اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو روان(افکت های جدید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تابلو روان(افکت های جدید)

سلام خدمت شما دوستان عزیز
    می خواستم بدونم که چگونه این افکت ها رو می سازند؟
    نمونه: موج-چرخش360 درجه-Fadeو...
    ممنون میشم پاسخ بدین
    با تشکر فراوان

پاسخ : تابلو روان(افکت های جدید)

سلام
    برای موج و چرخش 360 و مانند اینها باید اطلاعات صفحه رو به صورت فریم به فریم
    داشته باشی و فقط اونها رو پخش کنی و در حین کار میکرو کاری جز نمایش نداشته باشه
    یعنی اطلاعات بیتی تصویر با رزولوشن مورد نیازت رو در کامپیوتر می سازی و بعد در یه
    حافظه بزرگ مثلا یه mmc میزاری تو پروژت و بعد میکرو فقط از اون می خونه و اونها رو نمایش میده

در مورد fade هم باید چند سطح جریانی داشته باشی که چند راه داره یکی اینه که چند تا مقاومت مختلف داشته باشی
    و هر دفعه یکی از اونا رو بندازی تو خط و این طوری مقدار جریان رو تغییر بدی یکی هم که استفاده از pwm است

دیدگاه

برای چرخش 360 و موج و غیره به غیر از راهی که ایشون گفتند راه دیگه ای هم باید باشه که نیاز به فریم کردن نباشه.
      شما باید الگوریتم یا همون فرمول اون رو بدست بیاری .
      باید کار با ماتریس ها (دو بعدی) رو بلد باشی.
      متلب کار کردی؟
      اون نمونه های جالبی برای کار با ماتریس ها داره
      برای fade هم باید برای هر خروجی از dac استفاده کنی تا بتونی نور ال ای دی ها رو کنترل کنی

دیدگاه

امکانش هست یک نمونه قرا بدین
        با تشکر فراوان

دیدگاه

سلام
          اگه میشه یک نمومه مثال عملی هم در مورد این افکت ها بدین ممنون میشم ، من تا اونجائی که میدونم اطلاعات افکت و باید تو رم باشه حالا اگه توضیح بیشتری بدید ممنون میشم.
          " علت هر شكستي عمل كردن بدون فكر است" الكس مكنزي

[move](---> موسیقی ایرانی <---) [/move]

دیدگاه

سلام.

ما یه استاد داشتیم که پروژه دوران دانشجوییش تابلو روان بود حدودا 10 یا 14 سال پیش دقیق نمیدونم.

اون با Z80 کار میکرد و میگفت تو رم به اندازه تعداد ماتریس ها فضایی رو درست کردم که با صفر و یک کردن اون نوشته رو تو رم آماده میکردم بعد نمایش میدادم. اونوقت میگفت خیلی راحت میشد افکت های جالبی داد.. البته اون برای تابلوی 8*32 میگفت.(اون موقع من سر کلاس های ابتدایی میشستم )
            www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
              من توضیحاتی که نوشتم مال یه موقعی بود که قصد داشتم روشون کار کنم
              ولی راستش چون اون پروژه کاری نبود وقتی دیدم چقدر وقت و کار میبره بی خیالش شدم
              برای همین مثال ندارم

ولی همون موقع یه برنامه با vb نوشته بودم که یه عکس bitmap رو میگرفت و یه فایل حاوی کد 0 و 1 عکس
              ایکاد میکرد بعدا که با فرمت bmp تو برنامه winhex ور رفتم دیدم نیازی به این کار هم نیست و خیلی راحت
              اطلاعات فایل های bmp قابل استخراجه و کدینگی نداره و خلاصه اظلاعات بیتی در میاد
              انیمیشن هم که یه سری فریم پشت سرهم دیگه حالا هر کاری که می خوای می تونی بکنی
              در ضمن تابلوت به اندازه کامپیوترت زبان و فونت و ... رو پشتیبانی می کنه
              کار با mmc هم که من همون موقع برای این کار باهاش کار کردم و یه جواب نصفه نیمه گرفتم که
              سورس هاش تو اینترنت و همین سایت و کتاب مرجع کامل avr انتشارات نص موجود هست

برای fade هم فکر کنم ساده ترین کار همون چند مقاومت باشه چون درسته برد شلوع تر میشه
              اما عوضش برنامه نویسیت کاملا دیجیتاله و خیلی راحت تر میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X