اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری جریان ac

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری جریان ac

سلام مهندس
    وقت بخیر
    چند روزیه که دنبال ساخت یک وسیله ایم که اگر جریان از 2 امپر زیاد شد رله وصل بشه و اگر جریان کم شد رله قطع بشه
    دوتا چیز به ذهنم رسیده یکی استفاده از ترانس جریان و دومی استفاده از مقاومت ntc
    تا حالا از ترانس جریان استفاده نکردم و نحوه راه اندازیشو بلد نیستم
    دوم اینکه برای استفاده از مقاومت ntc زمانی که جریان صفره ntc سرد میشه و مقدارش برابر مثلا 100 میشه و وقتی که جریان زیاد میشه ntc گرم میشه و مقدارش برابر با صفر میشه
    من چطوری میتونم افت ولتاژ روی مقاومت و اندازه گیری کنم تا بدونم جریان داره رد میشه
    خواستن توانستن است !

پاسخ : اندازه گیری جریان ac

سلام کسی نبود ؟
    خواستن توانستن است !

دیدگاه

آز سنسور جریان استفاده کن

دیدگاه

دوست عزیز یه راه کار الکترونیکی هم من خدمتتون بگم
        جریان رو از یه مقاومت کم مثلا 0.05 اهم عبور بده و افت ولتاژ مقاومت رو با یه ولتاژ ریفرنس مقایسه کن
        مقایسه گر هم میتونه گیت NAND اشمیت تریگ باشه
        IC 74HC132
        هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
        بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

سلام مجدد
          شما می تونید یکی از پایه های گیت رو یک کنید و ولتاژ مقایسه ای رو با یه تقسیم مقاومت به پایه دیگه بدین
          وقتی ولتاژ به حد دلخواه برسه خروجی صفر میشه
          بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

بهترین راه استفاده از سنسور جریان با خروجی سیگنال آنالوگ هستش که بهترین حالت و دقت در کنترل جریان رو در اختیار میزاره :agree:

به اینجا یه نگاهی بکن: http://www.tadbir-co.com/productgroups/%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86/101/view/
            ترانسميتر ترانسديوسر کنترلر فشار دما رطوبت جريان ولتاژ توان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azarnahad
              بهترین راه استفاده از سنسور جریان با خروجی سیگنال آنالوگ هستش که بهترین حالت و دقت در کنترل جریان رو در اختیار میزاره :agree:

به اینجا یه نگاهی بکن: http://www.tadbir-co.com/productgroups/%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86/101/view/
              آقا این بهترین راهه ! ولی مدار بقیش مهمه !!!
              مثلا خروجی CT که شما گذاشتی یه ولتاژی میده که باید بره به ورودی مداری مثل فلایبک یا تغذیه بوبین رله تا ولتاژی رو بسازه که بتونه یه رله رو وصل کنه ! oo:
              عقاب هميشه تنهاست اما لاشخورا هميشه باهمند .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حیدری
                سلام مجدد
                شما می تونید یکی از پایه های گیت رو یک کنید و ولتاژ مقایسه ای رو با یه تقسیم مقاومت به پایه دیگه بدین
                وقتی ولتاژ به حد دلخواه برسه خروجی صفر میشه
                مهندس حیدری با این تفکری که گفتم موافقین ؟ یا راه خودتون ؟
                عقاب هميشه تنهاست اما لاشخورا هميشه باهمند .

دیدگاه

با سلام
                  جناب جعفری من خودم برق قدرتیم
                  خوراکمون ترانس جریانه اونم جریان بالای 10000 آمپر :nerd: :biggrin:
                  این راهکار رو خودم استفاده کردم در اصل یه رله می خواد و یه آی سی به نظر یکی از بی نهایت روش های ممکنه
                  ارادتمندم :nerd: :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X