اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار سخنگو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار سخنگو

با سلام من دنبال مداری هستم که سخنگو باشد که بتوان با آن یک دماسنج سخنگو طراحی کنم لطفا من را راهنمایی کنید

پاسخ : مدار سخنگو

سلام دوست عزیز . ببین مدار شما از دو قسمت کلی تشکیل شده
    اولیش قسمت sense مدارته که باید دمای هوا رو سنس کنه ، که این کار رو با یک سنسور دما مثل lm35 یا smt160 می تونی انجام بدی .
    دومیش هم قسمت گفتار مدارته یعنی همون بخشی که می تونه دمای اندازه گیری شده رو به صورت یک database لحظه ای بیان کنه .
    خب برای قسمت اول که از اون و تا سنسور می تونی استفاده کنی و با یه میکرو داده هات رو به دست بیاری و برای قسمت سخنگوش هم می تونی از آیسی های ضبط صدا استفاده کنی . سری ISD برای کار شما خیلی مناسبه مخصوصا 25120 و 4004 .
    در واقع کاری که باید انجام بدید اینه که یه دیتا بیس برای ISDآ‌ تعریف کنید و اعداد مختلف رو براش مشخص کنید . حالا با اندازه گیری دما ، هر عددی که به دست اومد ،آ‌از دیتا بیس تعریف شده (به صورت تیکه تیکه) فرا بخونید و با یک بلندگو که به خروجی آیسی وصل میشه ، اون مقدار رو پخش کنید موفق باشید .

[hr]مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم هوا خواهان کویش را چو جان خویشتن دارم
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با سلام مداری برای ضبط صدا سراغ داری و یا سایتی هست که این مدارات سخنگو را داشته باشد

دیدگاه

سلام دوست عزیز . ببین اگه بخواید با خانواده ی ISD صدا ضبط کنید کارتون خیلی راحته . اساس کارشون بر این اساسه که با قرار دادن اونها در مد rec می تونید پیغام یا پیغام های مورد نظرتون رو داخل حافظه ی اون قرار بدید و در اصطلاح ضبط کنید . بعد از ضبط کردن این اطلاعات به به صورت رشته ای از بیت ها ذخیره میشه و البته برای دسترسی به اونها هم می تونید آدرس خاتمه ی پیام رو به دست بیارید و بعد برای استفاده از پیغام ضبط شده ، با فرا خوانی آدرش مورد نظر ، پیام دلخواهتون رو پخش کنید .
        البته در این مورد باید به چند تا نکته هم خیل دقت کنید ...
        اولیش اینه که شما برای ضبط نیاز به محیط ایزوله شده (از نظر نویز) دارید ، خب برای این کار می تونید از فیلتر هایی که توی دیتا شیت بهش اشاره شده استفاده کنید .
        دومیش اینه که شما برای به دست آوردن آدرس خاتمه ی پیامتون نیاز به به دست آوردن نرخ بار گذاری بیت ها در حافظه و محاسبات زمانی بر حسب فرکانس سیستم دارید که باید به دقت انجام بشه .
        سومیش اینه که برای ضبط پیام باید از مد rec استفاده کنید ، پس در این لحظه باید مدهای دیگتون به کلی غیر فعال باشه ، چون در غیر این صورت آیسی در زمانهای نامناسب به مدهای نامناسب میره و این یعنی عدم ضبط صحیح پیام هاتون .
        چهارمیش اینه که برای این که این آیسی از نظر نویز رو ی پیغام هاتون ، خیلی حساسه لذا شما باید پایه های آزادتون رو هم به تر تیب به مقادیر مرجع (Vcc و GND ) متصل کنید .
        و البته چندین نکنه ی دیگه حتما توی کار خودتون با اونها روبرو میشید .
        اما در مورد بخش آخر سوالتون ،آ‌ببینید با این آیسی توی این انجمن خیلی کار شده و دوستان خیلی پروإ¾ه های متنوعی رو با اون انجام دادن و جمعبندی های خیلیل خوبی هم صورت گرفته (مثلا جناب جعفری) . شما می تونید توی محیط این سایت search کنید ، مطمئن باشید مطالب خوبی به دست میارید موفق باشید .

[hr]مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم هوا خواهان کویش را چو جان خویشتن دارم
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X