اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رابطه یونیزاسیون نوری با لامپ فلوروسنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رابطه یونیزاسیون نوری با لامپ فلوروسنت

سلام ،دوستان من مقاله یا توضییحی مختصر در مورد رابطه یونیزاسیون نوری با لامپ های فلوروسنت و جیوه ای میخواستم تو بعضی کتابا که داشتم نتونستم پیدا کنم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این مورده داره بهم کمک کند.

پاسخ : رابطه یونیزاسیون نوری با لامپ فلوروسنت

درون این لامپها بخار جیوه قرار داده شده و توسط الکترودهایی که دو سر لامپ هستند برانگیخته میشن.
    بعد این اتم های برانگیخته با ماده فلئورونست برخورد میکنند و و ماده فلوئورسنت انرژی دریافتی از این اتم های برانگیخته رو که در رنج ماوراء بنفش قرار داره رو به نور مرئی تبدیل می کند
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

پاسخ : رابطه یونیزاسیون نوری با لامپ فلوروسنت

نوشته اصلی توسط hamidjavanmardi
      سلام ،دوستان من مقاله یا توضییحی مختصر در مورد رابطه یونیزاسیون نوری با لامپ های فلوروسنت و جیوه ای میخواستم تو بعضی کتابا که داشتم نتونستم پیدا کنم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این مورده داره بهم کمک کند.
      سلام
      نورهای تولید شده توسط لامپها دو نوعند:نور سافت و نور هارد .
      نور لامپهایی که از عناصر با اتمهای سنگین تولید میشن هارد هستند(یونیزاسیون بیشتری تولید میکنن)مثل لامپ التهابی یا جیوه ای که هردو از تنگستن هستند.
      و نور لامپهای عناصر سبک سافت هستند مثل مهتابی(شامل هوا)و لامپ بخار سدیم(سدیم)و ال ای دی(سیلیکون).
      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X