اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف میکروفن و وردی گرفتن از اسپیکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف میکروفن و وردی گرفتن از اسپیکر

میخواستم بدون تو این مدار میتونم میکروفن حذف کنم و از چیزی مثل خروجی اسپیکر کامپیوتر استفاده کنم؟ یا باید تغییری تو مدار ایجاد کنم؟

پاسخ : حذف میکروفن و وردی گرفتن از اسپیکر

منظورتون رو دقیقتر بگید؟

دیدگاه

این مدار توسط یه میکروفن خازنی صدای محیط اطراف میگیره و رو موج FM ارسال میکنه، حالا میخوام بدونم میتونم میکروفن بردارم و خروجی بلندگوی کامپیوتر وصل کنم جای میکروفن که صدای پخش شده از کامپیوتر رو موج FM ارسال کنه نه صدای محیط اطراف رو. میشه؟

اگه احتیاجه عکس مدار سرهم شده هم دارم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : حذف میکروفن و وردی گرفتن از اسپیکر

نوشته اصلی توسط erfan_71kh
        این مدار توسط یه میکروفن خازنی صدای محیط اطراف میگیره و رو موج FM ارسال میکنه، حالا میخوام بدونم میتونم میکروفن بردارم و خروجی بلندگوی کامپیوتر وصل کنم جای میکروفن که صدای پخش شده از کامپیوتر رو موج FM ارسال کنه نه صدای محیط اطراف رو. میشه؟

اگه احتیاجه عکس مدار سرهم شده هم دارم
        فک کنم تا قبل از C7 هفت (اون ترانزیستور اولیه و متعلقاتش )پری آمپلی فایره که اگه میکروفون حذف شه احتمالا شما باید خروجی اسپیکر رو با غرض اینکه دامنه ی مناسبی داشته باشه میتونید به سر اولیه خازن c7 وصل کنید
        مطمئن نیستم ولی در این گونه مدارات معمولا همینطوره
        زندگي آن چه که زيسته ايم نيست ، بلکه آن چيزي است که از گذشته به خاطر داريم ...گابريل گارسيا مارکز

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : حذف میکروفن و وردی گرفتن از اسپیکر

نوشته اصلی توسط محمود حسینی پور
          فک کنم تا قبل از C7 هفت (اون ترانزیستور اولیه و متعلقاتش )پری آمپلی فایره که اگه میکروفون حذف شه احتمالا شما باید خروجی اسپیکر رو با غرض اینکه دامنه ی مناسبی داشته باشه میتونید به سر اولیه خازن c7 وصل کنید
          مطمئن نیستم ولی در این گونه مدارات معمولا همینطوره
          با اون قسمتش مشکلی ندارم، ولتاژ خروجی از اسپیکر کامپیوتر مشکلی برای مدار ایجاد نیمکنه؟

دیدگاه

ببین شما R1 رو باید حذف کنی چون این برا تغذیه میکروفون خازنیه. اگه به اسپیکر هم میزنی باید دامنه ورودی رو خیلی کم کنی(صدای خروجی رو کم کن).بدنه فیش ورودی رو باید به منفی مدار بزنی.
            بازم اساتید نظر بدن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MZN84
              ببین شما R1 رو باید حذف کنی چون این برا تغذیه میکروفون خازنیه. اگه به اسپیکر هم میزنی باید دامنه ورودی رو خیلی کم کنی(صدای خروجی رو کم کن).بدنه فیش ورودی رو باید به منفی مدار بزنی.
              بازم اساتید نظر بدن.
              منظور من بد متوجه شدید، بلدم سیم اسپیکر به مدار وصل کنم که )) میخوام اگه جریان خروجی اسپیکر زیاد بود به بُرد آسیب نرسه، واقعاً هیچکس نیست کمک کنه؟ اساتید افتخار نمیدن؟

دیدگاه

شما باید از یه مقاومت تو ورودی استفاده کنید سری بشه با مغزی خروجی اسپیکر که ولتاژ رو بیاره پایین و به کیفیت صدا اسیب نزنه اون مقاومت رو هم باید با ازمون خطا بدست بیارید
                یه نکته بگم باید بالای 10 کیلو باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                  شما باید از یه مقاومت تو ورودی استفاده کنید سری بشه با مغزی خروجی اسپیکر که ولتاژ رو بیاره پایین و به کیفیت صدا اسیب نزنه اون مقاومت رو هم باید با ازمون خطا بدست بیارید
                  یه نکته بگم باید بالای 10 کیلو باشه
                  بعد موقع کم یا زیاد کردن صدا مشکلی پیش نمیاد؟ تاثیر زیادی داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan_71kh
                    بعد موقع کم یا زیاد کردن صدا مشکلی پیش نمیاد؟ تاثیر زیادی داره؟
                    نه چون میکروفن خیلی ضعیفه ولی خروجی اسپیکر شما نه
                    شما اگر این مقاومت رو نزارید اصلا صدایی که به شما میده واضح نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X