اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت مدار شمارش پالس های کویل خودرو های سواری با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت مدار شمارش پالس های کویل خودرو های سواری با AVR

دوستان و اساتید سلام.
    من یه مدتی یه دارم روی یه مدار کار میکنم که بتونم تعداد پالس های کول خودرو های سواری رو با AVR بشمارم و روی ال سی دی نمایش بدم.
    اما چون ولتاژ دقیقی ندار و به احتمال زیاد ۱۲ هزار ولت توی خروجی کویل (پایه منفی) باشه، به محض اینکه کانتر AVR رو به پایه منفی کویل وصل میکنم، صفحه ال سی دی که به AVR وصل کردم خاموش میشه و مدام برنامه AVR ریست میشه و به محض قطع کردن ارتباط سیم منفی کویل با AVR دوباره ال سی دی روشن میشه و همه چی به حالت عادی برمیگرد.
    حالا از شما دوستان میخام اگه راه حلی بلدید که بشه این مشکل رو حل کرد بهم کمک کنید.

پاسخ : کمک برای ساخت مدار شمارش پالس های کویل خودرو های سواری با AVR

باسلام
    تا اونجایی که من اطلاع دارم یه ولتاژ dc بطور مرتب تو ورودی کویل سویچ میشه و در خروجی(متصل به شمع ها)به ترتیب1234 ولتاژ بالا ایجاد میشه. شما میتونین ولتاژ سویچ کننده رو بشمارین البته با رعایت تدابیری

دیدگاه

ممنون دوست من، منم همین کار رو کردم اما تعجب منم همینه که چرا با وصل کردنش به مدارم AVR قاطی میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzadsen
        ممنون دوست من، منم همین کار رو کردم اما تعجب منم همینه که چرا با وصل کردنش به مدارم AVR قاطی میکنه.
        بله دوست عزیز کاملا طبیعی هست چون کویل ولتاژ بسیار زیادی رو تولید میکنه و طبیعتا میدان مغناطیسی زیاد، شما باید حد المقدور میکرو از کویل دور باشه+فیلتر مناسب تغذیه میکرو و در نهایت فیلتر adc و مدار محافظت از پایه ریست این پارامتر هارو رعایت کنید میتونید به نتیجه برسید انشاا...

دیدگاه

اگه بگید برا چی میخواید این کارو بکنید بهتر میتونم راهنمایی کنم
          برای شمارش بالس ها راهای مختلفی وجود داره
          اگه ماشین انژکتوریه از ecu یه پالس به پنل برای نمایش دور موتور فرستاده میشه که همون تعداد پالس های وایر هست منتها 5 ولته و برای مشخص کردن دور موتور به پنل فرستاده میشه
          راه بعدی استفاده از اولیه کویل هست (خودم این کارو کردم) تمام کویل ها 3 تا سیم ورودی دارن که با سوکت وصل میشه به کویل از این 3 سیم یکی گرانده و 2 تای دیگه سیگنال شما میتونی از یکی از سیمای سیگنال نمونه برداری کنی
          راه بعدی پیچیدن سیم دور وایر و استفاده از برقیه که تو اون سیم پیچ القا شده که با تعداد دور سیمی که دور وایر میپیچید میتونید ولتاژ سیکنالتون رو کم و زیاد کنید
          راهای خیلی زیاد و ساده و بی دردسری هست

نوشته اصلی توسط amir_irani
          باسلام
          تا اونجایی که من اطلاع دارم یه ولتاژ dc بطور مرتب تو ورودی کویل سویچ میشه و در خروجی(متصل به شمع ها)به ترتیب1234 ولتاژ بالا ایجاد میشه. شما میتونین ولتاژ سویچ کننده رو بشمارین البته با رعایت تدابیری
          امیر جان تو موتور 4 سیلندر ترتیب جرقه 1و3و2و4 هست که چون خروجی 1و4 با هم و 2و3 با هم مشترکه 1و4 با هم و 2و3 هم با هم جرقه میزنن, اگه از چیزی مطمعن نیستیم اطلاعات غلط ندیم عزیز
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
          مخترع برتر شمال غرب سال 96
          مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

دوستان از پاسخ های خیلی خوبتون ممنونم.
            راستش من میخوام برای خوشکل کردن ماشینم دوستم (پژو ۴۰۵) یه مدار درست کنم که دور موتور ماشین رو روی ال سی دی نمایش بدم. واسه همین به فکرم رسید که باید از پالس پایه منفی کویل استفاده کنم.
            اگه شما راه بهتری برای سنجش دور موتور ماشین دارید ممنون میشم راهنمایم کنید.
            در مورد حذف نویز های که شاید روی AVR تاثیر بزار چیزی بلد نیستم اگه شما در این موردم راهنمایم کنید خیلی عالی میشه.
            از لطف همگی تون بینهابت ممنون. :applause:

