اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی اینوتر فول بریج و محاسبات آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی اینوتر فول بریج و محاسبات آن

سلام به همگی
    من باید یک اینورتر فول بریج به کمک ماسفت طراحی کنم که به درایور متصل هست و درایورها هم به اپتوکوپلر وصل هستند و اپتوکوپلرها هم از طرف میکرو دستور میگیرند. نوع درایوری که انتخاب کردم HIP2100 هست و ماسفتهای قدرت از نوع IRF540 هستند و اپتوکوپلرها هم SFH690.
    حالا باید یک سری اسنابر هم برای اینورتر طراحی میکردم که اسنابر از نوع RCD انتخاب کردم. در انتخاب مقادیر اسنابر شک داشتم. و طراحی رو از روی کتاب الکترونیک قدرت آقای هارت انجام دادم. مدار رو روی برد مدارچاپی طراحی کردم ولی الان که با مدار کارمیکنم بعضی از ماسفت ها خیلی داغ می کنند. تست ماسفت رو انجام دادم، متوجه شدم دوتا از ماسفت ها سوخته اند. خیلی برام عجیب بود چون اصلا باری به خروجی اینورتر وصل نکردم که مدار بخواد جریان زیادی بکشه. اپتوکوپلرها رو هم تست کردم ، درست عمل میکردند و در ناحیه اشباع قرار داشتند.
    ممنون میشم اگر کسی تجریه ایی در این زمینه داره و یا ایده و یا پیشنهادی داره در اختیار قرار بده.
    مرسی

پاسخ : طراحی اینوتر فول بریج و محاسبات آن

با سلام
    تو مدار فول بریج اگه توی یه شاخه، هر دو ماسفت بالایی و پائینی، همزمان روشن بشن تغذیه شورت شده و ماسفت ها میسوزن. بنا براین برای سوختن احتیاجی به بار نیست. مدار فرمانتون باید طوری طراحی بشه که دارای این حفاظت باشه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zizi110
      سلام به همگی
      من باید یک اینورتر فول بریج به کمک ماسفت طراحی کنم که به درایور متصل هست و درایورها هم به اپتوکوپلر وصل هستند و اپتوکوپلرها هم از طرف میکرو دستور میگیرند. نوع درایوری که انتخاب کردم HIP2100 هست و ماسفتهای قدرت از نوع IRF540 هستند و اپتوکوپلرها هم SFH690.
      حالا باید یک سری اسنابر هم برای اینورتر طراحی میکردم که اسنابر از نوع RCD انتخاب کردم. در انتخاب مقادیر اسنابر شک داشتم. و طراحی رو از روی کتاب الکترونیک قدرت آقای هارت انجام دادم. مدار رو روی برد مدارچاپی طراحی کردم ولی الان که با مدار کارمیکنم بعضی از ماسفت ها خیلی داغ می کنند. تست ماسفت رو انجام دادم، متوجه شدم دوتا از ماسفت ها سوخته اند. خیلی برام عجیب بود چون اصلا باری به خروجی اینورتر وصل نکردم که مدار بخواد جریان زیادی بکشه. اپتوکوپلرها رو هم تست کردم ، درست عمل میکردند و در ناحیه اشباع قرار داشتند.
      ممنون میشم اگر کسی تجریه ایی در این زمینه داره و یا ایده و یا پیشنهادی داره در اختیار قرار بده.
      مرسی
      سلام
      تغذیه مدار قدرت چند ولت بوده؟
      مقدار Dead Time بین سوییچهای بالایی و پایینی چقدر بوده؟
      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zizi110
        سلام به همگی
        مرسی
        با توجه که الان از این موضوع گذشته ولی در صورتی که از ای سی درایور IR2113 استفاده کنید خودش این مدت زمانی تاخیر بین روشن و حاموش شدن سوییچ ها رو ایجاد می کنه
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X