اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه انتقال خروجی یک سنسور به فواصل دور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه انتقال خروجی یک سنسور به فواصل دور

سلام
    از دوستان کسی میتونه در مورد این مشکل راهنمایی کنه :
    یک سنسور رنگ داریم که که حداکثر فاصله اون از میکرو طبق دیتاشیت حداکثر 12 اینچ میتونه باشه. اگر بخواهیم چند تا از این سنسورها رو که از همدیگه 1 متر فاصله دارن به میکرو وصل کنیم چکار باید کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ : نحوه انتقال خروجی یک سنسور به فواصل دور

نوشته اصلی توسط majidshahrouzi
    سلام
    از دوستان کسی میتونه در مورد این مشکل راهنمایی کنه :
    یک سنسور رنگ داریم که که حداکثر فاصله اون از میکرو طبق دیتاشیت حداکثر 12 اینچ میتونه باشه. اگر بخواهیم چند تا از این سنسورها رو که از همدیگه 1 متر فاصله دارن به میکرو وصل کنیم چکار باید کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    میشه از بافر استفاده کرد.
    خروجی آی سی رو به یک نات اشمیت تریگر بدید و در آخر در ورودی مدار اصلی هم اون رو دوباره به یه نات اشمیت تریگر بدید.
    این طور میشه تا 1 متر فاصله رو جواب گرفت.
    ای سی نات اشمیت تریگیر 40106 هست که شما برای هر سنسور به دو تا نیاز دارید البته در هر آی سی 6 گیت وجود داره ولی شما فقط باید از یکی استفاده کنید.

sigpic

دیدگاه

آقا ناصر عزیز خیلی ممنون که جواب دادید. اما چرا فقط از یکی از 6 تا گیت میشه استفاده کرد. آخه فشرده بودن مدار با حداقل قطعات برام مهمه. قطعه الکترونیکی هست که بشه با یکی دوتا از اون حداقل 30 تا سنسور رو ساپورت کرد؟

دیدگاه

آقا ناصر عزیز خیلی ممنون که جواب دادید. اما چرا فقط از یکی از 6 تا گیت میشه استفاده کرد. آخه فشرده بودن مدار با حداقل قطعات برام مهمه. قطعه الکترونیکی هست که بشه با یکی دوتا از اون حداقل 30 تا سنسور رو ساپورت کرد؟
        خوب در هر آی سی 6 گیت وجود داره اما چون سنسور های شما از هم فاصله دارن کار یکم سخت میشه .
        مگر اینکه سنسور ها به هم نزدیک باشن و برای هر شش سنسور یک آی سی بذارید
        این ای سی خوب نویز رو از بین می بره و برای این کار خیلی مناسب هست و قیمت پایینی هم داره.
        البته روش های دیگری هم هست ولی قیمت رو بسیار بالا میبره اگر اطلاعات بیشتری از کاربرد و کاری که قرار هست انجام بدید داشته باشم بهتر می تونم راهنمایی کنم.

sigpic

دیدگاه

قصدم اینه که برای یه کار پردازش تصویر یا رنگ( اسمش رو هرچی میخوایید بذارید) سنسورهای رنگ رو بصورت آرایه ای کنار هم بذارم- تقریبا چسبیده به هم) و درفاصله 2 متری هم یه کنترل پنل براش طراحی کنم( شامل دکمه ها و صفحه نمایشگر). مطمئن نیستم اما ممکنه از سنسور tcs230 استفاده کنم(تا حالا امتحان نکردم). میشه در مورد روشهای دیگه که گفتید گرونه هم کمی توضیح بدید. چقدر گرونه؟

دیدگاه

قصدم اینه که برای یه کار پردازش تصویر یا رنگ( اسمش رو هرچی میخوایید بذارید) سنسورهای رنگ رو بصورت آرایه ای کنار هم بذارم- تقریبا چسبیده به هم) و درفاصله 2 متری هم یه کنترل پنل براش طراحی کنم( شامل دکمه ها و صفحه نمایشگر). مطمئن نیستم اما ممکنه از سنسور tcs230 استفاده کنم(تا حالا امتحان نکردم). میشه در مورد روشهای دیگه که گفتید گرونه هم کمی توضیح بدید. چقدر گرونه؟
            بهترین کار همون ای سی هاست.
            مثلا استفاده از ای سی ها کد کننده و یا FPGA و یا ماژول های وایرلس و بلوتوس و ... :mrgreen: که خوب خیلی گرونتر و مشکل تر میشه
            من از این سنسور ها استفاده کردم چون خروجی فرکانس میدن بهتره با همین روش خروجی رو نسبت به نویز ایمن کرد البته امکان اینکه در این شرایط نویز نگیره هم هست باید از یک کابل تلفن مناسب و با شیلد استفاده بشه

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X