دیدگاه

دوستان از پاسخ های خیلی خوبتون ممنونم.
              راستش من میخوام برای خوشکل کردن ماشینم دوستم (پژو ۴۰۵) یه مدار درست کنم که دور موتور ماشین رو روی ال سی دی نمایش بدم. واسه همین به فکرم رسید که باید از پالس پایه منفی کویل استفاده کنم.
              اگه شما راه بهتری برای سنجش دور موتور ماشین دارید ممنون میشم راهنمایم کنید.
              در مورد حذف نویز های که شاید روی AVR تاثیر بزار چیزی بلد نیستم اگه شما در این موردم راهنمایم کنید خیلی عالی میشه.
              از لطف همگی تون بینهابت ممنون. :applause:
              تو انجمن خیلی از این پروژه ها انجام شده
              شما همون از سوکتی که به کویل میره استفاده کن و پالسارو از اون بگیر فقط یادت نره که 14.5 ولته و باید با تقسیم مقاوتی به 5 ولت کاهشش بدی
              نویزم زیاد تاثیر نداره
              عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                شما همون از سوکتی که به کویل میره استفاده کن و پالسارو از اون بگیر فقط یادت نره که 14.5 ولته و باید با تقسیم مقاوتی به 5 ولت کاهشش بدی
                نویزم زیاد تاثیر نداره
                اگه از این جور پروژه ها انجام شده باشه که خیلی عالیه.
                لطفا میشه یکی از این پروژه هارو بهم معرفی کنید یا بهم بگید با چه واژه ای سرچ کنم؟

دیدگاه

اگه از این جور پروژه ها انجام شده باشه که خیلی عالیه.
                  لطفا میشه یکی از این پروژه هارو بهم معرفی کنید یا بهم بگید با چه واژه ای سرچ کنم؟
                  یا اینجا بود یا انجمن تیونینگ تاک
                  بزن " ساخت تاکومتر" یا "ساخت دورسنج"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                    نویزم زیاد تاثیر نداره
                    سلام
                    ولتاژ منفی کویل ممکنه به حدود 400 ولت هنگام قطع کردن پلاتین یا ماس فت ECU برسه
                    اینطور فکر نکنین که چون یک ترانزیستور ولتاز باتری ماشین رو قطع و وصل میکنه ولتاز در حدود 12 یا همون 14.5 ولت میمونه فکر خود القایی سیم پیچ کویل ماشین رو هم بکنین

دیدگاه

سلام، میتونید از اپتو کوپلر استفاده کنید. ولی بهترین کار استفاده از سیم پیچی هست که به دور وایر شمع پیچیده شده، جریان کوچک ولتاژ چند هزار ولتی که از وایر عبور میکنه، باعث ایجاد جریان و ولتاژ در سیم پیچ میشه که شما میتونید این سیم پیچ رو به میکرو بدید و از این طریق دور در وقیقه موتور رو بدست بیارید
                      انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
                        سلام، میتونید از اپتو کوپلر استفاده کنید. ولی بهترین کار استفاده از سیم پیچی هست که به دور وایر شمع پیچیده شده، جریان کوچک ولتاژ چند هزار ولتی که از وایر عبور میکنه، باعث ایجاد جریان و ولتاژ در سیم پیچ میشه که شما میتونید این سیم پیچ رو به میکرو بدید و از این طریق دور در وقیقه موتور رو بدست بیارید
                        دوست من آیا این چیزی که شما میگید مشیه مستقیم به میکرو وصل کرد یا باز باید ولتاژش رو کاهش بدم تا بتونم به میکرو وصل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                          سلام
                          ولتاژ منفی کویل ممکنه به حدود 400 ولت هنگام قطع کردن پلاتین یا ماس فت ECU برسه
                          اینطور فکر نکنین که چون یک ترانزیستور ولتاز باتری ماشین رو قطع و وصل میکنه ولتاز در حدود 12 یا همون 14.5 ولت میمونه فکر خود القایی سیم پیچ کویل ماشین رو هم بکنین
                          خود کویل توش دیود هرزگرد داره و این مشکلو حل میکنه من خودم از سیم ورودی کویل برای این کار قبلا استفاده کرده بودم و مشکلی نداشتم ولی اگه نبود بازم میشه از سیمپیچ دور وایر استفاده کرد

دیدگاه

دوست من آیا این چیزی که شما میگید مشیه مستقیم به میکرو وصل کرد یا باز باید ولتاژش رو کاهش بدم تا بتونم به میکرو وصل کرد.
                            بهزاد جان چند تا پست قبلیمو بخونی تمام راه های ممکن رو برات شرح دادم همهشونم تست شدن و مشکلی ندارن یکی از راهایی که گفتمو انتخاب کن حالا سیمپیچی یا ولتاژ کویل و... برو تهش مطمعن باش جواب میگیری من که خودم از اولیه کویل استفاده کردم و جواب داد راه بهترش استفاده از پالسیه که ecu به پنل و نشان دهنده دور موتور میفرسته این دردسرش کمتره
                            تو تیونیگ تاک خیلیا با میکرو برا ماشین دور موتور ساختن تاپیکاشونو بخون

دیدگاه

داداش آرمین خیلی ممنون، منم روش استفاد از سیم کویل رو انتخاب کردم.
                              اما همونطور که گفتم چون ولتاژش خیلی زیاد میکرو قاطی میکنه.
                              از طرفی هم من بلد نیستم چطور مشکل نویز توی این جور مدارات رو حل کنم.
                              لطفا اگه حوصله داربد و میتونید منت بر سر بنده بزارید هم در مورد روش کاهش ولتاژ سیم کویل راهنمایم کنید و هم در مورد روش رفع نویز توی این جور مدارات راهنمایم کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X