ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

ايجاد مقاله در مورد LED ها

با سلام
    من خودم قبلا واسه LED ها اطلاعات انچناني نداشتم.مثلا فقط بهمون گفته بودند كه واسه استفاده از اونها يه مقاومت 330 يا 470 سري كن و....
    ولي هيچ موقع قانع نشدم كه واسه چي اين مقاومت را گفتن يا افت دو سر LED ها چنده يا جريان مجازشون و....
    واسه همين تو سايتهاي ايراني هم زياد چيزي دستگيرم نشد.واسه همين يه سايت خارجي پيداكردم كه تو اون كاملا توضيح داده بود.من هم واسه اينكه هم خودم استفاده كنم و هم ديگران دست به كارشدم و كم كم متون اون را ترجمه ميكنم.وبراي دوستان ميگذارم.اميدوارم به دردتون بخوره
    من كه خودم خيلي چيزي ياد گرفتم
    اگر استقبال شد بطور كامل و بطور تدريجي اونو ترجمه و تكميل ميكنم.البته اگر كم كاستي داشت عذر ميخوام
    2014/01/29
    آدرس شرکت :اصفهان - میرداماد انتهای کوچه 36 پلاک 128 واحد 03132356283 1
    15
    1

پاسخ : ايجاد مقاله در مورد LED ها

سلام

مرسی از تلاشتون

کلیات بایاسینگ LED بستگی به ولتاژ و جریان کار معرفی شده از سوی تولید کننده میباشد که جهت استفاده و طول عمر بهتر قطعه حتما باید رعایت شود

در طراحی دیود ها و علی الخصوص مبحث ما دیود های نورانی باید توجه کافی به مقاومت دیود داشت

به عنوان مثال یک دیود نورانی با ولتاژ 2 ولت و جریان 10 میلی آمپر رو اگر بخواهیم با تغذیه 12 ولت روشن کنیم طبق قانون اهم R=V/I و KVL مدار ساده راه اندازی دیود نورانی به بکار بری مقاومت 1 کیلو اهم و با توجه به قانون توان مدارات DC که P=RI توان مقاومت نیز برابر 10 میلی وات میشود که با توجه به رنج های عادی شما به خوبی با یک مقاومت 0.125 وات یا 1/8 با اهم 1 کیلو میتوانید بایاسینگ این LED را انجام دهید
    سید محمد خدادادی
    الکترونیک هوشمند
    2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369
    با سلام
    من خودم قبلا واسه LED ها اطلاعات انچناني نداشتم.مثلا فقط بهمون گفته بودند كه واسه استفاده از اونها يه مقاومت 330 يا 470 سري كن و....
    ولي هيچ موقع قانع نشدم كه واسه چي اين مقاومت را گفتن يا افت دو سر LED ها چنده يا جريان مجازشون و....
    واسه همين تو سايتهاي ايراني هم زياد چيزي دستگيرم نشد.واسه همين يه سايت خارجي پيداكردم كه تو اون كاملا توضيح داده بود.من هم واسه اينكه هم خودم استفاده كنم و هم ديگران دست به كارشدم و كم كم متون اون را ترجمه ميكنم.وبراي دوستان ميگذارم.اميدوارم به دردتون بخوره
    من كه خودم خيلي چيزي ياد گرفتم
    اگر استقبال شد بطور كامل و بطور تدريجي اونو ترجمه و تكميل ميكنم.البته اگر كم كاستي داشت عذر ميخوام
    هرچند استقبال نشد ولي ...
    خصوصيات و رنگ LED ها:
    اختلاف در خصوصيات .رنگ . افت ولتاژ. شدت نور و غيره بستگي به نوع جنس و تكنولوژي ساخت انها دارد
    طيف وسيعي از انواع LED ها با خصوصيات مختلفي در بازار موجود ميباشند.اين خصوصيات مختلف شامل نور، طول موج انتشار ، شدت نور و... ميباشد
    LED Colours:
    يكي از خصوصيات مهم و اصلي در LED ها نوع رنگ ان ميباشد.در ابتدا فقط با رنگ قرمز در دسترس بود.ولي كم كم با پيشرفت تكنولوژي در مورد نيمه هادي ها .LED هايي با ديگر رنگها نيز ساخته و به بازار معرفي گرديد.
    در شكل زير منحني تقريبي براي انواع LED ها با ولتاژ اون اورده شده است.

LED Voltage drops:
    افت ولتاژ در LED ها بسته به ساختار سيلوكوني آن متفاوت مياشد.بطور معمول اين افت ولناژ حدود 2 الي 4 ولت ميباشد.

يك نكته جالب كه در منحني مشخصه اين ديود ها وجود دارد اين است كه با توجه به سرعت بالاي اين ديودها و همچنين زمانيكه اين ديود ها روشن ميشوند .تقريبا ولتاژ دوسرشان در جريانهاي مختلف ثابت ميباشند.بنابراين طراحان در بعضي از سيستمهاي خود حتي بعنوان تثبيت كننده هاي ولتاژ نيز مورد استفاده قرار ميگيرند.بعلت آنكه ديود زنر از ولاتژ 7/2 ولت بهبالا سخته شده اند.
    2010/08/15
    تهران
    1,022
    201

اين هم يک مقاله خوب فارسي :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

کاري از دوست عزيز مهدي مشرقي
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من :

2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط ir02x6
    اين هم يک مقاله خوب فارسي :

کاري از دوست عزيز مهدي مشرقي
    ممنون .ولي من نتونستم از اين سايت دانلودش كنم.ميشه از طريق سايتي ديگه برام اپلود كنيد.ممنون
    2013/04/23
    158
    10

http://s1.picofile.com/file/7550102361/LED_%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87.rar.html
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6