اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عدم شناسایی درایور ft232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عدم شناسایی درایور ft232

درایور FT232 RL رو از سایت اصلی دانلود و نصب کردم( بعد از پایان نصب اعلام میکنه که بطور صحیح درایور ft232 نصب شده) اما توی device manger هیچ نشونه ای از شناخته شدن یا ایجاد پورت مجازی دیده نمیشه. ویندوز من xp هست . توی سایتش جلوی نرم افزار درایورش برای ویندوز xp نوشته "" no longer support"" . بعدشم یه توضیحاتی داده که مایکروسافت دیگه از این ویندوز پشتیبانی نمیکنه . میخواستم بدونم کسی از دوستان میتونه در این مورد کمکی کنه؟ اگر ساپورت نمیشه چرا درایورش برای دانلود گذاشته شده؟
    اینم لینکش :
    http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

پاسخ : عدم شناسایی درایور ft232

نوشته اصلی توسط سایمون
    درایور FT232 RL رو از سایت اصلی دانلود و نصب کردم( بعد از پایان نصب اعلام میکنه که بطور صحیح درایور ft232 نصب شده) اما توی device manger هیچ نشونه ای از شناخته شدن یا ایجاد پورت مجازی دیده نمیشه. ویندوز من xp هست . توی سایتش جلوی نرم افزار درایورش برای ویندوز xp نوشته "" no longer support"" . بعدشم یه توضیحاتی داده که مایکروسافت دیگه از این ویندوز پشتیبانی نمیکنه . میخواستم بدونم کسی از دوستان میتونه در این مورد کمکی کنه؟ اگر ساپورت نمیشه چرا درایورش برای دانلود گذاشته شده؟
    اینم لینکش :
    اون no longer support فک کنم مال ورژن قبلیشه ، یعنی اون جا ورژن قبلی درایور رو گذاشته ، ورژن آخر بالا گذاشته شده
    زندگي آن چه که زيسته ايم نيست ، بلکه آن چيزي است که از گذشته به خاطر داريم ...گابريل گارسيا مارکز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سایمون
      اینم لینکش :
      سلام
      1- اول نگاه کنید که روی آی سی عدد 1403 هست یا نه اگه بود اون آی سی به احتمال زیاد مورد داره
      2- ولتاژ پایه vccio رو اگه از 5 ولت گرفتین یه بار هم از پایه OUT3.3 بگیرید
      3- رو تغذیه آی سی هم حتما از خازن 100 نانو و 100 میکرو استفاده کنید

دیدگاه

از سایت اصلیش دانلود کردی ولی فکر میکنم چیپ اصلی نخریدی قیمت Ft232RL اصلی نزدیک 14 تومنه
        معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

خیلی خیلی از توجهی که کردید ممنونم دوستان .
          اشکال برطرف شده . راستش مشکل اینقدر پیش پا افتاده بود که خجالت میکشم بگم چی بود :redface:
          اشکال کار در طراحی pcb بود سوکت مادگی usb برعکس نصب شده بود .با جابجا کردنش به سمت طرف مقابل برد درست شد .
          این pcb به من ثابت کرد کار کردن با التیوم شوخی نیست ! . در حقیقت زدن یک تیک توی التیوم اجازه اخطار دادن در مورد نصب اشتباه قطعه رو گرفت نتیجش هم این شد. به هر حال ازتون ممنون که وقت گذاشتید .

الان یک سوال دیگه دارم :
          ولتاژ روی پایه های txd و rxd در حالت آزاد ( بدون اتصال به مدار خروجی) چند ولت باید باشه ؟ مال من هر دو حدود 4.8 ولت هست . اینو به این دلیل میپرسم که بدلایلی آی سی I/O برد کامپیوترم مشکل پیدا کرده بود در نتیجه پورت COM اصلی خود PC درست کار نمیکرد که مجبور به استفاده از این مدار برای ایجاد پورت COM مجازی شدم . میخوام مطمئن بشم که این پورت مجازی ایجاد شده داره صحیح کار میکنه

دیدگاه

ولتاژ روی پایه ی tx باید با ولتاژ vccio تقریبا یکی باشه

برای مطمئن شدن از اینکه آی سی درست کار میکنه میتونید پایه های rx و tx رو به هم وصل کنید
            حالا نرم افزار هایپرترمینال ویندوز یا هر نرم افزار دیگه که در اختیار دارید رو اجرا کنید و رو صفحه کلید هر کلید رو که فشار بدین باید رو هایپرترمینال ببینید

دیدگاه

کاری که گفتیدو کردم متاسفانه چیزی توی هایپرترمینال دیده نشد که هیچ دستگاه هنک کرد . یادمه اون موقع هم که از com خود کامپیوتر استفاده میکردم همینطوری شد . میشه خواهش کنم اگر امکان پذیر هست اون تستی که توی پست قبلی گفتمو انجام بدید مطمئن بشم مشکل از I/O ، MAIN BOARD نیست؟
              راستی اگر IC مشکل داره نباید بوسیله کامپیوتر شناسایی بشه که میشه ولی چرا توی هایپر ترمینال چیزی نشون نمیده

دیدگاه

پایه TX 4.95 ولت
                پایه RX 4.12 ولت

این درایو رو هم تست کنید
                http://s5.picofile.com/file/8147063468/CDM20824_Setup.exe.html

دیدگاه

مرسی دوست من . هم با این درایور و هم با اونی که از سایتش گرفتم کامپیوتر تونست شناسایی کنه ولی ارتباط ...؟
                  توی محیط هایپر ترمینال چیزی نشون داده نمیشه ( با اتصال txd و rxd ) ولی شکر خدا هنگ نکرد

شما توی هایپر ترمینال جواب گرفتید؟

دیدگاه

آره رو هایپرترمینال و هر نرم افزار دیگه هم باید همین جور باشه

به این شماتیک هم نگاه کنید مال مدار خودمه و تست شده

دیدگاه

کامپیوتر رو یک بار ری استارت کردم انگار درست شده :job:

نمیدونم چطوری ولی فعلا" که داره درست کار میکنه
                      واقعا" ازت ممنونم آقا مهدی بخاطر همکاریت :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X