اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک اتفاق جالب با NRF24l01

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک اتفاق جالب با NRF24l01

سلام دوستان من یک فرستنده گیرنده با nrf دارم وقتی فرستنده گیرندم مگا 32 دیتا کامل ارسال میشه وقتی فرستنده گیرندم مگا 8 دیتا ارسال میشه اما وقتی فرستندم مگا 8 گیرندم مگا 32 نمیشه.دلیلش چیه؟
    ضمنا من از کتابخانه اقای مرتضوی برای راه اندازی ماژول استفاده کردم

پاسخ : یک اتفاق جالب با NRF24l01

نوشته اصلی توسط minefield
    سلام دوستان من یک فرستنده گیرنده با nrf دارم وقتی فرستنده گیرندم مگا 32 دیتا کامل ارسال میشه وقتی فرستنده گیرندم مگا 8 دیتا ارسال میشه اما وقتی فرستندم مگا 8 گیرندم مگا 32 نمیشه.دلیلش چیه؟
    ضمنا من از کتابخانه اقای مرتضوی برای راه اندازی ماژول استفاده کردم
    سلام
    فرکانش کریستال ها یکسانه؟
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

دیدگاه

اره مهندس این مشکل ماله سه چهارماه پیش بود.مشکلم حل نشد .پی سی بیمو عوض کردم

دیدگاه

سلام داداش

من 6 یا 7 ماه پیش بود که داشتم با ماژول HC05 کار میکردم!اول مگا 8 استفاده کردم دیدم جواب نمیده!بعد مگا 16 رو تست کردم که دیدم کار کرد!!!
        در کمال تعجب دیدم که 8مگاهرتز در مگا8 خیلی با 8مگاهرتز در مگا16 و مگا32 فرق میکنه!!!
        برای مطمئن شدن یه برنامه با تایمر نوشتم که یه سیگنال با فرکانس ثابت و مشخص تولید بشه و در هر سه میکروی مگا 8 و 16 و 32 ریختم!
        فک می کنی چه نتیجه ای گرفتم؟؟؟؟؟

طبق برنامه فرکانس باید 600 کیلو هرتز می بود!
        مگا8 : 425کیلو هرتز می داد
        مگا16 : 540کیلو هرتز می داد
        مگا32 : 580 کیلو هرتز می داد

نتیجه کلی آزمایش من این بود: اگه میکروکنترلرAVR در جهان با 1000 نوع کیفیت تولید بشه تو کشور ما 250000000000000000 امین کیفیتش پیدا میشه!
        برای همین هم وقتی یه طرف ارتباط مگا8 هست و طرف دیگه مگا32 اطلاعات ناقص رد و بدل میشه!!!تازه nrf که fifo داره!!!میشه حتی با ATtiny هم راش انداخت!!ولی برای ارتباط مستقیم چی؟؟؟

به امید روزی که بهترین کیفیت های میکرو ها وارد کشورمون بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(انشاا...)(آمین )
        موفق باشید و شاداب! :job: :job: :job: :job: :job:

دیدگاه

سلام

با کریستال خارجی هم همین نتیجه رو میده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X