اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل برق شهر به 12ولت برای ضبط خودرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل برق شهر به 12ولت برای ضبط خودرو

سلام به تمامی استادان
    چگونه میتوانم باوسیلی که در خانه دارم مانند ضبط صوت های قدیمی وغیره یک عدد ضبط صوت خودرو را بوسیله برق شهر روشن کنم،تشکر از راهنماییتان.

پاسخ : تبدیل برق شهر به 12ولت برای ضبط خودرو

ببین توی ضبط صوتهای قدیمی میتونی یه ترانس ۲۲۰ به ۱۲ یا ۱۵ پیدا کنی. البته ضبط ماشین جریان بالایی میکشه.

دیدگاه

سلام اگه پاور کامپیوتر تو خونه دارید سیم سبزشو بزنید به سیاه شروع میکنه به کار کردن خیلی خوبه معمولا 12 ولت تا 10 آمپر رو جواب میدن از سیم زرد و سیاه به عنوان 12 ولت استفاده کنید .تزانس ضبط زیاد جالب نیست و سنگینه توان کمی میده
      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamedpou
        سلام به تمامی استادان
        چگونه میتوانم باوسیلی که در خانه دارم مانند ضبط صوت های قدیمی وغیره یک عدد ضبط صوت خودرو را بوسیله برق شهر روشن کنم،تشکر از راهنماییتان.
        سلام علیکم
        خب شما نیاز داری که یه منبع تغزیه درست کنی . خب از داخل همون رادیوهای قدیمی ترانس در بیار و با ولت متر ببین چند ولته خروجیش. اگه 12 بود که هیچی و اگر بیشتر بود که چه بهتر . معمولا تا 18 ولت هستن . در مرحله بعد شما باید ولتاژ متناوب خروجی ترانس رو به dc تبدیل کنی و اون رو صافش کنی و در نهایت تثبیتش کنی . حالا چطوری : خب ابتدا یه دیود با ترانست موازی کن (از داخل همون رادیوها دربیار)بعد یه خازن با ظرفیت حدود 1000u و 50 ولت موازی کن (داخل رادیو هست) و بعد اگه خواستی برای اطمینان یک دیود زنر با ولتاژ لبریز 12 یا بیشتر موازی کن در ادامه مدارت .خب حالا شما یه منبع تغذیه داری و میتونی ازش استفاده کنی . :nice:
        موفق باشی :biggrin:
        خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
        خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X