ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2006/10/21
    187
    28

راهنمایی جهت راه اندازی ال ای دی COB با برق220 و باطری

سلام . این متن رو توی بخش سئوالات کوتاه خواستم اعلام کنم که دیدم اون تاپیک بسته شده برای همین مجبور به ایجاد موضوع جدید شدم.
    دوستان من 6 تا ال ای دی COB سه وات 9 الی 10 ولت 300 میلی آمپر . را با هم سری کردم روی یک هیت سینگ یک متری با فاصله مساوی نصب کردم . با یک درایور 220 به 60 ولت خیلی نور خوبی داره و روی هر ال ای دی حدود 9 ولت تزریق میشه
    حالا میخوام همینو با باطری ماشین روشن کنم . سئوال این جا هستش که آیا تمامی ال ای دی ها با هم موازی بشن با یک مقاومت متصل بشن . یا اینکه به همین منوال سری باشه و توسط یک مبدل دی سی به دی سی 12 به 60 ولت این کار انجام بشه ؟ کدومشون تلفات کمتری دارن ؟ در حالت موازی با باطری ماشین 12 ولت . یا در حالت سری با باطری ماشین توسط مبدل 12 به 60 ولت ؟
    لطفا مبدل و یا افزاینده 12 به 60 ولت که کیفیت خوبی داشته باشه و کمتریت تلفات رو داشته باشه معرفی کنید . اگر صرف در خرید آماده هست و یا ساختنش راحته لطفا بگید .
    در ضمن میخوام طوری باشه که همزمان برق و باطری باشه . یعنی زمانی که برق هست روشن باشه و زمانی که برق رفته اتوماتیک وصل بشه به باطری این روش را هم بفرمایید که چه باید انجام بدم ؟
    بسیار ممنون
    ارائه سرویسهای اینترنت WiFi , ADSL ویژه مجتمع های مسکونی و اداری
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    343

پاسخ : راهنمايي جهت راه اندازي ال اي دي COB با برق220 و باطري

سلام اگه بخوايد همزمان درايور 220 ولتي و درايور 12 ولتي استفاده کنيد نميشه چون درايور هاي 12 ولتي يا حالا مقاومت از هم ايزوله نيست و براي 220 ولت مشکل ساز ميشه.
    اين کارو بکنيد:
    6 عدد درايور 3*1 وات 12 ولت بخريد و براي هر COB يه دونه بزاريد حالا يه منبع تغذيه 12 ولت 2 آمپر بخريد و همه درايور هاي 12 ولتي رو بهش وصل کنيد. يه رله هم بذاريد که با رفتن برق از رو آداپتور سوييچ بکنه به باتري. منفي باتري رو هم با منفي آداپتور وصل کنيد به همين سادگي کافيه بوبين رله رو وصل کنيد به آداپتور

براي شارژ باتري هم که بايد يه شارژر جداگانه بسازيد
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2006/10/21
    187
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    سلام اگه بخوايد همزمان درايور 220 ولتي و درايور 12 ولتي استفاده کنيد نميشه چون درايور هاي 12 ولتي يا حالا مقاومت از هم ايزوله نيست و براي 220 ولت مشکل ساز ميشه.
    اين کارو بکنيد:
    6 عدد درايور 3*1 وات 12 ولت بخريد و براي هر COB يه دونه بزاريد حالا يه منبع تغذيه 12 ولت 2 آمپر بخريد و همه درايور هاي 12 ولتي رو بهش وصل کنيد. يه رله هم بذاريد که با رفتن برق از رو آداپتور سوييچ بکنه به باتري. منفي باتري رو هم با منفي آداپتور وصل کنيد به همين سادگي کافيه بوبين رله رو وصل کنيد به آداپتور

براي شارژ باتري هم که بايد يه شارژر جداگانه بسازيد
    سلام
    آقای محمد شاهی خیلی خیلی ممنونم بابت راهنماییتان
    نکته خوبی را اشاره کردید ضمن اینکه تلفات این روش کمتر هم هستش . اما فقط چون روی هر شاخه یک متری 6 تا COB هستش و تقریبا 8 الی 10 عدد از این شاخه ها داریم میشه تقریبا 48 عدد درایور برای هر COB . فکر کنم هم سیمکشی خیلی زیاد و زمانبر باشه و هم فضای کار اشغال میشه و در نتیجه ضاهر کار ممکنه قشنگ و تمیز نشه
    برای همین میخوام ببینم برای هر شاخه یک مبدل 12 به 60 ولت باشه یعنی یک درایور برای 6 عدد COB

