اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]مدار محافظ آمپلی فایر و بلندگو با آیسی UPC1237HA برای ترانزیستور های bjt

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[پروژه]مدار محافظ آمپلی فایر و بلندگو با آیسی UPC1237HA برای ترانزیستور های bjt

سلام به دوستان عزیزم

مداری که پیش روی شماست همان مداری هست که توسط بنده و دوست خوبم مهدی قبلا" معرفی شده بود. منتها در این مدار تغییراتی ایجاد شده که قابل استفاده برای ترانزیستورهای bjt گردد.
    در این مدار تنها از یک آیسی برای کنترل خروجی دو آمپلی فایر مونو استفاده شده.
    تصویر pcb مدار :

فایل pdf مدار چاپی:

فایل قسمت مسی طرح ( این فایل نیاز به میرور شدن دارد) :

فایل میرور برای روی فیبر:

فایل راه اندازی و قطعات مدار:
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۹:۱۴ ۱۳۹۵/۰۵/۲۸.

پاسخ : مدار محافظ آمپلی فایر و بلندگو با آیسی UPC1237HA برای ترانزیستور های bjt

سلام
    ممنون داداش محمدبابت مدارت می خواستم بدونم میشه اینوواسه دارلینگتونم استفاده کرد اخه اونی که اقامهدی گذاشتن هرایسی روواسه یه امپ طراحی کردن منم گفتم اگه شدازین پی سی بی استفاده کنم.
    سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
      سلام
      ممنون داداش محمدبابت مدارت می خواستم بدونم میشه اینوواسه دارلینگتونم استفاده کرد اخه اونی که اقامهدی گذاشتن هرایسی روواسه یه امپ طراحی کردن منم گفتم اگه شدازین پی سی بی استفاده کنم.
      سلام بر شما دوست عزیز
      قاعدتا باید بشه برای دارلینگتون هم بکار برد این pcb برای دو تا مدار آمپلی فایر قابل استفاده هست . فقط اون نکاتی رو که تو فایل راه اندازی نوشتم خوب بخون.
      موفق باشی

دیدگاه

اقامحمدشماتوفایل راه اندازی گفتین که: B-IN و C-IN نیز هر کدام جداگانه به خروجی آمپلی فایر های راست و چپ متصل می گردند-توپی سی بی کهc inنیستش منظورتون همونd inهستش؟
        درضمن ولتازکاری مدارچقدره؟

دیدگاه

سلام به محمد عزیز
          ممنون از این کاری که انجام دادی
          یه سوال چه تغییراتی دادی برای اینکه بشه این مدار رو برای bjt هم استفاده کرد؟

دیدگاه

اقامحمدشماتوفایل راه اندازی گفتین که: B-IN و C-IN نیز هر کدام جداگانه به خروجی آمپلی فایر های راست و چپ متصل می گردند-توپی سی بی کهc inنیستش منظورتون همونd inهستش؟
            درضمن ولتازکاری مدارچقدره؟
            سلام
            بله درست می فرمایید اشتباه شد . در مورد ولتاژ کاری مدار هم توضیحاتش رو خواهم داد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
              سلام به محمد عزیز
              ممنون از این کاری که انجام دادی
              یه سوال چه تغییراتی دادی برای اینکه بشه این مدار رو برای bjt هم استفاده کرد؟
              سلام
              مصطفی جان تغییرات شامل تغییر چند مقاومت هست و حذف چند قطعه هست و اینکه در این مدار ورودی مستقیم به خروجی آمپلی فایر وصل میشه و یه سری تغیییرات کوچیک دیگه . این تغییرات حاصل بررسی چند آمپلی تجاری بود. اگه بتونم و وقت داشته باشم رو نقشه تغییرات رو برات میکشم تا اگه مدار قبلی رو ساختی اونو بتونی برای bjt هم استفاده کنی.
              موفق باشی

دیدگاه

محمد جان بهتر نبود که طوری میساختید که هر امپلی بطورت جداگانه کنترل میشد؟

دیدگاه

محمد جان بهتر نبود که طوری میساختید که هر امپلی بطورت جداگانه کنترل میشد؟
                  سلام مصطفی عزیز
                  من چندین مدار از آمپلی فایر های تجاری خارجی رو نگاه کردم .اکثرشون برای کنترل دو آمپلی فایر تنها از یک آیسی بهره می برند . البته من این رو برای آمپلی فایر خونگی ام ساختم که نیازی به این نبود که این قدر پیشرفته هم باشه. ولی به طوری کلی حرف شما درسته . عیب این روش اینه که اگه یه آمپ مشکل دار بشه مدار خروجی هر دو آمپلی فایر سالم و خراب رو با هم قطع میکنه و مزیتش هم به صرفه بودن از نظر اقتصادی هست.
                  حالا شما اینو ساختی یا اونی که قبلا" مهدی تاپیکش رو ایجاد کرده بود و برای ماسفت بود ؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
                    توضیحات فایل راه اندازی مدار پدیت شد و همچنین ولتاژ راه اندازی مدار نیز در همان فایل ذکر شد.
                    با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                      حالا شما اینو ساختی یا اونی که قبلا" مهدی تاپیکش رو ایجاد کرده بود و برای ماسفت بود ؟؟؟؟
                      من قبلا یکی تکیش رو برای امپلی با 4 تا irfp250 ساختم و به خوبی جواب داد
                      بعدش اون pcb رو که مهدی زحمتش رو کشیده بود ساختم و امادس برای نصب
                      حالا این رو هم که شما زحمتش رو کشیدی هم من لازم دارم فقط اگر تغییراتی رو که روش انجام دادی بگی ممنونت میشم

دیدگاه

محمد جان این کاری که شما روی این مدار انجام دادی تقریبا مثل امپلی های nmos هست درسته؟
                        بعد یه سوال اینکه همون مدار اصلی رو شما روی امپلی با bjt امتحان کردی جواب نداده؟

دیدگاه

محمد جان این کاری که شما روی این مدار انجام دادی تقریبا مثل امپلی های nmos هست درسته؟
                          بعد یه سوال اینکه همون مدار اصلی رو شما روی امپلی با bjt امتحان کردی جواب نداده؟
                          سوال اولت رو متوجه نشدم .
                          در مورد سوال دوم هم عرض کنم اون مداری رو که مهدی جان براش pcb کشید رو آمپلی فایر های bjt تست نکردم . ولی بعید می دونم جواب بده . حالا شما تست کن نتیجش رو هم بزار
                          نقشه اون تغییرات رو هم برات میکشم می فرستم. موفق باشی

دیدگاه

راستی اقامحمداون ولتازی که درموردراه اندازی مدارذکرکردی ولتازac هست دیگه درسته؟

دیدگاه

راستی اقامحمداون ولتازی که درموردراه اندازی مدارذکرکردی ولتازac هست دیگه درسته؟
                              بله

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X