اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رند ترین میکروهای pic موجود کدامها هستند؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رند ترین میکروهای pic موجود کدامها هستند؟

سلام

همونطوری که میدونید میکروهای pic مدلهای خیلی متنوعی دارند.
    من تازه pic رو شروع کرده ام و میخوام بدونم کدوم میکروها به قول معروف رند بازارند.
    یعنی فراوانتر هستند و همینطور نسبت به قیمتشون کارایی بهتری دارند.
    لطفا چند تا رو که بیشتر کاربرد دارند معرفی کنید.
    در ضمن پاسختون رو در خانوادهای مختلف بیان کنید (مثل سری 10 ، سری 12 ، سری 16 و ...)

با تشکر

پاسخ : رند ترین میکروهای pic موجود کدامها هستند؟

با سلام.
    شما باید ابتدا امار بازار رو داشته باشی میتونی با سایت های فروشگاه ها ببینی تو بازار چه شماره ای موجوده و بعد از اون بسته به نیازت انتخاب کنی.
    من میکرو هایی رو که به شخصه استفاده کردم رو نوشتم.امیدوارم به دردتون بخوره.
    pic10f3222
    pic10f222
    pic12f1822
    pic16f877
    pic16f873
    pic16f630
    pic16f84
    pic18f452
    pic18f4550
    pic18f2550
    Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER

دیدگاه

سلام اگر می خواهید تازه شروع به یادگیری کنید توصیه میکنم با pic18f4550 شروع کنید.تو فروشگاه سایت هم با قیمت نسبتا مناسبی (نسبت به جاهای دیگه )به فروش میرسه .این میکرو خیلی واحد ها رو داره( مثلا اینکه از usb پشتیبانی میکنه) .حتی یک hardwer multiplierداره :wow: که تو کارای سریع خیلی بدرد می خوره .این ویژگی هاش باعث شده تادر مسابقات world skill جهانی از این میکرو استفاده بشه .چراکه با توجه به ویژگی های ذکر شده یک میکرو رنج متوسط و عالی برای مقاصد خصوصا آموزشی به شمار میره.
      ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
      شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

توی شهرستان ما و شهرستان های اطراف مون فروشنده های قطعات الکترونیک از نوع 16F877A و 18F452 به وفور توی فروشگاه شون انبار ابنبار دارند یعنی فقط همین دوتا رو دارند :mrgreen: و بعضی فروشنده ها 16F628A هم دارند
        ما چقدر خوشبختیم :cry: :cry2:
        و از نظر امکانات همانطور که دوستانمون گفتند ای سی 18F4550 برای شروع خوبه و امکانات بیشتری نسبت به 40 پایه ای دیگر دارد نوع DIP های دیگر .... در مقایسه با TRADITIONAL PIC های دیگر
        ولی اگر بخواید کامل اموزش ببینید سری J و K میکرو های PIC امکانات فوق العاده تری نسبت به TRADITIONAL PIC یا همون MID RANGE ها دارند ولی SMD هستند و مشکلات :
        تهیه ی مدار چاپی و لحیم کاری =هدر رفتن هزینه و وقت دارند
        البته سری K نوع 28 پایه DIP جوان داره ولی امکانات کمتری داره
        موفق باشید

دیدگاه

من تاپیک "خانواده های PIC و طرز انتخاب میکروی مناسب" رو چند وقت پیش در همین مورد ایجاد کرده بودم. امیدوارم به دردتون بخوره.

در کل من PIC18F46K22 و داداش کوچیکش PIC18F26K22 رو پیشنهاد میکنم.

دیدگاه

منم تازه میخوام PIC رو یادبگیرم. میشه کتابها و IDE های مناسب را معرفی کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armay
              منم تازه میخوام PIC رو یادبگیرم. میشه کتابها و IDE های مناسب را معرفی کنید؟
              معرفی کتاب های آموزشی برای میکروکنترلرهای PIC

اوصیکم و نفسی به سرچ!! باباجان...برادر من ....عزیز من .... جان من.... بگرد! اول بگرد، بعدش بیا درخواست بده!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X