اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 12 ولت همراه با باتری بک پ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 12 ولت همراه با باتری بک پ

سلام.
    من یه ریدر دستگاه اکسس کنترل رو که 12 ولت 0.3آمپر هست و خیلی هم به ولتاژ حساسه رو می خوام براش یک منبع تغذیه با باتری بک پ داشته باشم. می دونم که توی بازار می شه پیدا کرد ولی می خوام خودم تکمیلش کنم. این رو هم بگم که اصلا نمی خوام چیزی رو بسازم.
    ساده ترین حالت اینه که یه شارژر 12 ولت رو به یک باتری 12 ولت 4.5 آمپر ساعتی وصل کنم. و از همون سر باتری هم به دستگاه وصل کنم ولی به نظرم یه جای داستان می لنگه. چون شارژرها معمولاً با ولتاژ بین 13 تا 14 ولت کار می کنن و اگه من مستقیم سر باتری رو که شارژر هم به همون وصله رو بدم به دستگاه مشکل پیش میاد. (البته فکر کنم.) می شه یه نفر بهم راهنمایی کنه.

پاسخ : منبع تغذیه 12 ولت همراه با باتری بک پ

یا این سئوال من خیلی احمقانه است که کسی جواب نمی ده یا واقعاً سئوال خوبیه :eek: :eek:
    بابا یه نفر به من راهنمایی کنه. اصلا غلط کردم گفتم می خوام درست کنم یکی بگه از کجا بخرم؟/؟

دیدگاه

سلام
      من دستگاه مصرف کننده تون رو نمیشناسم ولی نوع اتصالی که فرمودین وقتی به درد میخوره که شارژر اتوماتیک باشه و خودش شارژ رو قطع کنه وگر نه دردسر میشه و ضمنا همچین شارژری گرونه.
      من باشم این تاپیک رو میخونم احتمالا جواب سوالتون اونجاست:
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80959.0
      ولی اگر مشخصات کاملتری از مصرف کننده بدین خیلی بهتره.
      امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
      از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

ممنون که جواب دادید. دستگاه به Xpass مال شرکت Suprema هست. ورودی 12 ولت 0.3 آمپر داره و می خوام در صورت قطع برق بتونه از باطری استفاده کنه. چیزی که برام مهمه اینه که روشن بمونه قطع و وصل شدنش در لحظه قطع برق برام زیاد مهم نیست. ولی این نکته که شارژ کنترل شده باشه به نظرم خیلی مهمه چون باعث افزایش عمر باتری می شه.
        مهم تر از همه اینا اینه که فرض کنید من شارژر با حالت قطع کن را داشته باشم شماتیک اتصال دستگاه و شارژر و باتری چطوری هست؟؟؟ شارژر و دستگاه هر دو به سر باتری وصل کنم و خلاص؟؟؟؟؟ یا باید یه دستگاه واسطی این وسط باشه؟؟؟
        سئوال دیگه اینه که چه باتری کیفیت مناسبی داره من یه باتری 12 ولت 4.5 آمپر ساعت می خوام با کیفیت خوب. نمی دونم کدوم برند کیفیت خوبی داره که تهیه کنم.
        سئوال بعدی اینه که آیا شارژرهایی که روش LED داره و وقتی شارژ شده مثلاً سبز می شه قطع کن دارند یا نه؟؟؟
        سئوال بعدی اینه که این مدار کنترل شارژر باتری چیه ؟؟ توی سایت roboeq یه دونه دیدم ولی نمی دونم همونه که من می خوام یا نه؟؟؟
        سئوالا زیاد شد ببخشید.
        راستی دارم اون تاپیک رو می خونم 23 صفحه است یه کم طول می کشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط benyblack
          ممنون که جواب دادید. دستگاه به Xpass مال شرکت Suprema هست. ورودی 12 ولت 0.3 آمپر داره و می خوام در صورت قطع برق بتونه از باطری استفاده کنه. چیزی که برام مهمه اینه که روشن بمونه قطع و وصل شدنش در لحظه قطع برق برام زیاد مهم نیست. ولی این نکته که شارژ کنترل شده باشه به نظرم خیلی مهمه چون باعث افزایش عمر باتری می شه.
          مهم تر از همه اینا اینه که فرض کنید من شارژر با حالت قطع کن را داشته باشم شماتیک اتصال دستگاه و شارژر و باتری چطوری هست؟؟؟ شارژر و دستگاه هر دو به سر باتری وصل کنم و خلاص؟؟؟؟؟ یا باید یه دستگاه واسطی این وسط باشه؟؟؟
          سئوال دیگه اینه که چه باتری کیفیت مناسبی داره من یه باتری 12 ولت 4.5 آمپر ساعت می خوام با کیفیت خوب. نمی دونم کدوم برند کیفیت خوبی داره که تهیه کنم.
          سئوال بعدی اینه که آیا شارژرهایی که روش LED داره و وقتی شارژ شده مثلاً سبز می شه قطع کن دارند یا نه؟؟؟
          سئوال بعدی اینه که این مدار کنترل شارژر باتری چیه ؟؟ توی سایت roboeq یه دونه دیدم ولی نمی دونم همونه که من می خوام یا نه؟؟؟
          سئوالا زیاد شد ببخشید.
          راستی دارم اون تاپیک رو می خونم 23 صفحه است یه کم طول می کشه
          سلام
          منظورم اطلاعات در مورد مدار تغذیه دستگاه بود مثلا دستگاه شما تغذیش 5v هست و فقط ورودی 12v تبدیل به 5v میشه که در این صورت چند ولت بالا پایین براش مهم نیست و یا نه مستقیما از 12v تغذیه میکنه که به تغییرات ولتاژ حساس خواهد بود. یه زنگ به مشاور شرکت فروشنده بزن ازشون بپرس.
          اگر شارژر قطع کن داشته باشه میتونی مستقیما به باتری و مصرف کننده وصل کنی البته اگر مصرف کننده با ولتاژ خروجی اون مشکلی نداشته باشه.
          شارژ کنترل روبوایکیو واسه باتریای لیتیومیه نه سیلد اسید.
          ضمنا از روی چراغ نمیشه فهمید شارژر اتوماتیکه یا نه باید تست کنی ببینی در انتهای شارژ جریانی به باتری میره یا نه.
          البته اگر یه طوری میشد داخل دستگاه رو دید خیلی راحت میشد اینطوری فقط میشه حدث زد.
          امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
          از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

[color=blue]آقا شما میخوای فقط وقتی برق رفت، چیزی ک ساختی مث این UPS ها عمل کنه و سیستم ON بمونه، درست متوجه شدم؟؟

بعد چند ساعت قراره با باتری کار کنه؟
            من مشابه این سیستمو پیاده کردم، خیلی پیچیده نیست.
            باتری خشک هم لازم نداری. لیتیوم جوابگو هست فکر میکنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X