اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری کارکرد کنتور آب کشاورزی رو بخونم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری کارکرد کنتور آب کشاورزی رو بخونم

سلام
    برای چند حلقه چاه باید کنکتور آب تعبیه کنم و میزان مصرف آب چاه رو بصورت بیسیم به مرکز آب و فاضلاب روستایی بفرستم
    دلیل اینکه میخوام بیسم باشه اینه که مامور قرائت داخل روستاها یه مبلغی رو هر دفعه میگیره تا بره سر هر چاه تا کارکرد اونو ثبت کنه
    این بنده خدایی که میخواییم براش کار انجام بدیم 25 حلقه چاه داره و هر 15روز باید کاکرد این چاه ها گزارش بشه
    مامور هم برای هر چاه 10هزار تومن میگیره تا قرائتش کنه با این حساب باید هر ماه 500هزار تومن هزینه قرائت بدیم

مشکلی با نحوه ارسال رو دریافت ندارم با sim900 انجامش میدم
    مشکل من با نحوه خوندن میزان مصرف هست چون تنها کنتوری که جهاد کشاورزی تائید میکنه مثل شکل زیر هست
    البته اینی که عکسش و گذاشتم ساز 3/4 اینچ هست اونی که سر چاه وصل شده 2.5 اینچ هست

این کنتور بالایی مثل کنتورهای آب خانگی قدیمی هیچ تماس فیزیکی با بیرون نداره
    داخل عکس زیر اون قسمت تماس فیزیکی با بیرون رو روی کنتور خانگی مشخص کردم

متاسفانه کنتوری که جهاد کشاورزی تائید میکنه اون قسمت تماس فیزیکی با بیرون رو نداره و کنتور کلا پلمپ هست

من دنبال راهی هستم که بتونم کارکرد کنتور آب رو بخونم

خواستم سر راه کنتور سنسور دبی بزارم که اونم اگه جهاد کشاورزی بفهمه جریمه میکنه ، چون داخل قوانین استفاده از آب چاه نوشته استفاده از از وسیله ای سر راه لوله آب غیرقانونی بوده و جریمه در پی دارد

آب این چاه ها به یه سری منبع آب وصل میشن که وظیفه تامین آب باغات لیمو رو برعهده دارن چاه ها هم توی بخش دهرم شهرستان فیروزآباد قرار داره

پاسخ : چطوری کارکرد کنتور آب کشاورزی رو بخونم

با این محدودیت ها و چیزایی که گفتید میتونی فقط یه ماژول دوربین بذاری روی هر کنتور oo: و ازشون عکس بگیری و عکس رو بفرستی!(حالا یا ام ام اس یا روش دیگه) بعد از روی عکس مقادیر رو در بیاری :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
      با این محدودیت ها و چیزایی که گفتید میتونی فقط یه ماژول دوربین بذاری روی هر کنتور oo: و ازشون عکس بگیری و عکس رو بفرستی!(حالا یا ام ام اس یا روش دیگه) بعد از روی عکس مقادیر رو در بیاری :biggrin:
      ای خدا بگم این جهاد کشاورزی چیکارش نکنه
      فک کنم باید برم سراغ پردازش تصویر
      [glow=red,2,300]یا فک کنم اصلا کلا کار رو قبول نکنم بهتر باشه [/glow]

دیدگاه

پردازش تصویر نمیخواد - تو قسمت گیرنده یه نفر مقادیر عکسا رو میخونه و وارد لیست میکنه! نیمه اتوماتیک میشه!
        پردازش تصویر هم باشه کد زیادی نمیخواد چون تصاویر ثابته- قیمتش هم فکر میکنم از اون دبی سنج و اینا کمتر در بیاد فقط باید ببینی انتن میده موبایل اونجا یا نه! هزینه ی ام ام اس هم هست البتهمیتونی وایر لس هم بفرستی چون بیابونه برد رادیو هم بیشتره
        به نظر من که راه دیگه ای نمیاد-

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
          پردازش تصویر نمیخواد - تو قسمت گیرنده یه نفر مقادیر عکسا رو میخونه و وارد لیست میکنه! نیمه اتوماتیک میشه!
          پردازش تصویر هم باشه کد زیادی نمیخواد چون تصاویر ثابته- قیمتش هم فکر میکنم از اون دبی سنج و اینا کمتر در بیاد فقط باید ببینی انتن میده موبایل اونجا یا نه! هزینه ی ام ام اس هم هست البتهمیتونی وایر لس هم بفرستی چون بیابونه برد رادیو هم بیشتره
          به نظر من که راه دیگه ای نمیاد-
          این وسط یه مشکلی هست وگرنه نمیگفتم پردازش تصویر .
          آب و فاضلاب روستایی یه شماره اس ام اس 13 رقمی داده که اطلاعاتی که باید بهش اس بشه به این صورته : کد اشتراک خط فاصله کارکرد
          یعنی فقط ما باید بهش شماره رو ارسال کنیم و نمیشه تصویر رو براشون بفرستی تا اونا خودشون شماره رو یادداشت کنن یعنی اصلا سیستمشون فقط اس ام اس میگیره

