اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هماهنگ کردن میکرو و کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هماهنگ کردن میکرو و کامپیوتر

سلام
    من یه مدار دارم که یه سری مقدار رو به کامپیوتر میفرسته و در نرم افزاری که با vb6 نوشته شده نشونشون میده و روی نرم افزار چند تا دکمه دارم که در صورت فشرده شدن یه سری مقدار به میکرو می ده تا چند تا رله رو قطع و وصل کنم
    حالا یه مشکلی وجود داره و اونم اینه که هر 70 - 80 ثانیه یک بار ما یه حالت time out داریم که مقدارها به هم میریزن و بعد از حدود 3 ثانیه دوباره همه چی درست میشه :angry:
    مقدار کریستال 11059200
    باود ریت 9600
    مقدار interval تایمر 578
    خواستم ببینم رابطه ایی بین اینا و تعداد کاراکترهای رشته ایی که به کامپیوتر میفرستم هست ( که قطعا هست ) و اون چیه ؟ :nerd:
    در کل چه کار کنم که time out کم بشه یا اصلا نباشه
    با مردم همون جوری رفتار کن که دوست داری باهات رفتار کنن

پاسخ : هماهنگ کردن میکرو و کامپیوتر

نوشته اصلی توسط galaxyking
    سلام
    من یه مدار دارم که یه سری مقدار رو به کامپیوتر میفرسته و در نرم افزاری که با vb6 نوشته شده نشونشون میده و روی نرم افزار چند تا دکمه دارم که در صورت فشرده شدن یه سری مقدار به میکرو می ده تا چند تا رله رو قطع و وصل کنم
    حالا یه مشکلی وجود داره و اونم اینه که هر 70 - 80 ثانیه یک بار ما یه حالت time out داریم که مقدارها به هم میریزن و بعد از حدود 3 ثانیه دوباره همه چی درست میشه :angry:
    مقدار کریستال 11059200
    باود ریت 9600
    مقدار interval تایمر 578
    خواستم ببینم رابطه ایی بین اینا و تعداد کاراکترهای رشته ایی که به کامپیوتر میفرستم هست ( که قطعا هست ) و اون چیه ؟ :nerd:
    در کل چه کار کنم که time out کم بشه یا اصلا نباشه
    مشکل شما از رله و نویز رله هسش.
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

ممنون از توجه تون
      ولی مشکل اینجاست که وقتی مقدارها دارن نمایش داده میشن بدون اینکه دستوری برای رله ها بفرستیم و اونها هم بخوان کار کنن این اتفاق می افته و قسمت جالبشم اینه که زمان های بین دو time out تقریبا 70 ثانیه هست و همیشه هم سر 70 ثانیه 2 یا 3 ثانیه اطلاعات کامل نمیرسه و به هم ریخته می رسن و وقتی زمان تایمر توی برنامه وی بی رو تغییر میدم زمان بین دو time out تغییر می کنه oo:
      با مردم همون جوری رفتار کن که دوست داری باهات رفتار کنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط galaxyking
        ممنون از توجه تون
        ولی مشکل اینجاست که وقتی مقدارها دارن نمایش داده میشن بدون اینکه دستوری برای رله ها بفرستیم و اونها هم بخوان کار کنن این اتفاق می افته و قسمت جالبشم اینه که زمان های بین دو time out تقریبا 70 ثانیه هست و همیشه هم سر 70 ثانیه 2 یا 3 ثانیه اطلاعات کامل نمیرسه و به هم ریخته می رسن و وقتی زمان تایمر توی برنامه وی بی رو تغییر میدم زمان بین دو time out تغییر می کنه oo:
        داداش چیستان مطرح میکنی؟
        خب الان ملت بایس بشینن حدس بزنن؟؟
        من چند دیقه رو مساله فک کردم، هزار و یک دلیل میتونه داشته باشه.

جزییات بیشتری بده تا بشه کمک کرد. :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X