اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در استفاده از K-MEANS برای خوشه بندی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در استفاده از K-MEANS برای خوشه بندی

سلام
    من با استفاده از K-MEANS ویژگی های بدست آمده از تصاویر دیتابیس پایان نامه م رو خوشه بندی کردم و از مراکز این خوشه بندی برای کلاستر کردن ویژگی های دیتاهای تست استفاده کردم . مشکلم اینه که بعد از خوشه بندی ویژگی های مربوط به تصاویر تست، خروجی عجیبی بدست میاد! به همه ی المان ها یک عدد یکسان اختصاص داده میشه..میخواستم بپرسم از دوستان کسی هست که بدونه اشکال از کجاست و چطوری میتونم اونو حل کنم؟
    ====================
    هر موفیت بزرگی نتیجه هزاران تلاش کوچک و عادی ست...که مورد توجه و ستایش افراد دیگر قرار نگرفته اند...
    =====================

پاسخ : مشکل در استفاده از K-MEANS برای خوشه بندی

سلام. سوالت واضح نیست. بیشتر توضیح میدی؟
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

ببینید من اول تصاویر آموزشی رو کلاستر کردم بعد از مراکز بدست اومده استفاده کردم برای کلاستر کردن تصاویر تست، فاصله فریم هر تصویر رو با مراکز خوشه ها بدست آورده و خوشه ای که کمترین فاصله رو با فریم تصویر داشت به اون فریم اختصاص داده میشه. مشکلم اینه که همه ی فریم های تصویر به یک خوشه اختصاص داده میشه!!! مثلا اگه تصویر من mxn باشه و n فریم داشته باشه بعد از کلاستر کردن یک بردار 1xn دارم که همشون یک عدد یکسانند، به عبارت دیگه همه در یک خوشه کلاستر شدند مثلا همه 4 میشه!!!! عجیب تر اینه که این اتفاق واسه بقیه تصاویر هم می افته، نمیدونم مشکل کجاس؟! اصلا نمیدونم باید چیکار کنم، وقت زیادی هم ندارم...
      ====================
      هر موفیت بزرگی نتیجه هزاران تلاش کوچک و عادی ست...که مورد توجه و ستایش افراد دیگر قرار نگرفته اند...
      =====================

دیدگاه

سلام
        مشکلی که در پست قبلی گفتم حل شد. علتش یک بی دقتی کوچولو بود... اما الان دوباره یه مشکل جدید به وجود اومده.. ماتریسی که به عنوان ورودی به K-MEANS میدیم، مگه ابعادش مهمه؟! ماتریس با ابعاد n*4 خوشه بندی میکنه اما ماتریسی که تعداد ستون هاش بیشتر از 4 باشه رو error میده مثلا ماتریس n*5 رو خوشه بندی نمیکنه!! علتش چیه؟ چیکار باید کرد؟
        ====================
        =====================

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X