در مورد فرستنده رادیویی هم بگم که ما مجبور به استفاده از شبکه موبایلی هستیم چون محل قرار گیری چاه ها وسط سنگ و سخره و کوه هست
          من سر همه چاه ها رفتم و وضعیت آتن دهی موبایل رو چک کردم که فقط 6 تا چاه مشکل آنت دهی داشتن که اونم قرار شده که براش یه پایه آنتن بذاریم

تا سه سال پیش جهاد کشاورزی کنتورهایی که خودشون بصورت بیسیم هستن رو در اختیار کشاورزها قرار میداد ولی الان میگه چون تحریم هستیم باید از کنتور معمولی استفاده بشه که یا باید 10تومن بدی به اپراتور تا بیاد یا باید مثل این بنده خدایی که اومده پیشم سیستم بیسیم بزاریم

دیدگاه

سلام مهندس،منم خیلی دنبال کنتور دیجیتالم،اطلاعاتی پیدا کردم ولی هنوز نخریدم،اداره آب و فاضلاب مشهد کنتور داشت که خروجی پالس داره به ازای هر لیتر
            یه سایت هم پیدا کردم که کنتور دیجیتال داره که خروجی پالس داره،بعضیاشم خودش تبدیل کرده
            http://parscenter.com/Products/Water-Meter_6140400/2
            واسه ارسال هم شرکت پسر عمم سیستمای حرفه ای داره
            http://istaertebat.ir/
            اطلاعات بدست آوردی مارو هم بی نصیب نذار
            موفق باشی
            انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
            فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شریف شریف زاده
              سلام مهندس،منم خیلی دنبال کنتور دیجیتالم،اطلاعاتی پیدا کردم ولی هنوز نخریدم،اداره آب و فاضلاب مشهد کنتور داشت که خروجی پالس داره به ازای هر لیتر
              یه سایت هم پیدا کردم که کنتور دیجیتال داره که خروجی پالس داره،بعضیاشم خودش تبدیل کرده
              http://parscenter.com/Products/Water-Meter_6140400/2
              واسه ارسال هم شرکت پسر عمم سیستمای حرفه ای داره
              http://istaertebat.ir/
              اطلاعات بدست آوردی مارو هم بی نصیب نذار
              موفق باشی
              این جهاد کشاورزی یه سری کنتور آلمانی مارک Wasser Gerate وارد کرده و به مشترکین کشاورزی میفروشه و از اون طرف وزارت نیرو هم فقط این نوع کنتوری رو که جهاد کشاورزی میفروشه تائید میکنه و اگه ببینه هر نوع وسیله ای اعم از فلومتر یا شیر آب یا انشعاب سر راه لوله منتهی به منبع هست مشترک رو جریمه میکنه
              وگرنه من قبل از اطلاع از این قانون به طرفی که اومده پیشم فلو متر رو پیشنهاد کردم کخ اونم ردش کرد

فردا میخوام برم اوراق فروشی رو یه کنتور دست دو بخرم و بیوفتم به جونش و داخل رو باز کنم و ببینم توش چه خبره

دیدگاه

چیزی که گفتم این بود که کل چاهها عکسا رو میفرستن به کامپیوتر طرف - و یکی اونجا عددها رو میخونه و وارد لیست میکنه یا تک تک اس ام اس میکنه! همین میشه نیمه اتوماتیک! پردازش تصویر هم باشه کدش زیاد نمیشه چون این پردازش تو کامپیوتر میتونه انجام بشه هزینه ای هم نداره! فقط دوربین عکس میگیره و میفرسته به پی سی طرف! که اینطوری میشه مکانیزه!
                البته این حالت خنده دار در حالتیه که شما نتونی هیچ چیزی رو مسیر نصب کنی یا دستکاری کنید!
                -
                راستی اگر کنتور رو پیدا کردید و باز کردید از داخلش عکس بگیرید بذارید ما هم ببینیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
                  این جهاد کشاورزی یه سری کنتور آلمانی مارک Wasser Gerate وارد کرده و به مشترکین کشاورزی میفروشه و از اون طرف وزارت نیرو هم فقط این نوع کنتوری رو که جهاد کشاورزی میفروشه تائید میکنه و اگه ببینه هر نوع وسیله ای اعم از فلومتر یا شیر آب یا انشعاب سر راه لوله منتهی به منبع هست مشترک رو جریمه میکنه
                  وگرنه من قبل از اطلاع از این قانون به طرفی که اومده پیشم فلو متر رو پیشنهاد کردم کخ اونم ردش کرد

