اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ولتاژ 220 ولت dc به 5 ولت ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل ولتاژ 220 ولت dc به 5 ولت ؟

سلام برای تبدیل ولتاژ 220 ولت dc به 5 ولت مستقیم از چه مداری استفاده کنم ؟ وقتی ز مدار مقسم ولتاژ مقاومتی استفاده می کنم مقدار مقاومت ها استاندارد در نمیاد ، از آی سی رگولاتور 7805 نمیشه استفاده کرد چون ورودی 220 ولت نمیشه به اون داد. چی پیشنهاد می کنید ؟

پاسخ : تبدیل ولتاژ 220 ولت dc به 5 ولت ؟

نوشته اصلی توسط KINDA
    سلام برای تبدیل ولتاژ 220 ولت dc به 5 ولت مستقیم از چه مداری استفاده کنم ؟ وقتی ز مدار مقسم ولتاژ مقاومتی استفاده می کنم مقدار مقاومت ها استاندارد در نمیاد ، از آی سی رگولاتور 7805 نمیشه استفاده کرد چون ورودی 220 ولت نمیشه به اون داد. چی پیشنهاد می کنید ؟
    با سلام یه سر به لینک زیر بزن
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94969.0
    دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
    بانك اطلاعاتي سنسورها
    ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
    تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
    [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
      با سلام یه سر به لینک زیر بزن
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94969.0
      سلام مهندس خسته نباشید ! :rolleyes:
      این شماتیکها که همشون ورودیشون ac هستش !
      فک کنم منظور آقای kinda برق 220 دیسی بودا ! oo:
      عقاب هميشه تنهاست اما لاشخورا هميشه باهمند .

دیدگاه

ساده ترین راه اینه که با دوتا مقاومت یه تقسیم مقاوتی ساده بزنی و با در نظر گیری جریان مصرفی ولتاژ اون رو به محدوده 30 تا 50 ولت برسونی و بعد ازون از یه LM2576HVS استفاده کنی.

دیدگاه

مبدل باک
          فلایبک
          اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
          مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
          مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
          اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
          هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

با یه نوسان ساز ترانزیستوری تبدیل به موج AC با فرکانس بالا کنید و سپس با ترانس کاهنده کاهش بدید.
            برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

با سلام
              ساده ترین راه که استفاده از ترانس کاهنده و یکسوز ساز پل میباشد و مدار حرفه ای تر استفاده از سویچینگ باک است ولی استفاده از تقسیم مقاومتی بعلت اتلاف بالای حرارتی اصلا توصیه نمیشود استفاده از یک خازن سری با مدار 220 ولت که به دوسرش یک مقاومت موازی شده در مدارات بدون ترانس که جریان کمی لازم دارند (حداکثر 250 میلی آمپر) میتواند تا حدی پاسخگو باشد ولی بعلت ایزوله نبودن از برق شهر خطرناک بوده ممکن است سبب برق گرفتگی شود. به هر حال باید مورد استفاده ولتاژ 5 ولتی و جریان آن مشخص گردد تا بتوان بهترین روش را اتخاذ نمود.

دیدگاه

سلام من منظورم ولتاژ متناوبی است که با دیود پل آمپر بالا یکسو شده است ....سوال اول وقتی میگید تقسیم مقاومتی رو پیشنهاد نمیکنیم بدلیل اتلاف حرارتی ! یعنی اگه از مقاومت های وات بالا مانند آجری استفاده باشه بازم مشکلی وجود داره ؟ بعدش اینکه 220 ولت دی سی خطرناکه یا 220 ولت ای سی ؟ و بعد اینکه ترانس ایزوله وجود نداره ؟ نه ترانس کاهنده ....مممنون راهنمایی کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط KINDA
                  سلام من منظورم ولتاژ متناوبی است که با دیود پل آمپر بالا یکسو شده است ....سوال اول وقتی میگید تقسیم مقاومتی رو پیشنهاد نمیکنیم بدلیل اتلاف حرارتی ! یعنی اگه از مقاومت های وات بالا مانند آجری استفاده باشه بازم مشکلی وجود داره ؟ بعدش اینکه 220 ولت دی سی خطرناکه یا 220 ولت ای سی ؟ و بعد اینکه ترانس ایزوله وجود نداره ؟ نه ترانس کاهنده ....مممنون راهنمایی کنید.
                  سلام
                  یعنی 220 ولت ac رو دیسی کنید و بعد تبدیلش کنید به 5 ولت ؟
                  جفتش منو گرفته ! دیسیه خیلی بدتره خیلیییییی :cry2:

اضافه شده در تاریخ :
                  اگر منظورتونو درست متوجه شده باشم تمام مداراتی که آقای ریاحی بهتون معرفی کردن کارامده !!! و اگرم ولتاژ خروجیتون بیشتر از 5 ولته مثلا 15 یا 12 با ی تقسیم مقاومتی میشه 5 وتلش کرد !!!! البته این مدارا به درد جریانای بالا نمیخوره ! و این بستگی به استفاده شما از 5 ولت داره
                  عقاب هميشه تنهاست اما لاشخورا هميشه باهمند .

دیدگاه

من فقط از ولتاژ 5 ولت برای نمونه برداری به ورودی میکروکنترلر میخوان استفاده کنم یا اگر با تقسیم مقاومتی 220 ولت رو 5 ولت کنم و بعد به ورودی ADC میکروکنترلر بدم مشکلی بوجود میاد ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X