مفاهیم-ولی در کل نسبت به سایر نرمافزار ها راحته

دیدگاه

سلام
                لازم به یادآوری است که جهت 3 بعدی سازی نیازمند نرم افزاری هستیم که خروجی step داشته باشد.
                برای این مقصود لزومی به نصب نرم افزارهای بسیار سنگین نیست پیشنهاد می شود از نرم افزار های سبکتر استفاده نمائید.
                مثال :
                نرم افزار AutoCAD Mechanical 2009 به بالا که خروجی step را پشتیبانی می کند. :eek:
                نرم افزارهای دیگری در حد بسیار مبتدی تر هم وجود دارد که مختص کار با فرمت step می باشد.
                اما ظرافتهای مورد نظر را نخواهد داشت.
                موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X