اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتر

سلام دوستان .
    پروژه من در مورد کنترل دمای کوره الکتریکی ذوب فولاد است.که اینورتر با زیاد کردن فرکانس باعث ذوب شدن فولاد می شود.من نمی دونم چگونه با زیاد شدن فرکانس باعث ذوب فولاد می شود .اگر به طور کامل توضییح بدهید ممنون می شوم

پاسخ : اینورتر

نوشته اصلی توسط ALIKHORSAND70 نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    پروژه من در مورد کنترل دمای کوره الکتریکی ذوب فولاد است.که اینورتر با زیاد کردن فرکانس باعث ذوب شدن فولاد می شود.من نمی دونم چگونه با زیاد شدن فرکانس باعث ذوب فولاد می شود .اگر به طور کامل توضییح بدهید ممنون می شوم

این بخاطر اگه اشتباه نکنم اثر گردابی که تو ماشین1 می خونیم

دیدگاه

پاسخ : اینورتر

سلام . ساده اش اینه که در فلزات دو جور تلفات وجود داره که ما معمولا سعی می کنیم ازش فرار کنیم . یکیش تلفات هیسترزیس که به خاطر پسمان مغناطیسی در هسته به وجود میاد و باعث تلفات در هسته میشه که با فرکانس رابطه مستقیم داره و دیگری تلفات فوکو که به خاطر اثر جریان های گردابی است و به همین دلیله که ترانس و ماشین های الکتریکی رو از ورقه های فولادی می سازند واز فلز یکپارچه استفاده نمی کنند که این تلفات با توان ۲ فرکانس رابطه داره . فقتی فرکانس رو میبری بالا ابن ۲ تلفات زیاد میشه و فلز از درون شروع به گرم شدن میکنه که البته شدت گرما در لبه ها که معمولا میزان ناخالصی ها بیشتره بیشتر از عمق است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X