این حالت تلفاتش زیاد میشه ؟ بغیر از موردی که همزمان برای برق و باطری بخواهیم استفاده کنیم . این مشگل رو هم اگه بشه با یک مدار فرمان به رله بشه حل کرد .
    به نظرتون این روش چند درصد صلاحه ؟
    یا اینکه آیا میشه مثلا درایور 12 ولت 3*3 وات استفاده کنیم . که برای هر شاخه 2 تا بشه وصل کرد . اصلا همچین درایوری هست؟
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    343

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-pc
    سلام
    آقاي محمد شاهي خيلي خيلي ممنونم بابت راهنماييتان
    نکته خوبي را اشاره کرديد ضمن اينکه تلفات اين روش کمتر هم هستش . اما فقط چون روي هر شاخه يک متري 6 تا COB هستش و تقريبا 8 الي 10 عدد از اين شاخه ها داريم ميشه تقريبا 48 عدد درايور براي هر COB . فکر کنم هم سيمکشي خيلي زياد و زمانبر باشه و هم فضاي کار اشغال ميشه و در نتيجه ضاهر کار ممکنه قشنگ و تميز نشه
    براي همين ميخوام ببينم براي هر شاخه يک مبدل 12 به 60 ولت باشه يعني يک درايور براي 6 عدد COB

اين حالت تلفاتش زياد ميشه ؟ بغير از موردي که همزمان براي برق و باطري بخواهيم استفاده کنيم . اين مشگل رو هم اگه بشه با يک مدار فرمان به رله بشه حل کرد .
    به نظرتون اين روش چند درصد صلاحه ؟
    يا اينکه آيا ميشه مثلا درايور 12 ولت 3*3 وات استفاده کنيم . که براي هر شاخه 2 تا بشه وصل کرد . اصلا همچين درايوري هست؟
    خواهش ميکنم. خوب درايور ال ايدي 12 ولت 10 وات که هست(900 ميلي آمپر) ولي اگه بخوايد سه تا رو موازي کنيد حتما بايد يه مقاومت اهم پايين هم براي هر کدوم بذاريد و بعد موازيشون کنيد که يکم ناجور در مياد و تازه سخت تر هم هست چون بايد مقاومت سيم ها هم برابر باشه وگرنه ممکنه يکي جريان بيشتري بکشه. در ضمن فکر نکنم درايور هاي 12 ولتي بوست وجود داشته باشه. در ضمن مبدل بايد جريان ثابت بده. اين روش مبدل 12 به 60 جالب نيست. بهترين کار همون درايور 3*1 وات 12 ولت هست که کوچيکن و ميشه کنار هر اليدي بذاريمشون و دو تا سيم هم بيشتر نميخواد که همه ي ورودي درايور هاي 12 ولاتي رو با هم موازي کرد يه خوبي ديگه هم داره اينه که فقط دو تا سيم از کل شاخه 6 تايي بيرون مياد و کار باهاش هم راحت تره . و با يه رله ساده ميشه از آداپتور سوييچ کرد رو باتري.
    يه راه ديگه هم وجود داره اين که بياين از يه اينورتر 12 به 220 ولت بگيريد که وقتي برق رفت روشن بشه و برق درايور هاي 220 ولتي رو تائمين کنه.اينجوري خيلي راحت تره. هر کدوم خودتون صلاح ميدونيد( از لحاظ هزينه و فضا و ...)
    2006/10/21
    187
    28

پاسخ : راهنمایی جهت راه اندازی ال ای دی COB با برق220 و باطری

تشکر دارم
    خوب با این تفاصیر چاره ای نیست . باید ببینم چطوری میتونم کار رو تمیز در بیارم . در مورد اینورتر 12 به 220 هم . میشه منتها فکر یکی بحث هزینه هستش . و یکی بحث اینکه تلفات فکر کنم بالا باشه . چون میخواد از 12 به 220 بیاد و دوباره از 220 به 60 بیاد برای هر شاخه . اونوقت فکر کنم خیلی جون باطری رو بگیره ؟
    اگه بشه سر انگشتی حدودی فهمید که این روش برای هر شاخه چقدر مصرف داره و چقدر تلفات داره و با یک باطری 12 ولت 50 آمپر ماشین چند ساعت جواب میده . میشه نتیجه گیری کرد و تصمیم گرفت
    2006/10/21
    187
    28

