اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل کنترل دور موتور dc در دورهای پایین و صدای موتور و فرکانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل کنترل دور موتور dc در دورهای پایین و صدای موتور و فرکانس

سلام استادان عزیز
    من یه مشکل دارم وتا اونجایی که میدونم باید از فرکانسش باشه
    فیوزبیت های کریستال روم هم از 1 تا 8 مگا داخلی و 8مگا و 20 مگا کریستال خارجی امتحان کردم ولی این مشکل هست البته انقدر تلاش کردم تا تونستم فیوز بیت کریستال خارجی رو با کریستال 8مگا تنظیم کنم شایدم از تنظیم نبودنشه
    متاسفانه من مبحث فرکانس رو خوب متوجه نمیشم و بلد نیستم
    مشکل اینه که من میخام یک موتورو با ولوم وبا یه ماسفت کانال N و اتمگا8 با pwm کنترل کنم تا اینجا توی شبیه سازی درست بود ولی تو عمل وقتی دیوتی سایکل از 90 درصد پایین تر وتا 10 درصد میاد شروع به صوت کشیدن میکنه(منظورم موتوره) البته اینم بگم اسکیل رو هم از 1 تا 1024 امتحان کردم هرچی میره بالا تر موتور پله ای کار میکنه و صدای موتور کمتر میشه
    من با بسکام کار میکنم و فرمولی که برای زمان و فرکانس هست فکر کنم این باشه زمان=تایمربیت*2*اسکیل/کریستال که میشه 1024*2*1 / 8000000 = 0.000256 ثانیه و فرکانس = 1/زمان که میشه 1/ 0.000256 = 3906.25 کیلو هرتز فرکانس
    اگه اشتباهه بگین لطفا
    حالا فرکانسی که باید موتور باهاش به نرمی و قدرت در دور های پایین کارکنه چجوری بدست بیارم چیکار کنم احتیاج به یک راهنمایی جامع و کامل دارم
    مشخصات موتور 24 ولت 5 امپر 1300 دور و یک ماسفت irf540n و با یک ولوم 10 کیاو
    برنامشم اینه البته در سطح ابتداییه ولی من تو همینشم موتدم که چجوری این موتور درست کار کنه خیلی سخته

$regfile "m8def.dat"
    $crystal = 8000000
    Config Timer1 = Pwm , Pwm = 10 , Compare A Pwm = Clear Up , Prescale = 1
    Config Adc = Single , Prescaler = Auto
    Dim A As Integer, B As Integer
    Config Portb.1 = Output , Portb.2 = Output
    Start Adc
    Do
    B = Getadc(0)
    Pwm1a = B
    Loop
    End

یه فیلم بود که از نحوه کارکردش گرفتم ولی نشد تو سایت بذارم
    اگه میشه کمکم کنین دیگه مخم هنگ کرده
    بگید چجوری تنظیمش کنم اگه میشه برنامشو بذارین و تنظیم فیوز بیت رو _آیا باید واچداگ هم فعال باشه در باره تنظیم فیوز بیت هاشم لطفا بگین
    خدا خیرتون بده یکی کمک کنه
لطفا صبر کنید...
X