اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

با AVRآ‌ میشه سیستم تشخیص عابر پیاده ساخت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با AVRآ‌ میشه سیستم تشخیص عابر پیاده ساخت؟

سلام دوستان میخوام بدونم آیا با AVRآ‌هم میشه سیستم تشخیص عابر پیاده ساخت؟؟
    یا این که بتونه به وسیله چندین سروو موتور و یا چندین سنسور بشه ماشین بدون راننده طراحی کرد؟؟
    مهندسین و دوستانی که هر نظری و راهنمایی راجع به این مسئله (سنسورهاشون ویا طراحیشون با AVR) دارن بذارن. یک ساله خیلی خیلی خیلی کنجکاوم. :question: :rolleyes: :applause:
    I WORK HARDLY AND I HAVE BIG DREAMS

پاسخ : با AVRآ‌ میشه سیستم تشخیص عابر پیاده ساخت؟

1) منظورت اینه که اگه کسی از مکان مورد نظر ما رد شد ما بفهمیم ؟؟؟

2) در ضمن فک نکنم سرو موتور در ماشین استفاده بشه...اگه اشتباه نکنم...سرو موتور دور کامل نمیتونه بزنه.....

3) حالا ماشینت رو خودت میخوای کنترلش کنی یا خودش به صورت هوشمند مسیر رو بره؟؟؟؟

4) با C کار میکنی یا BASIC ؟؟؟؟
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

سوالت خیلی کلی بود. بیشتر توضیح بده که چی میخوای؟
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

ببینید واسه کنترل فرمون باید از موتور گیربکس دار پرقدرت و سرعت پایین استفاده کرد. و واسه کنترل گاز و پدال ترمز از سروو استفاده کرد البته تو این یه سال تایه جاهاییش پیش رفتم ولی اونی که میخوام نشده. درضمن ماشین اتوماتیکه تا نیاز به پدال کلاچ نباشه. تا الان پارک اتوماتیک رو با موفقیت با دقت یک سانتی متر روش پیاده کردم. بعد با ماژول های فاصله سنج لیزری کار تشخیص موانع یا عابر هم پیاده کردم و اونم تا 40 متر خوب جواب میده. حالا ایده ی بعدی اینه که چطور بشه به صورت هوشمند مسیر رو بره. واسه اینکار تاجایی که میدونم از یه نوع دوربین استریو استفاده میکنند که تا 200 متر فاصله رو تشخیص میده.
        کارایی که باید اینجا انجام بدم.
        1-تشخیص لاین های خیابان
        2-تشخیص خیابان اصلی
        3-تشخیص چاله ها و دست انداز ها و فشار ترمز بر اساس فاصله تا چاله ها
        4-تبدیل فرمان هیدرولیک به برقی.(این مورد رو با موتور گیربکس انجام دادم ولی دیگه از هیدرولیک نمیشه استفاده کرد مگر اینکه موتور رو جداکنم تا هیدرولیک جواب بده. میخوام دوحالته باشه)
        کارایی که تاکنون انجام دادم:
        1-کنترل ترمز و گاز با سروو
        2-پارک اتوماتیک (هم میتونی پیاده بشی، هم میتونی توماشین باشی)
        3-تبدیل فرمان هیدرولیک به برقی(راضی نبودم)
        4-تشخیص عابر پیاده و ترمز اتوماتیک خودرو بر اساس فاصله تا برخورد

درضمن من با بیسیک مینویسم.

دیدگاه

در مورد کارهایی که تا به حال انجام دادید تبریک میگم. :applause: برای موارد تشخیص لاین های خیابان و تشخیص خیابان اصلی و تشخیص دست انداز بحث پردازش تصویر پیش میاد و بحث پردازش تصویر هم استفاده از یه میکروکنترلر با قدرت پردازشی بالا نظیر میکروکنترلرهای 32 بیتی ARM رو اجتناب ناپذیر میکنه(البته به نظر من)

دیدگاه

پاسخ : با AVR‌ میشه سیستم تشخیص عابر پیاده ساخت&#15

نوشته اصلی توسط meysamjet
            ببینید واسه کنترل فرمون باید از موتور گیربکس دار پرقدرت و سرعت پایین استفاده کرد. و واسه کنترل گاز و پدال ترمز از سروو استفاده کرد البته تو این یه سال تایه جاهاییش پیش رفتم ولی اونی که میخوام نشده. درضمن ماشین اتوماتیکه تا نیاز به پدال کلاچ نباشه. تا الان پارک اتوماتیک رو با موفقیت با دقت یک سانتی متر روش پیاده کردم. بعد با ماژول های فاصله سنج لیزری کار تشخیص موانع یا عابر هم پیاده کردم و اونم تا 40 متر خوب جواب میده. حالا ایده ی بعدی اینه که چطور بشه به صورت هوشمند مسیر رو بره. واسه اینکار تاجایی که میدونم از یه نوع دوربین استریو استفاده میکنند که تا 200 متر فاصله رو تشخیص میده.
            کارایی که باید اینجا انجام بدم.
            1-تشخیص لاین های خیابان
            2-تشخیص خیابان اصلی
            3-تشخیص چاله ها و دست انداز ها و فشار ترمز بر اساس فاصله تا چاله ها
            4-تبدیل فرمان هیدرولیک به برقی.(این مورد رو با موتور گیربکس انجام دادم ولی دیگه از هیدرولیک نمیشه استفاده کرد مگر اینکه موتور رو جداکنم تا هیدرولیک جواب بده. میخوام دوحالته باشه)
            کارایی که تاکنون انجام دادم:
            1-کنترل ترمز و گاز با سروو
            2-پارک اتوماتیک (هم میتونی پیاده بشی، هم میتونی توماشین باشی)
            3-تبدیل فرمان هیدرولیک به برقی(راضی نبودم)
            4-تشخیص عابر پیاده و ترمز اتوماتیک خودرو بر اساس فاصله تا برخورد