فردا میخوام برم اوراق فروشی رو یه کنتور دست دو بخرم و بیوفتم به جونش و داخل رو باز کنم و ببینم توش چه خبره
                  این سایتی که گذاشتم کنتور داره فلومترم داره
                  انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
                  فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شریف شریف زاده
                    این سایتی که گذاشتم کنتور داره فلومترم داره
                    مشکل سر این که "کنتور بیسیم یا فلومتر بیسیم هست" ، نیست
                    مشکل سر تائید یا عدم تائید جهاد کشاورزی و وازت نیرو هست وگرنه خودم قبلا فلومتر بیسیم برای کارخونه شیر پادا ساختم

جهاد و وزارت نیرو و آب و فاصلاب یه سیستم مافیایی پنهان ساختن
                    جهاد فقط یه نوع کنتور میفروشه و وزارت نیرو فقط اون کنتوری رو که جهاد میفروشه رو تائید میکنه

دیدگاه

اگه میخواین کاملاً اتومات بشه، میشه یا برای هر چاه یک مینی کامپیوتر (مثل کوبی بورد یا فرندلی آرم) بذارین، یا اینکه عکس رو همه برای یه مینی کامپیوتر که نقش سرور رو داره بفرستن، اون خودش پردازش تصویرش رو انجام بده (که کار سختی ام نیست، کمی در مورد OpenCV سرچ کنید، کدهای زیادی برای تشخیص اعداد به صورت متن باز وجود داره) و در نهایت خودش پیامک کنه.

به نظرم این راه حل بدک نیست

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
                        اگه میخواین کاملاً اتومات بشه، میشه یا برای هر چاه یک مینی کامپیوتر (مثل کوبی بورد یا فرندلی آرم) بذارین، یا اینکه عکس رو همه برای یه مینی کامپیوتر که نقش سرور رو داره بفرستن، اون خودش پردازش تصویرش رو انجام بده (که کار سختی ام نیست، کمی در مورد OpenCV سرچ کنید، کدهای زیادی برای تشخیص اعداد به صورت متن باز وجود داره) و در نهایت خودش پیامک کنه.

به نظرم این راه حل بدک نیست
                        اگه پولش رو شما بدین راه خوبیه :mrgreen:
                        من میخوام هزینه هر کنتور بیشتر از 50 تومن نشه بعد شما میگین کوبی برد بذارم :angry:

امروز صبح رفتم کنتور بخرم که اونم همه جا بسته بود ، حالا شنبه باید برم دنبال کنتور

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
                          ، کمی در مورد OpenCV سرچ کنید، کدهای زیادی برای تشخیص اعداد به صورت متن باز وجود داره) و در نهایت خودش پیامک کنه.
                          پیشنهاد من برای اینکار استفاده از لب ویو هست چون تو مثالای خودش تشخیص اعداد رو داره (ببخشید پابرهنه پریدم وسط بحثتون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
                            اگه پولش رو شما بدین راه خوبیه :mrgreen:
                            من میخوام هزینه هر کنتور بیشتر از 50 تومن نشه بعد شما میگین کوبی برد بذارم :angry:

امروز صبح رفتم کنتور بخرم که اونم همه جا بسته بود ، حالا شنبه باید برم دنبال کنتور
                            خب مهندس جان 50تومن که در بهترین حالت میشه فقط میکرو و سیم900 هر روش سنس کردن دیگه ام بخواین انتخاب کنین گرونتر میشه!
                            در ضمن، من گفتم همه عکسا واسه یه کوبی بورد ارسال بشه هم خوبه

نوشته اصلی توسط mojalan
                            پیشنهاد من برای اینکار استفاده از لب ویو هست چون تو مثالای خودش تشخیص اعداد رو داره (ببخشید پابرهنه پریدم وسط بحثتون)
                            خب من چون قیمت بوردهای لینوکسی ارزونتره و البته که خود لینوکس هم پایدارتره نسبت به WinCE توی کارهای صنعتی + SSH و کنترل ها و پدیت های از راه دور اینو گفتم
                            اگه برنامه های خروجی لب ویو روی لینوکس هم اجرا بشه که خوبه

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

سلام،
                              چند تا راه دارید:
                              1. همونطور که دوستان پیشنهاد دادن از روشهای پردازش تصویر استفاده کنید که نیاز به بردهای لینوکسی نداره با یه دوربین ارزان و یک میکروکنترلر با هسته Cortex-M4 می تونید این کار رو انجام بدید اما تحت هیچ شرایطی قیمت تمام شده 50 هزار تومان نخواهد شد و باید روی بیش از این مبالغ فکر کنید.
                              2. استفاده از فلومترهای آلتراسونیک که البته گرون قیمت هستند.
                              3. اگر چاه پمپ داره به جای استفاده از فلومتر، ساعت کارکرد پمپ رو اندازه بگیرید و با یه تناسب حجم تقریبی آب رو می تونید محاسبه کنید.
                              موفق باشید.
                              There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X