اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسیلوسکوپ با کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اسیلوسکوپ با کامپیوتر

سلام دوستان
    من یه اسیلوسکوپ با STM32 درست کردم که از سیگنال ورودی یکی از کانال های ADC میاد 1024 تا نمونه میگیره و بعد از گرفتن 1024 تا نمونه میاد به PC اون ها رو ارسال میکنه.
    مشکلی که من دارم اینه که چطور فرکانس و نقطه تریگر رو بصورت نرم افزاری بدست بیارم.
    مشکل اصلی با فرکانس هست چون واسه تریگر فعلا یه کد زدم که میاد ماکزیموم رو پیدا میکنه تو 1024 تا و برای سری بعد منتظر پیدا کردن همون نقطه با یه اختلاف جزی میشه و اگه اصلا ندید بعد از 3و4 بار بررسی دوباره سطح تریگر رو با پیدا کردن مقدار ماکزیموم ست میکنه.
    adc STM روی حداکثر سرعت و با مدت زمان 1.5 سیکل نمونه برداری خودشو انجام میده.کلاک اون هم 14مگاهرتز است.
    دوستان چطور میتونم از طریق این نمونه ها فرکانس رو بدست بیارم.
    حتما لازم یه بافر بزرگ توی کامپیوتر براش اختصاص بدم تا فرکانس رو بتونم از طریق اون بدست بیارم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ : اسیلوسکوپ با کامپیوتر

سلام
    تعریف فرکانس چیست!؟ بر اساس همین تعریف باید عمل کنید. معکوس فاصله زمانی بین دو ماکزیمم یا دو مینیمم. حالا کمترش میشه معکوس دو برابر فاصله زمانی مینیمم و ماکزیمم. در آرایه هم که این ماکزیمم و مینیمم را می توانید بدست آورید. فاصله بین دو نمونه هم که میشه محاسبه کرد
    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

پاسخ : اسیلوسکوپ با کامپیوتر

ببخشید میپرم وسط بحثتون
      برای آنالیز فرکانس میتونید از فوریه استفاده کنید
      با توجه به اینکه فریم شما 1024 نقطه ایه
      میتونی از FFT استفاده کنی با سرعت بالا و 1024 نقطه ...
      :read:
      1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
      2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
      3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X