درضمن من با بیسیک مینویسم.
            در جواب سوالتون باید بگم که بدون سنسور مناسب صرف AVR نمیشه
            برای همچین کارایی بیشتر از سیستم های پردازش تصویر و مجموعه ای از سنسورها برای تشخیص موانع و عابر استفاده میشه

پرداختن صرف به موضوع پردازش تصویر برای همچین کاری خودش دنیاییه.
            این خیلی خوبه که اینقدر فعال و با پشتکار هستین
            پیشنهاد دوستانه من به شما اینه که دنبال خروجی قابل استفاده و قابل فروش برین، بارها افراد این کارارو انجام دادن و آخرش به چند لوح و تندیس ختم شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electera
              در جواب سوالتون باید بگم که بدون سنسور مناسب صرف AVR نمیشه
              برای همچین کارایی بیشتر از سیستم های پردازش تصویر و مجموعه ای از سنسورها برای تشخیص موانع و عابر استفاده میشه

پرداختن صرف به موضوع پردازش تصویر برای همچین کاری خودش دنیاییه.
              این خیلی خوبه که اینقدر فعال و با پشتکار هستین
              پیشنهاد دوستانه من به شما اینه که دنبال خروجی قابل استفاده و قابل فروش برین، بارها افراد این کارارو انجام دادن و آخرش به چند لوح و تندیس ختم شده
              سلام دوست عزیز حالت خوبه. والا بنده نزدیک سه ساله یه شرکت تولیدی در زمینه سیستم های امنیتی و هوشمند دارم که بخشی از درآمدم رو به کارهای پژوهشی و علمی گذاشتم و تاکنون هم بسیاری از نشد ها رو شد کردم
              و اگر اینجور کارها رو انجام میدم بخاطر پول یا کسب درآمدش نیست ، بخاطر اینه که واقعا کنجکاوم. دوستان اگر نظری راجع به این موضوع دارن بذارند همه بهرمند بشیم :applause:

دیدگاه

چرا برای خیابان های اصلی و لاین ها و مانع ها از جی پی اس استفاده نمیکنید؟ oo:
                هم کر باهاش آسونه هم با ای وی آر هم شدنیه
                مشخصات : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg638969#msg638969

هیچ وقت از یادگیری نترس
                [move] :agree: :biggrin: :sad: :rolleyes:[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد جواد شفیعی
                  چرا برای خیابان های اصلی و لاین ها و مانع ها از جی پی اس استفاده نمیکنید؟ oo:
                  هم کر باهاش آسونه هم با ای وی آر هم شدنیه

با gps نمیشه مانع ها و دست انداز ها رو تشخیص داد.شما وقتی از سرویس گوگل مپ هم استفاده میکنی تو خیابان های اصلی و لاین ها هم اون دقت مناسب رو برای استفاده در اتومبیل هوشمند بدون راننده نداره.شاید منظور شما این بوده که مختصات هر کدوم از خیابان ها و لاین ها و دست اندازها رو به صورت دستی با دستگاه gps به دست آورد و به میکرو داد!! این کار شاید عملی باشه ولی بسیار وقت گیره و به روز رسانی هم نیاز داره.
                  یه نگاه یه ویدئوی توی لینک زیر بکنید. معمولا از این لیزرها برای اسکن محیط اطراف استفاده میشه.
                  http://www.theguardian.com/technolog...w-does-it-work

دیدگاه

با جی پی اس که خیلی وقت گیره. اما واسه ثبت مسیر خیلی خوبه قبلا هم راجع بهش خیلی تحقیق کردم اونقدرا هم دقیق نیست وهمه مختصات خیابان ها رو باید بهش بدی.

دیدگاه

یک کار دیگه هم میتونید بکنید برای لاین ها.
                      شما میتونید از یک ربات حل ماز با خطای کم الهام بگیرید
                      یه چیز دیگه که من خودم رو دوچرخه ام اجرا کردم آلتراسونیک که.برای تشخیص موانع
                      مشخصات : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg638969#msg638969

هیچ وقت از یادگیری نترس
                      [move] :agree: :biggrin: :sad: :rolleyes:[/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X