اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست منبع تغذیه آزمایشگاهی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست منبع تغذیه آزمایشگاهی

سلام
    کسی میدونه چه جوری میشه از سالم بودن یک منبع تغذیه مطمین شد؟ چه روشی برای تست یک منبع وجود داره؟

پاسخ : تست منبع تغذیه آزمایشگاهی

خوب برای تست جریان دهی و عدم افت خروجی باید بار مناسب همراه با آمپر متر و ولت متر در خروجی منبع تغذیه قرار دهید
    تا بفهمید آیا منبع تغذیه مورد نظر در ولتاژ مورد ادعا ، جریان مورد ادعا را می تواند تامین کند یا خیر !
    مثلاً برای یک منبع 30 ولت 3 آمپر میتوانید یک مقاومت 10 اهم 100 وات را بصورت سری با یک آمپر متر و موازی با یک ولت متر به خروجی منبع وصل کنید
    (10 عدد مقاومت آجری 100 اهم 10 وات موازی با هم که می شود یک مقاومت 10 اهم 100 وات)
    //
    اگر یک منبع تغذیه سوئیچینگ تست می کنید و از صحت و سلامت آن مطمئن نیستید حتماً در ورودی 220 آن یک لامپ رشته ای مثلاً 100 وات را سری کنید
    تا در صورت وجود اشکال در اولیه منبع از اتصال کوتاه شدن و انفجار و ترکیدگی منبع جلوگیری کنید

دیدگاه

سلام، مرسی از پاسختون
      پس اگر کاری که فرمودید رو انجام بدم یعنی 10 تا مقاومت 10 وات آجری رو موازی کنم و به عنوان بار به منبع وصل کنم ( با فرض اینکه مشخصات
      منبع 30 ولت، 3 آمپر باشه).... اگر جریانی که آمپرمتر نشون میده 3 آمپر نباشه یعنی منبع درست کار نمیکنه؟

آیا راه ساده تری هم وجود داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zizi110
        سلام، مرسی از پاسختون
        پس اگر کاری که فرمودید رو انجام بدم یعنی 10 تا مقاومت 10 وات آجری رو موازی کنم و به عنوان بار به منبع وصل کنم ( با فرض اینکه مشخصات
        منبع 30 ولت، 3 آمپر باشه).... اگر جریانی که آمپرمتر نشون میده 3 آمپر نباشه یعنی منبع درست کار نمیکنه؟

آیا راه ساده تری هم وجود داره؟
        خواهش می کنم
        بله هم جریان باید 3 آمپر باشد و هم ولتاژ نباید از 30 ولت افت کند در این صورت منبع توان ادعائی خود یعنی 90 وات را میتواند به بار انتقال دهد
        اگر جریان کمتر باشد یا ولتاژ افت کند یا منبع ایراد دارد یا ادعای کذب کرده است (یعنی کم فروشی)

راه ساده تر استفاده از لامپی است که ولتاژ آن مثلاً 30 ولت و توان آن 90 وات باشد تا بتواند از منبع جریان 3 آمپر را بکشد
        شاید با سری و موازی کردن لامپ های مختلف بتوانید به یک لامپ با مشخصات فوق برسید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X