ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    2008/05/26
    1,045
    533

چطوري شروع كنم

با سلام خدمت دوستان عزيز و متخصص.چندتا سوال داشتم.من زبان اسمبلي يه كم بلد هستم و چون رشته ام الكترونيك است با قطعات يه كم آشنايي دارم.ميخواستم بدونم براي ساخت روبات بايد از كجا شروع كنم و چه كتابهايي رو بخونم.و اينكه آيا زبان اسمبلي براي ساخت ربات مناسب هست يا بايد زبون ديگه اي رو ياد بگريم و بعدا كه اگه خدا بخواهد پيشرفت كردم زبان اسمبلي مناسبه يا نه? و سوال آخر اينكه آيا زبان اسمبلي رو آي سي,اي وي آر جواب ميده يا نه.با تشكر از مسئولين سايت و دوستاني كه مرا ياري ميكنند.
    2007/01/07
    ایران - اصفهان
    342
    2

پاسخ : چطوري شروع كنم

سلام.
    به جمع ECA خوش آمدی

واسه کار رباتیک می تونی چند مرحله در نظر بگیری و به تناسب دانش علمی و عملی که داری، از یکی از این مراحل شروع کنی. واسه شروع هم ربات مسیر یاب بهترین گزینه هست.

مرحله اول: ساخت ربات با کمک گیت های منطقی. به این صورت که با کمک گیت های AND,OR,NOT و . . . . ربات رو کنترل کنید.

مرحله دوم : استفاده از میکرو کنترلرها و در ابتدای امر، کار با 8051. 8051 یک میکرو کنترلر ساده است که خیلی راحت می شه باهاش کار کرد و برای کار با میکروکنترلرهای پیشرفته تر، دید خوبی به شما میده. هر میکرو کنترلر دستورات اسمبلی مخصوصی داره که البته در اصل زیاد با هم متفاوت نیستند. پس اگه شما اسمبلی بلد باشید، کارتون راحت پیش میره. البته بعد از یک مدت می توانید از کامپایلر های زبان C استفاده کنید و کلی کارتون راحت تر می شه. کامپایلر زبان اسمبلی 8051IDE هست. کامپایلر های زبان C برای 8051 هم Keill و فرانکلین هستند.

مرحله سوم : کار با میکرو کنترارهای AVR . البته باید یکم وقت بگزارید تا بتونید با AVR رفیق بشین. اما بعدش رفاقتتون دائمی میشه. :icon_razz:
    کامپایلر زبان C برای این میکرو، Codevision و Avr studio هست که واسه شروع اولی بهتر و آسون تره. برای زبان بیسیک هم کامپایلر بسکام(Bascome) خیلی خوب و ساده هست.

در مورد منبع مطالعه، کتاب آموزش ساخت ربات در بازار موجود هست و می تونید تهیه کنید، اما یک راه بهتر اینه که از اطلاعاتی که در همین سایت هست استفاده کنید و کار رو شروع کنید و هر جا به مشکلی برخوردید همینجا مطرح کنید. مطمئنا چیزهای بیشتری فراخواهید گرفت.

امیدوارم اون چیزی که می خواستی رو برات گفته باشم.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2