پاسخ : راهنمایی جهت راه اندازی ال ای دی COB با برق220 و باطری

با سلام مجدد . راستی جناب محمد شاهی . در این حالتی که شما فرمودید که برای هر COB یک درایود استفاده بشه . مصرف و جریان کمتری لازمه یا در حالت سری ؟
    الان در حالت سری که با درایور به 220 متصل هستش وقتی آمپر متر را سر راه خروجی ولتاژ DC قرار میدم . عدد 0.28 را نمایش میده . یعنی حدود 300 میلی آمپر . حالا اگه روش شما رو انجام بدیم چقدر مصرف میشه ؟ باید امتحان کنم به صورت عملی . یا میشه یه حدودی رو به دست آورد ؟
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    343

تشکر دارم
    خوب با اين تفاصير چاره اي نيست . بايد ببينم چطوري ميتونم کار رو تميز در بيارم . در مورد اينورتر 12 به 220 هم . ميشه منتها فکر يکي بحث هزينه هستش . و يکي بحث اينکه تلفات فکر کنم بالا باشه . چون ميخواد از 12 به 220 بياد و دوباره از 220 به 60 بياد براي هر شاخه . اونوقت فکر کنم خيلي جون باطري رو بگيره ؟
    اگه بشه سر انگشتي حدودي فهميد که اين روش براي هر شاخه چقدر مصرف داره و چقدر تلفات داره و با يک باطري 12 ولت 50 آمپر ماشين چند ساعت جواب ميده . ميشه نتيجه گيري کرد و تصميم گرفت
    خوب همون درايور هاي دوازده ولتي هم همون حدود 0.28 آمپر ميده فرقي نميکنه. منتها اگه از اين درايور 12 ولتي استفاده کنيد فقط طي يه مرحله درايور استفاده ميشه که تلفات کمتر ميشه تا اين که بخوايد اينورتر استفاده کنيد که حالا ممکنه راندمانش 80 الي90 درصد به بالاباشه. البته اينورتر راحت تر هم هست.
    اگر راندمان براي حالتي که برق شهر وصله براتون مهمتره از درايور 60 ولت 220 ولت و اينورتر استفاده کنيد و اگر راندمان باتري و اينا براتون مهمتره از آداپتور و درايور 12 ولت 1*3 استفاده کنيد. حالا حساب کتاب کنيد ببينيد کدومش براتون بهتره
    2006/10/21
    187
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    خوب همون درايور هاي دوازده ولتي هم همون حدود 0.28 آمپر ميده فرقي نميکنه. منتها اگه از اين درايور 12 ولتي استفاده کنيد فقط طي يه مرحله درايور استفاده ميشه که تلفات کمتر ميشه تا اين که بخوايد اينورتر استفاده کنيد که حالا ممکنه راندمانش 80 الي90 درصد به بالاباشه. البته اينورتر راحت تر هم هست.
    اگر راندمان براي حالتي که برق شهر وصله براتون مهمتره از درايور 60 ولت 220 ولت و اينورتر استفاده کنيد و اگر راندمان باتري و اينا براتون مهمتره از آداپتور و درايور 12 ولت 1*3 استفاده کنيد. حالا حساب کتاب کنيد ببينيد کدومش براتون بهتره
    تشکر دارم جناب محمد شاهی . راندمان در حالت برق شهر برامون اهمیت بیشتری داره تا در حالت باطری . چون در حالت باطری خیلی کمتر نیاز میشه
    در مورد کیفیت ال ای دی های COB در تهران . چه مارکی بجز Edison کیفیت بهتری داره که هم لومن در حد اکثر باشه و هم کیفیت ؟؟ توی پاساژ امجد کسی مارک خوب برای COB ها معرفی نکرد . ادیسون هم که فروشگاه خودشو داره و ال ای دی COB کمتر از 7 وات نداره . نیاز ما 3 وات هستش.
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    343

تشکر دارم جناب محمد شاهي . راندمان در حالت برق شهر برامون اهميت بيشتري داره تا در حالت باطري . چون در حالت باطري خيلي کمتر نياز ميشه
    در مورد کيفيت ال اي دي هاي COB در تهران . چه مارکي بجز Edison کيفيت بهتري داره که هم لومن در حد اکثر باشه و هم کيفيت ؟؟ توي پاساژ امجد کسي مارک خوب براي COB ها معرفي نکرد . اديسون هم که فروشگاه خودشو داره و ال اي دي COB کمتر از 7 وات نداره . نياز ما 3 وات هستش.
    در مورد مارک ها اطلاعي ندارم متاسفانه
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9