اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

]از چه نرم افزاری استفاده کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

]از چه نرم افزاری استفاده کنم؟

سلام ..من ترم 3 مهندسی برق الکترونیکم و میخواستم شروع به یاد گیری نرم افزار کنم خیلی پرس و جو کردم و الان بین دو نرم افزار لبویو و پروتئوس موندم به نظر شما کدوم بهتره و در اینده کار امد تر و یا اگه پیشنهاد دیگه ای دارین چیه؟؟
    پیشاپیش از کمکتون ممنونم

پاسخ : ]از چه نرم افزاری استفاده کنم؟

مهندس سلام
    به نظر من جفتش مهمه و عملا کارکردشون با هم متفاوت هست
    پروتئوس برای شبیه سازی مدارات دیجیتال و میکرو کنترلر ها و تحلیل مدارات انالوگ(تو این قسمت زیاد قوی نیست ولی بدم نیست).ساخت مدار چاپی(PCB)
    Labview یک زبان برنامه نویسی گرافیکی میباشد , و بیشتر توی صنعت و ابزار دقیق کاربرد داره
    به نظر من اولویتت بزار توی پروتئوس چون راحت تره و الان بیشتر بدردت می خوره و گرنه هر جفتش باید بلد باشید

دیدگاه

پروتعوس باهاش مدار بستم در نرم افزار جواب داد در عمل جواب نداد برای کار های دیجیتالی خوبه ولی انالوگ ضعیفه

لب ویو اگر کدش زیاد بشه مشکل کرک پیدا می کنه باید کم بنویسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sehiyuk
        سلام ..من ترم 3 مهندسی برق الکترونیکم و میخواستم شروع به یاد گیری نرم افزار کنم خیلی پرس و جو کردم و الان بین دو نرم افزار لبویو و پروتئوس موندم به نظر شما کدوم بهتره و در اینده کار امد تر و یا اگه پیشنهاد دیگه ای دارین چیه؟؟
        پیشاپیش از کمکتون ممنونم
        سلام صددرصد اول Matlab بعدش برای شما که الکترونیک هستید Hspice
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

این دو تا که گفتی هر دو خوبن.
          ببین مثلا شما میخوای (حتما باید بخوای :biggrin میکروکنترلر کار کنی، مثلا AVR باید بتونی قبل از پیاده سازی سخت افزاری چکش کنی. میای و از پروتئوس استفاده می کنی. پروتئوس همچین سخت هم نیست. شما باید رشته ات برق باشه و انگلیسیت هم خوب تا از پروتئوس بتونی خوب استفاده کنی. همین.
          لب ویو مثل پروتئوس نیست که همه جا ازش استفاده بشه. چون وابسته به سیستم عامل هستش. بعدشم قرار نیست همه قابلیت های اونو یاد بگیری. شما بدون چطور میشه با لب ویو برنامه ساخت، ارتباط سریال رو یاد بگیر. بقیه اش هم میشه زبان بلد بدون و سوال پرسیدن تو این سایت و فروم خود شرکت لب ویو.
          به نظر من هر دو رو کار کن و کمکم برو جلو. اما اگر وقت کم داری برو سراغ پروتئوس.
          ---------
          .
          .
          ...........

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            شما اگه میخواید از صفر شروع کنید از نرم افزارهای اورکد ، مولتی سیم ، و پروتئوس رو شروع کنید ، سپس وقتی خوب اینارو یاد گرفتید به دنبال نرم افزارهایی مانند labview ,Matlab, ADS , Hspice
            موفق باشید ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X